24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nevşehir İl Başkanı Serkan Bedirhanoğlu ile Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği (NÖGED) Yönetim Kurulu Başkanı Yrd.Doç.Dr.Özden Taşğın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nevşehir İl Başkanı Serkan Bedirhanoğlu ile Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği (NÖGED) Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

MHP İl Başkanı Bedirhanoğlu, mesajında, Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mekteplerinin kendisine verdiği Başöğretmen unvanını kabul etmesinin yıl dönümü olan 24 Kasım tarihinin, 1981 yılından bu yana da Öğretmenler Günü olarak kutlandığını anımsattı.

Geleceğin teminatı olan öğretmenlere yönelik tüm olumsuzlukların bir an önce giderilmesinin Türkiye'nin geleceği için çok önemli olduğunu ifade eden Bedirhanoğlu, şöyle devam etti:

"Çünkü eğitime gereken önemi vermeyen milletlerin kalkınması mümkün değildir. Bir ülkenin gelişip, kalkınması, öğretmenlerinin çalışmasına bağlıdır. Ülkeleri güçlü kılan eğitimdir. Eğitim sisteminin mükemmeliyetidir. Ancak, eğitim sorunlarını çözen ülkeler, kültür, sanat, bilim, teknoloji ve ekonomik alanda kalkınmış ve ilerlemiş ülkelerdir. Çocukların vicdanı hür, irfanı hür bireyler olarak yetişmelerinde en büyük rolü oynayan öğretmenlerimiz bizlerin başımızın tacıdır. Yüce bir mesleğin sahibi olan öğretmenlerimiz, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sevgi ve fedakarlık mesleğini yerine getirmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle görev ve sorumluluklarını layıkıyla yerine getirmeye çalışan fedakar öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz."

NÖGED Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Taşğın da, mesajında,

"İnsanlığın en önemli mesleğinin icrasında almış olduğunuz rolü en kalbi duygularımızla takdir eder, dün, bugün ve yarın bu görevinizde başarı, mutluluk ve saygı duyulmanızı temenni eder, en kalbi sevgi ve saygılarımızı sunarız. Bu vesile ile görevi başında şehit edilen, hakkın rahmetine kavuşan, bütün insanlığın dizaynında rol alan öğretmenlerimizin de mekanı cennet olsun" dedi.

Yayıncı: Yücel Velioğlu - NEVŞEHİR