23. Dönem Milletvekili Eşleri 4. İstişare Toplantısı

23. Dönem Milletvekili Eşleri 4. İstişare Toplantısı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 23. Dönem Milletvekili Eşleri 4. İstişare Toplantısı'nda Konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan, "Hepimiz Ekmek Kadar, Su Kadar, Diyaloğa, Birlikte Düşünmeye, Birbirimizi Doğru Anlamaya Muhtacız" Dedi. Toplantıda Doğum Günü Olan Emine Erdoğan'a Kız Çocukları Tarafından Kalp Şeklinde Çiçek Verildi.

23. Dönem Milletvekili Eşleri 4. İstişare Toplantısı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 23. Dönem Milletvekili Eşleri 4. İstişare Toplantısı'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Hepimiz ekmek kadar, su kadar, diyaloğa, birlikte düşünmeye, birbirimizi doğru anlamaya muhtacız" dedi. Toplantıda doğum günü olan Emine Erdoğan'a kız çocukları tarafından kalp şeklinde çiçek verildi.

AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen 23. Dönem Milletvekili Eşleri 4. İstişare Toplantısı'na Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve çok sayıda milletvekili eşi katıldı. Toplantıda konuşan Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, gelişen iletişim araçları aracılığıyla bilgiye ulaşmanın kolaylaştığını ve internet, televizyon ve medyanın dünyayı evlere getirdiğini belirtti. Amerika seçimlerinden Japonya'daki teknolojik gelişmelere kadar her şeyden haberdar olunduğunu belirten Emine Erdoğan, "Ama yanı başımızdaki komşumuzda ne olup bittiğini bilmiyoruz. İletişim ve bilgi çağında iletişim sorunları azalmadı, aksine arttı. İnsanlar kalabalıklar içinde yalnızlaştı. Toplumsal yapının güçlü kalabilmesi için toplumsal ilişkilerin de güçlü olması gerekiyor" dedi. Aile içi iletişim sorunlarının artmasının diğer tüm ilişkileri tetikleyen olumsuz bir etkiye sahip olduğunu belirten Emine Erdoğan, "Aile içi meselelerden toplumsal meselelere kadar bir çok sorunumuzun kaynağında iletişim eksikliği veya yanlış ilişki biçimleri var. Milletvekili eşleri çok iyi bilirler ki, toplumsal sorumluluk taşımak büyük bir fedakarlık ister. Fedakarlık, mütevazılık, merhametlilik, kadirşinaslık gibi sahip olduğumuz bir çok değer, ilişki ve iletişimimize pozitif anlam katar, zenginlik kazandırır. Televizyonlardan izlediğimiz bir çok büyük tartışmanın çoğunlukla hiç bir sonuca varmaması, herkesin ezberini bozmadan fikrinde ısrarcı olması ilginçtir. Samimiyet yerini boy göstermeye, bilgi ve müzakere yerini karşısındakini haksız çıkarmaya bırakınca ortak fikir etrafında bir mutabakat çıkmıyor. Oysa hepimiz ekmek kadar, su kadar, diyaloğa, birlikte düşünmeye, birbirimizi doğru anlamaya muhtacız" diye konuştu. Türk geleneğindeki sohbet adabının, yüz yüze konuşma kültürünün bütün iletişim sorunlarını aşabilecek muazzam bir ilham kaynağı olduğunu belirten Emine Erdoğan, "İletişim, söylemek kadar dinlemeyi de kapsıyor. Doğru sözün, en doğru ifadenin kaynağı gönüldür. Kalpten kalbe ulaşan sözler, gönülden gönüle kurulan köprüler, yapmacıklıktan uzak samimi tavırlarla mümkün olabilir. Eğer bunu sağlayabilirsek millet olarak bir çok sorunumuzu aşabileceğimizi düşünüyorum. Zira sorunlarımızın çoğu ya kendimizi yanlış anlattığımız içindir, ya da yanlış anlaşıldığımız içindir. Öyleyse yüreklerimizi daha çok açmak, bir çok toplumsal sorunumuzu da çözecektir. İnsanlarımız arasında örülü duvarlarla birlikte yaşama lüksümüz yoktur. Bireyler arasındaki iletişimin sıhhatli bir şekle bürünmesi, insanımızın kendisini daha iyi ifade etmesi, muhataplarını daha candan dinlemesi uzun vadede toplumsal sıkıntılarımıza da olumlu şekilde yansıyacaktır" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından kürsüden inmek için hareket eden Emine Erdoğan'a bir sürpriz yapıldı. Erdoğan'a, bugün doğum günü olması nedeniyle kız çocukları tarafından kalp şeklinde çiçek sunuldu. Şaşkınlığını gizleyemeyen Emine Erdoğan, çiçek veren kız çocuklarına teşekkür etti.

(TB-OK-Y)

Kaynak: İHA