9 Temmuz 2019 Salı Günü Politika Haberleri

9 Temmuz 2019 Salı Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakan Pakdemirli, Rusyada su ürünleri sektör temsilcileri ile bir araya geldi
Bakan Pakdemirli, Rusya'da su ürünleri sektör temsilcileri ile bir araya geldi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 3. Küresel Balıkçılık Forumu ve Deniz Mahsulleri Fuarı kapsamında geldiği St. Petersburg'da su ürünleri sektör temsilcileri ile bir araya geldi.
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kuruluyor AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile turizm gelirini artırmayı, mevsimsel turizm..
TBMM Genel Kurulu'nda 'mitil atma' tartışması (2) (Yeniden) TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, MHP sıralarına yönelik 'Mitil atmaya gelip havlu atan MHP' söylemi, ger..
Meclis'te MHP ve CHP milletvekilleri arasında gerginlik çıktı (1) TBMM'de MHP ve CHP'li milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı.
TBMM Genel Kurulunda gerginlik TBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin, çalışma takvimine ilişkin grup önerisinin görüşmelerinde CHP ile MHP milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı.
Trumptan Katara övgüler
Trump'tan Katar'a övgüler
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump, "Saygıdeğer ve dünyanın pek çok yerinde lider olarak görülen Katar Emiri ile görüşmek bir onur" dedi.
10 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası meclise sunuldu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın da aralarında..
CHP ve MHP milletvekilleri arasında tartışma TBMM Genel Kurulu'nda CHP ile MHP milletvekilleri arasında tartışma çıktı.
TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
TBMM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanlığı Sistemi" tartışması TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti, CHP ve MHP'li milletvekilleri arasında 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' tartışması yaşandı.
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda (4) Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Hukukta öngörülebilirlik, geriye yürümezlik, genellik, kazanılmış hakların korunması, eşit muamele..
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda (3) Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11. Kalkınma Planı döneminde enerji ve madencilik politikalarına önem vereceklerini belirterek, "En..
TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda, milletvekilleri arasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışması yaşandı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11. Kalkınma Planı hakkında bilgi verdi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11. Kalkınma Planı hakkında bilgi verdi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Daha kaliteli eğitim ile yaygınlaştırılmış mesleki ve odaklı eğitim olanaklarıyla iş gücünün yetkinlikleri ve iş hayatıyla uyumu geliştirilecektir" dedi.
On Birinci Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda (2) Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, savunma sanayisi ihracatının 2 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkartılmasının sağlanacağın..
Plan ve Bütçe Komisyonu toplandı Plan ve Bütçe Komisyonu toplandı.
TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu AK Teşvikiye Hayvanseverler Platformu Başkanı Nebile Muhsin, "Bizim en büyük sıkıntımız rantçı hayvanseverler.
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda (1) Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11. Kalkınma Planı'nda, hukukun üstünlüğü, güçlü demokrasi ve sürekli geliştirilen temel hak ve hür..
TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslanı ziyaret etti
TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan'ı ziyaret etti
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı Cemil Çiçek, Balıkesir'in Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'ı makamında ziyaret etti.
Kurtulmuş, İran'ın Ankara Büyükelçisi Farazmand'ı kabul etti AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand ve beraberindeki heyeti ..
"Milliyetçi-ülkücü camianın o gün verdiği tepkileri bugün inkar ediyor" MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in iddiaları ile ilgili, "Milliyetçi Harek..
Çin, Sri Lanka'ya savaş gemisi hediye etti Çin Donanmasının Sri Lanka'ya hediye ettiği savaş gemisi, başkent Colombo'daki limana ulaştı.
AB Konseyi Başkanı Tusk: 'AB, Azerbaycanın egemenliğini, bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü...
AB Konseyi Başkanı Tusk: "AB, Azerbaycan'ın egemenliğini, bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü...
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.
Gürcistan Devlet Başkanı Zurabişviliden Rus yönetimine çağrı
Gürcistan Devlet Başkanı Zurabişvili'den Rus yönetimine çağrı
Gürcistan Devlet Başkanı Salome Zurabişvili, Gürcistan'la Rusya arasında son günlerde yaşanan gerilimlere ilişkin yaptığı açıklamada, Rusya yönetimini durumu daha da gerginleştirmemeye çağırdı.
Çocuk Hakları Alt Komisyonu TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Çoçuk Hakları Alt Komisyonu Başkanlığına AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu seçildi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 'Biz birbirimize düşman değiliz'
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Biz birbirimize düşman değiliz"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz birbirimize düşman değiliz. Farklı görüşlerimiz, kimliklerimiz, inançlarımız olabilir ama bayrağımız bir" dedi.
İYİ Parti Grup Toplantısı
İYİ Parti Grup Toplantısı
İYİ Pati Genel Başkanı Meral Akşener, "İktidarla, muhalefetiyle bugünkü bütün partiler 17 yıldır siyasetteler.
KKTC'den Avrupa Birliğine at gözlüğü benzetmesi KKTC Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği'nin Türkiye'nin yaptığı sondaj çalışmalarına "kanunsuz ve hukuksuz" demesi üz..
Bahçeli'nin özel kaleminden Akşener'e cevap MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker, kaset iddiaları sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Gen..
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "11. Kalkınma Planı döneminde enerji ve madencilik... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "11. Kalkınma Planı döneminde enerji ve madencilik politikaları..
DP Genel Başkan Uysaldan Ali Babacana bize katıl daveti
DP Genel Başkan Uysal'dan Ali Babacan'a 'bize katıl' daveti
DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti'den istifa eden Ali Babacan'a, DP'ye katılması çağırısında bulundu.
TBMM Genel Kurulu toplandı MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Her ne ad altında olursa olsun eski sisteme dönüş özlemi taşımak siyasal gericiliktir.
Kılıçdaroğlu: Sorumlu, Merkez Bankası Başkanı değil CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Murat Çetinkaya'nın, Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınmasıyla ilgili, "Sorumlu, Merkez Bankas..
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeni kanun getirdiler Meclise, Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek.
On Birinci Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kalkınma planı olan On Birinci Kalkınma Planı'nın görüşmelerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu..
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "Her alanda bir değişim ve dönüşüm öngören 11. Kalkınma Planı,... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "Her alanda bir değişim ve dönüşüm öngören 11. Kalk..
TİP Genel Başkanı Erkan Baş Açıklaması Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, "Bu ülkede yaşayan her genç, her öğrenci ücretsiz, sağlıklı barınma hakkına sahiptir.
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ Rektörü'ne, "Öğrencilerinizi dinleyin, nitelikli öğrencilerdir, benden ve senden daha iyi dünyayı sorgulayan çocuklarımızdı..
Birleşik Arap Emirlikleri, Hudeyde Limanından çekiliyor
Birleşik Arap Emirlikleri, Hudeyde Limanı'ndan çekiliyor
Birleşik Arap Emirlikleri, 2015 yılında yerleştikleri Yemen'in Hudeyde Limanı'ndan çekileceklerini doğruladı.
Zimbabveli ana muhalefet lideri, vatana ihanetten suçlanıyor Zimbabve'de ana muhalefetteki Demokratik Değişim Hareketi (MDC) Genel Başkan Yardımcısı Job Sikhala, vatana ihanetle suçlanıyor.
Trump: "İngiltere Büyükelçisi çok aptal bir adam" ABD Başkanı Donald Trump attığı bir tweet'te, İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Sir Kim Darroch'un çok aptal bir adam olduğunu yazdı.
İmamoğlunu Ergeneye davet etti
İmamoğlu'nu Ergene'ye davet etti
Edirne tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılan Tekirdağ'ın Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya gelerek Başkan İmamoğlu'nu Ergene'ye davet etti.
HDP TBMM Grup Toplantısı HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Orta gelir tuzağına düşmüş, çok ciddi iktisadi sorunları olan bir ülke var. Bu sorunların çözümsüz kalmasının yegane nedeni, Cumh..
AK Partili Akbaşoğlu: Sistemi tartışmaya açmak milletimize saygısızlık
AK Parti'li Akbaşoğlu: Sistemi tartışmaya açmak milletimize saygısızlık
AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tartışmaya açmak, eskiye dönüş söylemlerini dillendirmek, milli iradeyi sindirememek ve milletimize karşı saygısızlıktır" dedi.
Yunanistan'ın yeni kabinesi yemin etti Yunanistan'da pazar günü gerçekleştirilen erken genel seçimlerin ardından seçilen yeni kabine üyeleri bugün yemin etti.
» 1 2