23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Sivas'ta Soğuk ve Yağmurlu Havada Yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Çocuklar Soğuktan Etkilenirken, Anasınıfı Öğrencileri de Gözyaşlarına Hakim Olamadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Sivas'ta soğuk ve yağmurlu havada yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklar soğuktan etkilenirken, anasınıfı öğrencileri de gözyaşlarına hakim olamadı.

Sivas'ta yapılan kutlamalar, ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı. Anıttaki törene Vali Veysel Dalmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fahri Erenel, Belediye Başkanı Sami Aydın ile daire müdürleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından buradaki tören tamamlanarak, 4 Eylül Stadyumu'ndaki kutlamalara geçildi.

Soğuk ve yağmurlu havada törenden saatler öncesi stada getirilen öğrencilerin çoğu, soğuktan etkilendi. Özellikle anasınıfı öğrencileri soğuk hava nedeniyle gözyaşlarını tutamazken, çocukların velileri paltoları ile çocukları sararak, ısıtmaya çalıştı. Sivas'taki törenler, geçit töreni ve çocukların gösterileri ile son buldu.

(İG-GS-ÖK-Y)

Kaynak: İHA