9 Temmuz 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

9 Temmuz 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bodrum'da "Yeşilçam Müzikleri Konseri" Muğla'nın Bodrum ilçesinde "Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri Konseri" gerçekleştirildi.
Engellilere haftanın bir günü çiğ köfte ikramı
Engellilere haftanın bir günü çiğ köfte ikramı
Adıyaman'da işletmeci Erkan Türk, iş yerinde haftanın bir günü engellilere çiğ köfte ikramın da bulunuyor.
"Tarihi zenginlikleri görmek bizi heyecanlandırdı" Oscar Ödülleri'ni veren Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisinin Başkanı John Bailey ve "E.T." filminin kurgucusu eşi Carol Littleton, UNE..
"Büyük olasılık film setinde ölürüm" ABD'li yönetmen, senarist ve oyuncu Woody Allen, emekli olmayacağını belirterek, "Büyük olasılık film setinde veya bir filmin montajı sırasında ölürüm." i..
"Cedar Sea 2" adlı yat Bodrum'da Uluslararası elmas ve mücevher şirketi Mondera'ya ait olduğu belirtilen ve dünyanın en büyük 100 yatı arasında gösterilen "Cedar Sea 2", Muğla'nın Bodrum ilçe..
"Yolun Sonu" filminin galası Kars'ta yapıldı Süleyman Karadağ'ın yönettiği "Yolun Sonu" sinema filminin galası, çekimlerin büyük bölümünün yapıldığı Kars'ta düzenlendi.
Dubai Şeyhinin lüks yatı Bodrum'da Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in 110 metre uzunluğundaki "Radiant" isimli mega lüks motor yatı 5 gündür Bodrum'da bulunuyor.
Midyat'ta istihdam edilecek 30 kişi kura ile belirlendi Mardin'in Midyat Belediyesinde istihdam edilecek 30 kişi kura ile belirlendi.
Troya'nın yaşam kaynağı Kemerdere'ye restorasyon Çanakkale'de tarihi 5 bin yıl öncesine dayanan Troya Antik Kenti'nin yaşam kaynağı olarak nitelendirilen tarihi su kemeri Kemerdere'de restora..
Torunların ekran karşısında fazla zaman geçirmesine izin veriliyor Büyükanne ve büyükbabaların, çocukların ekran karşısında çok daha fazla zaman geçirmesine izin verdiği tespit edildi.
Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali Ordu'da bu yıl 913'üncüsü düzenlenen "Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali" başladı.
'Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu' havalimanında sergileniyor TÜRK Kızılay'ın 150'inci yıl etkinlikleri kapsamında hayata geçirdiği, sanat ve insani yardımı bir araya getiren 'Hilal-i Ahmer Koleksiy..
Giresun'da vatandaşlar yazlık sinema ile buluşuyor Giresun Belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında yazlık sinema vatandaşlarla buluşuyor.
Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu havalimanında sergileniyor
'Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu' havalimanında sergileniyor
TÜRK Kızılay'ın 150'inci yıl etkinlikleri kapsamında hayata geçirdiği, sanat ve insani yardımı bir araya getiren 'Hilal-i Ahmer Koleksiyonu' eserleri İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda sergilenmeye başlandı.
Muğla'daki 3 bin yıllık "Kutsal Yol" gün yüzüne çıkarılıyor Muğla'nın Yatağan ilçesindeki Stratonikeia ile Lagina antik kentlerini birbirine bağlayan 3 bin yıllık "Kutsal Yol", kazı çalışmala..
Yaz tatilinin vazgeçilmez rotası: "Tortum Şelalesi" Uluslararası Sakin Kentler Birliğince Türkiye'nin 11. sakin kenti seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesinde bulunan Tortum Şelalesi, doğal güze..
Yalova'da "müzik, dans ve sanat kampı" Yalova'nın Armutlu ilçesinde, Türk Musikisini Araştırma ve Tanıtma Grubu (TÜMATA) tarafından "TÜMATA ile Kadim Türk Kültürüne Ait Müzik, Dans ve Sanat K..
Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali Bursa'da, her yıl 7 şehrin 7 İslam büyüğünü tema edinen "Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali" kapsamında organize..
Danimarka'da elektrikli scooter sürücülerine denetimler sıkılaştırıldı Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da alkollü ve uyuşturucu etkisinde elektrikli scooter kullandığı tespit edilen 28 kişi g..
Baykuş yavruları büyüyünce aspiratör borusundaki yuvada sıkıştı Sivas'ın Suşehri ilçesinde aspiratör borusundaki yuvalarına sığamadıkları için sıkışan 4 baykuş yavrusu, itfaiye ekiplerince ku..
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Uluslararası Altın..