7 Temmuz 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

7 Temmuz 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Uluslararası Altın..
Bursa caddeleri konuk halk oyunları ekipleriyle rengarenk oldu BURSA Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen '33. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması' kortej..
21. Uluslararası, Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 21. Uluslararası, Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında dü..
Bursa caddeleri konuk halk oyunları ekipleriyle rengarenk oldu
Bursa caddeleri konuk halk oyunları ekipleriyle rengarenk oldu
BURSA Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen '33. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması' kortej yürüyüşü ile start aldı.
Hatay'da Dünya Müslüman Türkleri Buluşma Şöleni Hatay'ın Yayladağı ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen "Dünya Müslüman Türkleri Buluşma Şöleni" devam ediyor.
Nilüferleriyle ünlü Işıklı Gölü doğaseverleri ağırlıyor Denizli'nin Çivril ilçesinde bulunan ve doğal sit alanı ilan edilen nilüferleriyle ünlü Işıklı Gölü, görsel güzelliğiyle doğaseverlerin..
Katar Büyükelçisi Al Shafi, Midyat'a geldi Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salim Mubarek Al Shafi, Midyat ilçesini ziyaret etti.
Slovenya'daki festivalde Türk ezgileri Slovenya'daki 24. Bled Festivali'nde Türkiye'nin önde gelen perküsyon sanatçılarından Dinçer Özer ve piyanist Rüya Taner konser verdi.
Gümüşhane'de köy odaları 146 yıldır korunuyor GÜMÜŞHANE'nin merkeze bağlı Sarıçiçek köyünde, Anadolu insanının misafire verdiği önemi simgeleyen, 'kündekari' tekniğiyle yapılmış süslemeleri, ..
'Bossa nova'nın öncülerinden Joao Gilberto 88 yaşında hayata veda etti Brezilya'da samba ve caz müzik türlerinin sentezini yaratan "bossa nova" müziğinin ilk icracılarından, ünlü müzisyen Joa..
Gümüşhanede köy odaları 146 yıldır korunuyor
Gümüşhane'de köy odaları 146 yıldır korunuyor
GÜMÜŞHANE'nin merkeze bağlı Sarıçiçek köyünde, Anadolu insanının misafire verdiği önemi simgeleyen, 'kündekari' tekniğiyle yapılmış süslemeleri, özel mimarisi ve el emeği motifleriyle yapılan köy odaları, 146 yıldır...
Tuz mağarasında sinema keyfi Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde düzenlenen "Gurbetten Sılaya Kültür Festivali" kapsamında, yerin metrelerce altındaki tuz mağarasında sinema gösterimi yapıldı.
Hasadı "imece" usülü yapıyorlar Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı bazı kırsal mahallelerde arpa ve buğday üreticileri, harmanlarını imece usulüyle kaldırıyor.
Ekmek mücadelesi için sıcaklara göğüs geriyorlar Türkiye'nin en sıcak kentlerinden biri olarak dikkati çeken Şanlıurfa'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, açık alanla..
Parkta bulunan yavru ebabil kuşu koruma altına alındı Ankara'da çocukların parkta bulduğu yavru ebabil kuşu, yetkililere teslim edilerek koruma altına alındı.
Pamukkale'de tatilci yoğunluğu Denizli'nin termal suları ve tarihi zenginliğiyle dikkati çeken turizm merkezlerinden "beyaz cennet" olarak bilinen ve UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde de yer..
'Çınarın Yaprakları' sergisi açıldı
"Çınar'ın Yaprakları" sergisi açıldı
Balıkesir'in Cunda Adası'nda, sanatçı Halil Erden'in resimlerinin bulunduğu "Çınar'ın Yaprakları" sergisi açıldı.
Yaylalar turizme kazandırılacak Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla huzura kavuşan Faraşin Yaylası'nda "kuzu kırpma şenliği" yapıldı.
Ereğli'de Hadise ve Murat Boz coşkusu ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde düzenlenen 'Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali'nin ikinci gününde sahne alan sanatçılar Hadise v..
Ereğlide Hadise ve Murat Boz coşkusu
Ereğli'de Hadise ve Murat Boz coşkusu
ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde düzenlenen 'Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali'nin ikinci gününde sahne alan sanatçılar Hadise ve Murat Boz, hayranlarını coşturdu.
33. TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneğince (TUFAG) bu yıl 33'üncüsü düzenlenen TUFAG Uluslararası Halk Danslar..