7 Temmuz 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

7 Temmuz 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Bebe-Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı" sona erdi Bursa'da 7'ncisi düzenlenen "Bebe-Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı" (Junioshow) sona erdi.
INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı kapılarını açtı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Serbest vize rejiminin tekrar yürürlüğe sokulabilmesi ekonomik, sosyal, kültürel ilişkilerimizin..
Şampiyon Şirketler Gurubu 40ıncı yılını kutladı
Şampiyon Şirketler Gurubu 40'ıncı yılını kutladı
Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, "Türkiye de mobilya sektörü son 6 ayda yüzde iki buçuk küçüldü ama bizim marklarımız yüzde 44 büyüdü" dedi.
Ankara'nın Polatlı ilçesinde yaşanan hayvan ölümleri Tarım ve Orman Bakanlığı, resmi ve özel veteriner hekimler tarafından Ankara'nın Polatlı ilçesinde ölen hayvanlar üzerinde yapılan otopsi ..
MÜSİAD Genel Başkan Kaan, Fındıkoğlunu ziyaret etti
MÜSİAD Genel Başkan Kaan, Fındıkoğlu'nu ziyaret etti
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu'nu ziyaret etti.
Ayvalık Çiftçi Malları Başkanlığı seçiminin galibi yok
Ayvalık Çiftçi Malları Başkanlığı seçiminin galibi yok
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı'nın seçimlerinde başkan ve yeni yönetim belirlenemedi.
Seramiksan'dan Zen serisi İSTANBUL(AA) - Seramiksan, yeni serisi Zen ile yaşam alanlarında huzurlu ve dingin bir atmosfer oluşturuyor.
Mansur Yavaş'tan Türk ve Rus iş adamlarına yatırım çağrısı!
Moskova'da iş adamlarıyla bir araya gelen Mansur Yavaş, "Ankara'daki işsizlik oranını aşağıya çekmek için Türk ve Rus iş adamlarının Ankara'ya yatırım yapmaları davet ediyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak da tüm...
Junioshow Fuarı’nı 13 bine yakın iş profesyoneli ziyaret etti
Junioshow Fuarı’nı 13 bine yakın iş profesyoneli ziyaret etti
Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün Türkiye'deki en önemli buluşmaları arasında yer alan Junioshow Fuarı sona erdi.
Türk bankacılık sektörü sağlam
Türk bankacılık sektörü 'sağlam'
Türkiye'nin hem stratejik hem de lokomotif sektörlerinin başında gelen bankacılık sektörü, sermaye yeterlilik rasyosu ve düşük sorunlu kredi oranıyla güçlü yapısını sürdürüyor.
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 332 lira 79 kuruş, en düşük 206 lira olarak belirlendi.
Güneyin girişimci adaylarına yeni fırsat
Güneyin girişimci adaylarına yeni fırsat
Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED), Türkiye'nin en etkin girişim üslerinden biri olan Buba Campus'la işbirliği protokolü yaptı.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 566 lira 70 kuruş olarak belirlendi.
Bayram tatilinin olumsuz etkisine rağmen ihracatta liderlik sürdü
Bayram tatilinin olumsuz etkisine rağmen ihracatta liderlik sürdü
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre haziran ayında otomotiv ihracatı yüzde 14 düşüşle 2,2 milyar dolar oldu.
MHPden Antep fıstığı üreticisine destek çağrısı
MHP'den Antep fıstığı üreticisine destek çağrısı
Ak Parti Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Türkiye Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada, olumsuz iklim koşulları nedeniyle zarar gören ve rekoltesi düşmesi beklenen Antep fıstığının üreticisi destek verilmesi...
"Türkiye, kuru kayısı üretimi ve ihracatında lider" Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü (TAGEM) Özkan Kayacan, Türkiye'nin dünya kuru kayısı üretiminin ..
Bayram tatilinin olumsuz etkisine rağmen ihracatta liderlik sürdü
Bayram tatilinin olumsuz etkisine rağmen ihracatta liderlik sürdü
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre haziranda otomotiv ihracatı yüzde 14 düşüşle 2,2 milyar dolar oldu.
Sertab Erener, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na hazırlanan kadın sporcuları ağırladı Ünlü müzisyen Sertab Erener, ING Türkiye'nin Olimpik Kızlara Destek Projesi'nin katkılarıyla 2020 Tokyo Olimpiy..
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğal Afetler Daire Başkanı Engürülüden Hububat Merkezine ziyaret
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğal Afetler Daire Başkanı Engürülü'den Hububat Merkezi'ne ziyaret
Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir Engürülü beraberinde heyetle birlikte Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi'ni ziyaret ederek, 2019 hasat sezonuyla ilgili brifing aldı.
Türk tarımına yeni buğday türleri kazandırılacak
Türk tarımına yeni buğday türleri kazandırılacak
Yalova İli Ekmeklik Buğday Üretiminde Yeni Çeşitlerin Denenmesi ve Geliştirilmesi Projesi başladı.
İkinci el otomobil piyasası sakin
İkinci el otomobil piyasası sakin
İZMİR'de uzun süredir durgunluğun hakim olduğu ikinci el otomobil piyasasında, ÖTV ve KDV indiriminin sona ermesi de satışlara canlılık getirmedi.
Mecliste turizm mesaisi
Meclis'te 'turizm' mesaisi
Meclis Genel Kurulunda, Türkiye'nin turizm fırsatlarının dünyada tanıtılması, turizm yatırımlarının ülke ekonomisindeki payının ve hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı...
Şehirleşme arttı bu mesleğe ilgi de azaldı
Şehirleşme arttı bu mesleğe ilgi de azaldı
Ülkemizde son yıllarda özellikle şehirlerdeki yapılaşma nedeniyle tarım alanlarının sayısı hızla azaltırken bazı meslek grupları da bundan olumsuz şekilde etkileniyor.
TESK'ten gıda israfı uyarısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yaz mevsiminde sebze ve meyve fiyatlarının ucuzlamasıyla gıda israfına veri..
Kruvaziyerde rota İstanbul İstanbul'u yeniden rotalarına ekleyen kruvaziyer işletmecileri, Galataport'un tamamlanması ve Yenikapı limanının hayata geçirilmesiyle şehrin, yıllık cirosu 35 mily..
Gümüşhanede 2 aylık pestil mesaisi başladı
Gümüşhane'de 2 aylık pestil mesaisi başladı
Dut mevsiminin gelmesiyle birlikte pestil ve kömenin ana vatanı Gümüşhane'de köylerde ve kırsal kesimde vatandaşların geleneksel yöntemlerle, kara kazanlarda 2 ay sürecek olan pestil mesaisi başladı.
Sabiha Gökçende dış hat yolcusu yüzde 31 arttı
Sabiha Gökçen'de dış hat yolcusu yüzde 31 arttı
İSTANBUL Sabiha Gökçen Havalimanı'nda haziran ayında dış hat yolcusu yüzde 31 artarak 1 milyon 193 bin olarak gerçekleşti.
EBSO'dan her alanda "ciddi hamle" çağrısı Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, adalet ve eğitimden dış politikaya kadar her alanda ciddi ve akılcı hamlele..
Kuzey Irakın ofislerini Türk mobilyaları süsleyecek
Kuzey Irak'ın ofislerini Türk mobilyaları süsleyecek
Kuzey Irak'ın ofislerini 2023 yılı için 250 milyon dolar ihracat hedefi koyan Türk ofis mobilyaları sektörü donatacak.
İngiliz Büyükelçinin Trump hakkındaki yazışmaları sızdı
İngiliz Büyükelçinin Trump hakkındaki yazışmaları sızdı
Daily Mail gazetesinde, İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Sir Kim Darroch'a ait diplomatik yazışmalar olduğu öne sürülen metinler yayımlandı.
Toyota'nın hibrit otomobil satışları yüzde 156 arttı Toyota'nın hibrit otomobil satışları, bu yılın ilk yarısında 2018'in aynı dönemine göre yüzde 156 artarak 4 bin 708'e ulaştı.
Almanyada yaşayan Türk İş Adamı Taner Ay yerli elektrikli otomobil üretecek
Almanya'da yaşayan Türk İş Adamı Taner Ay yerli elektrikli otomobil üretecek
Uzun yıllardır ailesi ile birlikte Almanya'da yaşayan Türk İş Adamı Taner Ay, Adana'da yerli ve milli elektrikli otomobil üretmek için fabrika kuruyor.
How Cognitive And Digitalization İs Changing The İnsurance İndustry? IBM Europe VP Insurance Europe Stefan Riedel, made statements to Wise.TV.
» 1 2