21 Eylül BM Dünya Barış Günü

21 Eylül BM Dünya Barış Günü

21 Eylül Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Barış Günü'nde İspanyol Vatandaşların Ortak İsteği, Tüm Dünyada Savaşların Sona Ermesi ve Kalıcı Bir Barış Ortamının Kurulması.

21 Eylül BM Dünya Barış Günü
21.09.2007 21:33 | Son Güncelleme: 21.09.2007 21:33

21 Eylül Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Barış Günü'nde İspanyol vatandaşların ortak isteği, tüm dünyada savaşların sona ermesi ve kalıcı bir barış ortamının kurulması.

BM Dünya Barış Günü'ne ilişkin düşünceleri sorulan İspanyol vatandaşlar, 21. yüzyılda dünya genelinde barışın sağlanamamış olmasından yakındı. Jorge Velazquez (24) adındaki İspanyol öğrenci, "Bugün insanlık için çok önemli bir gün bence. Tüm dünyada barışın sürekli ve kalıcı olmasını diliyorum. Savaşlar, dünyada var olan açlık sona ermeli. Artık bu ortamdan bunalmış durumdayız" dedi. Hasta bakıcısı olduğunu belirten Antonio Serrano Cruz (29) ise, "Tüm dünyada savaşların sona ermesini ve barışın hakim

olmasını diliyorum" diye konuştu. Jose Calderon Chavez (30) isimli bir başka İspanyol ise, "Savaşların sona erdiği, herkesin eşit şekilde yaşadığı bir dünya diliyorum" dedi.

(BU-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title