23 Nisan "Çocuklar Enerjisini Topluyor Resim Yarışması'na Başvuru

23 Nisan "Çocuklar Enerjisini Topluyor Resim Yarışması'na Başvuru

4-14 yaşları arasındaki çocukların katılabildiği online resim yarışmasına başvuru süresi uzatıldı.

23 Nisan

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri tarafından, çocuklar arasında enerji tasarrufu bilincinin yerleşmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen "Çocuklar Enerjisini Topluyor" konulu online resim yarışmasının başvuru süresi 20 Nisan tarihine kadar uzatıldı.

23 Nisan nedeniyle düzenlenen yarışmada çocuklar, www.turkiyeenerjisinitopluyor.com adresindeki oyun bannerına tıklayarak ya da www.cocuklarenerjisinitopluyor.com adresinden direkt olarak erişerek enerji tasarrufu konulu resimleri "online çizim aracı"nı kullanarak yapıyorlar. Bu yarışma için geliştirilen ve son derece kolay bir biçimde çizim yapılmasına imkan veren flash ortamda yapılacak resimler, serbest çizim olabileceği gibi çizim aracında hazır bulunan kolaj, özel desenler, arka planlar ve objeler de kullanılabilecek. Çizim konusunda yetenekli olmaktan çok, çocukların hayal gücünü harekete geçirmelerine olanak veren enerji tasarrufu konulu online resim yarışmasına 4-14 yaşları arasındaki çocuklar katılıyor.

"Çocuklar Enerjisini Topluyor" online resim yarışmasına katılan çocuklar, www.cocuklarenerjisinitopluyor.com sitesine üye olarak resimlerini sisteme kaydedebiliyorlar, silip yeniden çizebiliyorlar, resim üzerinde istedikleri değişiklikleri, istedikleri zaman yapabiliyorlar. Yarışmacılar tamamladıkları online resim ve çizimleri 20 Nisan 2011 tarihi saat 18.00'e kadar aynı site üzerinden yarışmaya katılmak üzere gönderebilecekler. Hem halk hem de jüri tarafından değerlendirilecek online resim yarışmasına katılmak isteyenler yarışmacıların resimleri 21-27 Nisan 2011 tarihleri arasında aynı adresteki sitede halk oylamasına sunulacak, 28-29 Nisan 2011 tarihinde de jüri tarafından değerlendirilecek. Jüri, Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu, Profilo Pazarlama Halkla İlişkiler Yöneticisi Elif Kayaman, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi, Temel Sanat ve Bilimler ve Altan Gürman Atölyesi '86 mezunu ve plastik sanatlar eleştirmeni Çağla Göksu ve BSH Eğitim ve Ticari Koordinasyon Müdürü, Fotoğrafçı Dora Günel'den oluşuyor.

Jüri değerlendirmesi ve halk oylarının ağırlıklı ortalamaları ile en başarılı bulunan 100 resmin sahibi, Profilo'dan kendi resminden oluşan birer yap-boz kazanacak. Kazananlar ise , 03 Mayıs 2011, Salı günü www.cocuklarenerjisinitopluyor.com ve www.turkiyeenerjisinitopluyor.com adresinde duyurulacak. Yarışma kuralları çerçevesinde çocuklar velilerinin izni ve onayı ile yarışmaya katılabilecekler. Başvuru sırasında ise www.cocuklarenerjisinitopluyor.com adresinde yer alan kayıt formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor.