9 Temmuz 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

9 Temmuz 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İngiltere ve Fransanın Suriyeye ilave asker göndereceği iddia edildi
İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye ilave asker göndereceği iddia edildi
İngiltere ve Fransa'nın, ABD'nin asker çekmesiyle oluşacak boşluğu telafi etmek için Suriye'ye ilave asker göndereceği iddia edildi.
Anadolu Otoyolu Gölyaka gişeleri hizmete açıldı
Anadolu Otoyolu Gölyaka gişeleri hizmete açıldı
Anadolu Otoyolu'nun Gölyaka gişeleri, geçen yıl haziran ayında başlatılan köprü ve üstyapı onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından bugün hizmete açıldı.
Boeing 737 satışlarında sert düşüş
Boeing 737 satışlarında sert düşüş
Boeing şirketi, yılın ilk çeyreğinde 89 adet 737 model uçak siparişini teslim ederken, ikinci çeyrekte bu sayı 24'e düştü.
KARDEMİR "en büyükler" listesinde yükselişini sürdürdü Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR), Türkiye'nin en büyük 500'ünün belirlendiği "Fortune 500"de yükselişini sürdürerek, 52...
Hükümet kurma görüşmelerinden anlaşma çıkmadı
Hükümet kurma görüşmelerinden anlaşma çıkmadı
Erken genel seçimden birinci parti olarak çıkan sosyalistlerin, azınlık hükümeti kurmak için Podemos partisiyle yaptığı görüşmelerde anlaşma sağlanamadı.
Trafik saldırganlarına 20şer yıl hapis istemi
Trafik saldırganlarına 20'şer yıl hapis istemi
İçinde hamile kadının bulunduğu araca saldıran Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında 3 suçtan yirmişer yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
Trumptan Hindistana gümrük çıkışı
Trump'tan Hindistan'a gümrük çıkışı
Trump, Yeni Delhi yönetiminin ABD'ye yönelik haziran ayında başlattığı ek gümrük tarifelerinin artık kabul edilemez olduğunu kaydetti.
Avrupa borsaları 'BASF' etkisiyle düştü
Avrupa borsaları "BASF" etkisiyle düştü
Avrupa borsaları, kimya şirketi BASF SE'nin bu yıl için kar uyarısının etkisiyle günü düşüşle kapattı.
Belçikaya yavaş internet cezası
Belçika'ya yavaş internet cezası
Avrupa Adalet Divanı, Brüksel'de hızlı internet altyapısı kurmada yavaş davrandığı için Belçika'ya günlük 5 bin avro para cezası verdi.
Darbe davasında savcı mütalaasını açıkladı
Darbe davasında savcı mütalaasını açıkladı
Jandarma Genel Komutanlığı darbe davasında, savcı, esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.
Dikili ile Midilli arasında feribot seferleri turizmi canlandırıyor
Dikili ile Midilli arasında feribot seferleri turizmi canlandırıyor
İzmir'in Dikili ilçesi ile Yunanistan'ın Midilli Adası arasında turizmin canlandırılması amacıyla başlatılan feribot seferleri kapsamında ikinci kafile ilçeye ulaştı.
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1.884,22 puan ve yüzde 1,91 azalarak 96.811,22 puana indi.
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 862 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,91'lik düşüşle tamamladı.
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan 9 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100)..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.884,22 puan azalışla 96.811,22 puandan kapandı.
Borsa, günü düşüşle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,91 değer kaybıyla 96.811,22 puandan tamamladı.
Konya Şekerden üreticilere 39 milyon lira nakit avans desteği
Konya Şeker'den üreticilere 39 milyon lira nakit avans desteği
KONYA Şeker, çapa ücreti, su parası ve hububat hasadı nedeniyle masraf kalemleri artan üreticiye 39 milyon 395 bin 772 lira nakit avans desteği verdi.
İklimlendirme sektöründen Afrika atağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Aydın, gelecek 10 yıl içinde büyüyen Afrika pazarlarında yer almak için ço..
PİYASALAR – Gün sonuna doğru BİST100 yüzde 0.94 düştü, dolar 5.71 lirada – Güne yüzde 0.03 artışla 98 bin 724 puandabaşlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), en düşük 96 bin 784 puanı ve en ..
EMTİA PİYASALARI – Brent fiyatı Orta Doğu gerilimleriyle 65 dolara yaklaştı – Brent fiyatı, ABD ve Çin arasındaki ticari anlaşmazlığa rağmen Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) tedari..
AB mahkemesinden Belçika'ya yavaş internet cezası Avrupa Adalet Divanı, Brüksel şehrinde genişbant internet şebekesi kurulmasında yavaş davrandığı gerekçesiyle Belçika'ya günlük 5 bin avro pa..
Rusyadan Avrupaya eleştiri İrana destek
Rusya'dan Avrupa'ya eleştiri İran'a destek
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Özel Temsilcisi Lavrentiev, "Diğer ülkeler yükümlülüklerini yerine getirmezken Tahran'ın kazanım elde etmeden nükleer anlaşmayı tek taraflı uygulaması beklenemez." açıklamasında...
Netanyahudan İrana F-35li tehdit
Netanyahu'dan İran'a 'F-35'li tehdit
İsrail Başbakanı Netanyahu, "İran, son zamanlarda İsrail'i yok etmekle tehdit ediyor.
Adana Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsasında buğdayın kilogramı en yüksek 1,50 liradan satıldı.
Hazineye ait sanayi parselleri küçük sanayi kooperatiflerine satılacak
Hazineye ait sanayi parselleri küçük sanayi kooperatiflerine satılacak
On Birinci Kalkınma Planı'na göre, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Hazineye ait sanayi parsellerinin, küçük sanayi kooperatiflerine satışı yapılacak.
İçme ve kullanma suyu arıtma tesisi 690a çıkarılacak
İçme ve kullanma suyu arıtma tesisi 690'a çıkarılacak
On Birinci Kalkınma Planı'na göre, içme ve kullanma suyu arıtma tesisi sayısı 519'dan 2023 yılına kadar 690'a çıkarılacak.
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 256,20 lira oldu.
Darbeci 44 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi
Darbeci 44 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi
15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarındaki faaliyetlere ilişkin davada, 44 sanığın "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.
"İki yılda yatırım miktarımız 47 milyon liraya ulaştı" Danone Türkiye Sütlü Ürünler'in Lüleburgaz Üretim Tesisleri'nde gerçekleştirdiği yatırımların açılışı yapıldı.
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,62 azalışla 256,20 liradan tamamladı.
KRİPTOPARA – Piyasa hacmi 345 milyar doların üzerinde – Kripto para birimleri piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin'in 12 bin 500 doların üzerine çıkmasının ardından görülen artış eğ..
ABDde endeksler düşüşle açıldı
ABD'de endeksler düşüşle açıldı
New York borsası, güne düşüşle başladı.
New York borsası düşüşle açıldı New York borsası, güne düşüşle başladı.
Kayseri Ticaret Borsası Kayseri Ticaret Borsasında karkas dana etinin kilogramı ortalama 30 liradan, takım pastırmanın kilogramı ise 75 liradan işlem gördü.
Altının kilogramı 255 bin 200 liraya geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 255 bin 200 liraya geriledi.
» 1 2 3 4 5 6