23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası'na Doğru
Haberler » Yerel » 23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası'na Doğru - Haber

23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası'na Doğru

Şampiyona Genel Koordinatörü Güneş:
"En az yüz milyon insanın daha Adana'yı tanıyacağı şampiyona kentte bugüne kadar düzenlenen en üst düzey organizasyon"
"Onlarca ülke ve yüzlerce sporcuya ev sahipliği yapma imkanı veren bu organizasyonu gerçekleştirme hakkını kazanmış olmak tüm engelli branşları için yeni bir ışık, toplumsal duyarlılık için bir adım"

23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası'na Doğru

'da 5-15 'de düzenlenecek 23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası'nın Genel Koordinatörü İsmail Güneş, "En az yüz milyon insanın daha Adana'yı tanıyacağı şampiyona kentte bugüne kadar düzenlenen en üst düzey organizasyon" dedi.

Güneş ve Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası Komitesi Başkanı , yapılan açıklamaya göre, Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı 'ı ziyaret ederek, organizasyon hakkında bilgi verdi.

Güneş, ziyarette yaptığı konuşmada, Adana'daki tüm sivil toplum kuruluşlarına şampiyona hakkında bilgi verdiklerini, kentte ortak sinerji yaratmaya çalıştıklarını belirtti.

Şampiyona süresince Adana'ya yurt dışından çok sayıda sporcu, hakem, delegasyon, sporcu yakını, basın mensubu ve seyirci geleceğini vurgulayan Güneş, şunları kaydetti:

"En az yüz milyon insanın daha Adana'yı tanıyacağı şampiyona kentte bugüne kadar düzenlenen en üst düzey organizasyon. Şampiyonanın açılış töreni, açılış maçı, Türk Milli Takımı'nın yapacağı tüm maçlar canlı yayınlanacak. Ayrıca şampiyonayı izleyecek ülkelerden gelecek yabancı medya aracılığı ile şampiyonaya ilişkin ve görüntüleri dünyaya aktaracağız. Yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce basın mensubu turnuvayı ve gelişmeleri ülkelerine iletecek. Onlarca ülke ve yüzlerce sporcuya ev sahipliği yapma imkanı veren bu organizasyonu gerçekleştirme hakkını kazanmış olmak tüm engelli branşları için yeni bir ışık, toplumsal duyarlılık için bir adım. Bu şampiyona Avrupa ülkelerinde Adana'ya bakış açısını olumlu yönde pekiştirmekte ve engelli dallarında Adana ve Türkiye'nin önemli merkezlerden biri olduğunu göstermede faydalı olacak."

ATB Başkanı Muammer Çalışkan da şampiyonanın Adana'da yapılacak olmasının kentin engelsiz bir şehir olma yolunda geldiği yeri gösterdiğine dikkati çekti.

Ev sahipliği yapmak isteyen 7-8 şehin arasında Adana'nın seçilmesininin önemli olduğunu dile getiren Çalışkan, "Bu şampiyonanın Adana'da yapılması, kenti tüm dünyanın tanıması anlamına geliyor. Daha önce gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası'nda da bunu gördük. Hem Adana, hem spor camiası hem de engelli camiası açısından bu şampiyonayı çok önemli buluyorum. ATB yönetimi ve üyeleri olarak şampiyonada yerimizi alacağız ve elimizden gelen destekleri vereceğiz. Bu organizasyonda emeği geçenleri kutluyor, sporcularımıza başarılar diliyorum" diye konuştu. - Adana

Kaynak: AA