5 Temmuz 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

5 Temmuz 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
GESAM, Gaziantep'te sergi açtı Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) tarafından düzenlenen "Büyükşehir-Gündem" konulu sergilerin 11'incisi Gaziantep'te açıldı.
TRT 12 Punto Senaryo Günleri başladı Türk sinemasına nitelikli senaryolar ve filmler kazandırmak ve bu filmlerin uluslararası arenada yer almasını sağlamak amacıyla düzenlenen TRT 12 Punto Se..
İran'da öğrendiği seramik sanatını meslek edindi - GİRESUN İran'da hobi olarak başladığı seramik sanatında kendini geliştiren Solmaz Tok, KOSGEB'in "Girişimcilik Destek Programı"ndan yararlan..
Fotokamp Projesi kapsamında Keban'da fotoğraf çekimi yapıldı Malatya'nın Arapgir ilçesinde başlayan 5. Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi kapsamında Keban ilçesinde fotoğraf çekimi yapıldı..
Kayseri'de 7,5 milyon yıllık zürafa fosili bulundu Kayseri'de 7,5 milyon yıl öncesine tarihlenen zürafa fosili bulunduğu bildirildi.
Rize'de kentsel dönüşüm çalışmaları Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize'deki kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili "Rize'de kentsel dönüşüm üç etaplı planlanıyor.
Yönetmen Sarıkaya: 'Aylan bebek' siyasi değil, insani bir filmdir BODRUM'da 2 Eylül 2015 yılında cansız bedeni sahile vuran 3 yaşındaki Aylan Kürdi'nin hayatını anlatan ve çekimleri devam ede..
21. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali başladı "21. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali" Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde başladı.
Japon koleksiyoncu antik eserleri ana yurdu Kamboçya'ya teslim etti PHNOM Japon koleksiyoncu Fumiko Takakuwa, 20 yıldır evinde sergilediği antik eserleri Kamboçya'ya iade etti.
Güldürürken düşündüren bilge insan: Nasreddin Hoca Konya'nın Akşehir ilçesinde bu yıl 60'ıncısı düzenlenen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri kapsamında, dünyaca ünlü mizah ustası..
Amasya'da tiyatro grupları buluştu KARADENİZ Tiyatrolar Birliği'ne bağlı çeşitli il ve ülkelerden gelen 30 tiyatro grubu, Amasya'da buluştu.
Amasyada tiyatro grupları buluştu
Amasya'da tiyatro grupları buluştu
KARADENİZ Tiyatrolar Birliği'ne bağlı çeşitli il ve ülkelerden gelen 30 tiyatro grubu, Amasya'da buluştu.
Yürüme engelini havuzda attığı kulaçlarla aştı Ağrı'da, serebral palsili 9 yaşındaki Muhammet Tursun, katıldığı yüzme kursu sayesinde yürümeye başladı.
Göbeklitepe dünyaya UNESCO ile açıldı "Tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen ve UNESCO Dünya Miras Listesi'nde birinci yılını geride bırakan Şanlıurfa'daki Göbeklitepe'nin bu unvanı sa..
Tieion Antik Kenti'ndeki su sarnıcı gün yüzüne çıkarılıyor Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yer alan ve "Karadeniz'in Efesi" olarak adlandırılan Tieion Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalar..
İran'da öğrendiği seramik sanatını meslek edindi İran'da hobi olarak başladığı seramik sanatında kendini geliştiren Solmaz Tok, KOSGEB'in "Girişimcilik Destek Programı"ndan yararlanarak atöly..