24 Kasım Öğretmenler Günü
Haberler » Yerel » Haber

24 Kasım Öğretmenler Günü

"Toplumların aydınlığa ulaşmasında, yükselmesinde, bilgi toplumu olunmasında ve gelişmesinde her zaman öğretmenlerin rolü büyüktür" dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü

Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner,

"Toplumların aydınlığa ulaşmasında, yükselmesinde, bilgi toplumu olunmasında ve gelişmesinde her zaman öğretmenlerin rolü büyüktür" dedi.

Kırıkkale'de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tören daha sonra, İl Kültür Müdürlüğü Salonu'nda Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinin eserlerinden oluşan resim sergisinin gezilmesi ve İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen programla devam etti.

Programda konuşan Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, "Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün öğretmenlerimize armağan ettiği son derece anlamlı bir gündür. Toplumların aydınlığa ulaşmasında, yükselmesinde, bilgi toplumu olunmasında ve gelişmesinde her zaman öğretmenlerin rolü büyüktür" dedi.

Güner, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimiz ile Van ve Erciş'te meydana gelen depremde hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, büyük fedakarlıklarla çalışarak hizmet yılını tamamlayan emekli öğretmenlerimize de aileleriyle birlikte daha nice sağlıklı günler geçirmelerini diliyorum" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Peker de yaptığı konuşmada, "Ulusların gelişmişlik düzeyleri, eğitimlerine verdikleri önemle ölçülmektedir. Eğitimde en önemli unsur ise kuşkusuz öğretmendir. Sizler, çocuklarımızı hayata hazırlayan, onlara aile, vatan, ulus, bayrak, insanlık sevgisini aşılayan, özgürlük ve demokrasi bilincini kazandıran yegane mesleğin mensuplarısınız" dedi.

Konuşmaların ardından, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Korosu, katılımcılara mini bir konser verdi.

Bu arada, Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde de 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Atatürk ve Türk büyükleri Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, daha sonra Karakeçili İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programla devam etti. Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Öztürk, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Törende, Milli Eğitim Müdürü Öztürk, en kıdemli öğretmen Ekrem Yücel ve stajyer öğretmen Döndü Coşkun birer konuşma yaptı. Törende ayrıca, mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri de verildi.

- KIRIKKALE