23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Haberler » Güncel » 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - Haber

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

UŞAK/DENİZLİ/MANİSA/ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Uşak, Denizli, Manisa ve Aydın'da törenlerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

UŞAK/DENİZLİ/MANİSA/ Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Uşak, Denizli, Manisa ve Aydın'da törenlerle kutlandı.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk bıraktı.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kutlama programına geçildi.


Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Şahin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı tüm çocuklara armağan ettiğini belirterek "Bizler geleceğimizin teminatı çocukları en güçlü şekilde hazırlıyor ve eğitiyoruz. Bu asil milletin güzel çocukları, bu önemli ve anlamlı günü bütün dünya çocuklarıyla paylaşarak kutluyor." dedi.

Programda, öğrencilerin şiir okumasının ardından halk oyunu gösterileri sunuldu. Okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


Programa, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Yalçın Baysal, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Banaz


Banaz Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan tören Kültürpark Alanı'nda devam etti.

Banaz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler şiir okudu.


Etkinliklerde öğrencilerin hazırladığı gösteriler sunuldu, şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Programa Uşak Vali Yardımcısı Said Topoğlu, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca kurum müdürleri öğretmenler öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.


-Eşme


Eşme Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kutlama programı Atatürk Anıtına Çelenk sunulması ile başladı.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Killi konuşma yaptı.


23 Nisan'ın önemine değinen Killi, çocukların bayramını kutladı. Program şiirlerin okunması, jimnastik ve halk oyunları gösterileriyle devam etti. Kutlama programına Eşme Kaymakamı Murat Özdemir, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, İlçe Emniyet Müdür Vekili Süleyman Zambak, İlçe Jandarma Komutanı İlker Karademir, kurum ve daire amirleri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


DENİZLİ


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 99. yıl dönümü dolayısıyla Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Törende, Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosunda devam eden törenlerde, temsili olarak Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanı olan öğrenciler, çocuklar ile halkın bayramını kutladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, yaptığı konuşmada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu milletçe birlikte yaşadıklarını belirterek, "Büyük Önderimiz Atatürk'ün ve diğer kahramanların, egemenliğin gerçek sahibi olan halka vermelerinin 99. yılını kutluyoruz. Onlar Kurtuluş Savaşı'ndan zaferle çıkmış bir milletin, aydınlık bir yolda, aklın ve bilimin ışığında ilerleyeceğine, hak ettiği yeri alacağına inanarak ve bu milleten yakışanın sizlerin kendi kendisinin efendisi olmak olduğunu düşünerek bunu yaptılar. Onlar inandılar ki, bu halk en nitelikli temsilcilerini ve yöneticilerini seçecek, barış, huzur ve refah içinde uygarca yaşayacak ve sizlere yani çocuklara, yani yarınlarımıza mutlu bir ülke bırakılacak. Çünkü, sizlerden umutluyuz." dedi.


Yöresel halk oyunları sergileyen öğrenciler şiir okudu, çeşitli gösteriler sundu. Atatürk'ün kendi sesinin dinletildiği etkinlikte öğrenciler, sahnede Türk bayraklarıyla bayram coşkusunu yaşadı.

Törende, il genelinde resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Törene Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Albay Bilal Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve diğer protokol üyeleri katıldı.


MANİSA


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri Manisa'da Cumhuriyet Meydanında düzenlendi.


Kutlama programı İl Mili Eğitim Müdürü İsmail Çetin'in Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kutlamalarda öğrenciler, Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e çiçek verdi.


İl Milli Eğitim Müdürü Çetin, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarihinde önemli bir dönüm noktası olan TBMM'nin açılışının 99. yılına ulaşmanın gururu ve coşkusunu yaşadıklarını belirtti.

Dünyada çocuklara ayrılmış tek bayramın 23 Nisan'da olduğuna dikkati çeken Çetin, "Dünya üzerinde çocukların kutlamasına ayrılan yegane gün bugündür. Çocuklar bu bayram sizin, doya doya gülün, sevinin." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un mesajının okunmasının ardından ildeki çeşitli okullardan öğrencilerin okuduğu şiirler ve dans gösterileri, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Kutlamalar, gün boyu Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinliklerle devam edecek.


AYDIN


Aydın'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama etkinlikleri düzenlendi.


Aydın Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunulmasının ardından Adnan Menderes Stadyum'unda tören düzenlendi.


Törende Gazipaşa Ortaokulu öğrencisi Alara Duman günün önemine ilişkin konuşma yaptı.


İlkokullar arasında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Nehir Uyanık "23 Nisan" adlı şiirini okudu.


Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediye verdi.


Burada konuşma yapan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.


Konuşmanın ardından öğrenciler halk oyunları gösterisi sundu.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler