21 Eylül BM Dünya Barış Günü

21 Eylül BM Dünya Barış Günü

21 Eylül Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Barış Günü'nde Almanya'nın Bonn Şehrindeki Sanat Müzesinde Bir Sempozyum Düzenlendi.

21 Eylül BM Dünya Barış Günü

21 Eylül Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Barış Günü'nde Almanya'nın Bonn şehrindeki sanat müzesinde bir sempozyum düzenlendi.

"Dünyada Barış Olsun" sloganıyla düzenlenen ve Sivil Hakaret Platformu Başkanı Ute Hegener'in başkanlığında gerçekleşen sempozyuma Bonn Belediye Başkanı Helmut Joisten, Kantundaya Barış İnisiyatifi'nden Guilamel M. Alim, Nairobi Barış İnisiyatifi'nden Florence Paayei, Berlin'den Bosiljka Schedlich, Michael Wingfuhr ve 100'ü aşkın vatandaş katıldı. Sivil Hakaret Platformu Başkanı Hengeler, "12 yardım organizasyonun katılımıyla gerçekleşen etkinliğimizde, barışın sadece 21 Eylül'le sınırlı kalmasını

istemediğimizi söylüyoruz. Bunun için de bize büyük görevler düşüyor. Küçük bir parça olabiliriz ama milyonlarca insanın yanımızda olduğunu unutmayalım. Barış ve huzur içinde yaşamak için, herkesin elini taşın altına koyması gerekir" dedi.

Bonn Belediye Başkanı Joisten ise, "Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan çok mutluyum. Umarım dünya barışına küçük de olsa bir katkımız olur" diye konuştu. Bosiljka Schedlich de, "Savaş sadece yapılırken değil, bittikten sonra da acı vermeye devam ediyor. Savaştan zarar gören insanlar yıllarca bu acıya katlanmak zorunda kalıyor. Savaşın verdiği acılar anlatmakla bitmez" dedi.

Sempozyum, yapılan konuşmaların ardından Afrikalı bir müzik grubunun barış şarkıları ile devam etti.

(RK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA