"206 Dünya Ülkesi Arasından Parlayan Bir Türkiye Görüyorsunuz" - Haberler
Haberi Paylaş

"206 Dünya Ülkesi Arasından Parlayan Bir Türkiye Görüyorsunuz"

AA - Haberler | Yerel

TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert, "206 dünya ülkesi arasından parlayan bir Türkiye görüyorsunuz" dedi.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Hasan Sert, "206 dünya ülkesi arasından parlayan bir Türkiye görüyorsunuz" dedi.

Sert, TÜMSİAD Eskişehir Şubesi tarafından bir otelde düzenlenen ve iş dünyası, siyaset ile protokol üyelerinin bir araya geldiği iftar yemeğine katıldı.

Bir otelde düzenlenen iftar programında önce Kur-an'ı Kerim okunuldu daha sonra TÜMSİAD tanıtım filmi izlenildi.

Sert, Ramazan ayının birlik ve beraberliğin simgeleştiği bir dönem olduğunu belirterek, Allah'tan bu ortamın bozulmamasını diledi.

Herkesin farklı düşünce ve ideolojileri olabileceğini ama bunların bir kenara konulması gerektiğini anlatan Sert, şöyle konuştu:

"Çünkü Türkiye'den çok şeyler bekleniyor. 206 dünya ülkesi arasından parlayan bir Türkiye görüyorsunuz. İşsizliğin yüzde 9'lara kadar indiği, enflasyonun yüzde 6.2 olduğu, kalkınma hızının son 5-6 yıl içinde yüzde 8.5'lara kadar gittiği ki bunların tam tersini konuşuyor olabilirdik. Anayasa kitabının fırlatıldığı döneminide hatırlıyoruz ama artık bunların hiçbir önemi yok, bizim birlik beraberliğimizi farkındalıklarımızı bir kenara koyarak taşımamız çok önemli."

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca da, sanayiciler açısından Eskişehir'in artık bir cazibe merkezi haline geldiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Özellikle bir şehrin sanayisinin gelişmesi adına belkide olması gereken en önemli unsurlardan bir tanesi o şehre ulaşım konusundur. Şehrimiz, hava, kara yoluyla, hızlı treniyle ulaşım sorunu olmayan ender şehirlerden birisi. Ben bu vesileyle derneğimizin katkılarıyla Eskişehir'de bundan sonraki yatırımların daha artacağını, bulunduğumuz ortamlarda Eskişehir'imizi anlatılması gerekildiğine inanıyorum."

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise Ramazan'da iftar programlarının Müslüman dünyası için çok önemli olduğunu ifade ederek, "Eskişehir'imizde büyük katılımlı iftarlar düzenleniyor. İftar paylaşmaktır, dayanışmadır, bunlar oldukçada sofraların bereketleri artıyor, güzel anlar yaşanıyor. TÜMSİAD'a bu kadar çok dostu bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Programda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan TÜMSİAD Genel Başkanı Sert'e bir hediye verdi.

Muhabir: Fatih Doğan

Yayıncı: Mürsel Çetin - ESKİŞEHİR

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title