31 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

31 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uysal: Döviz hesaplarında çözülme bekliyoruz
Uysal: Döviz hesaplarında çözülme bekliyoruz
PPK kararının mevduat ve kredi faizlerine yansımaya başladığını bildiren Başkan Uysal zaman içinde DTH'larda çözülme beklediklerini söyledi.
Fed Başkanı Powell, faiz indiriminin Trump'ın direktifi ile olduğu iddialarını yalanladı Federal Rezerv Başkanı (Fed) Jerome Powell, ABD Merkez Bankasının aldığı faiz indirme kararının, Başka..
Dolar/TL, Fed sonrası dalgalandı
Dolar/TL, Fed sonrası dalgalandı
Fed faizi 11 yıl aradan sonra düşürürken, Powell'ın faiz indiriminin devamı konusunda karışık mesaj vermesi doların tekrar yükselmesine neden oldu.
Fed Başkanı Powell, kafaları karıştırdı
Fed Başkanı Powell, kafaları karıştırdı
İfadelerinde önce 'uzun vadeli bir faiz indirim döngüsünün başlangıcında olmadıklarını' belirten Fed başkanı, ardından faizi tekrar indirebileceklerini söyledi.
Fed'den 11 yıl sonra gelen ilk faiz indirimi ABD Merkez Bankası Fed, politika faiz oranını 25 baz puan indirerek yüzde 2,00 – 2,25 aralığına çektiğini duyurdu.
Fed faiz kararını açıkladı ABD Merkez Bankası Fed, politika faiz oranını 25 baz puan indirerek yüzde 2.00-2.25 aralığına çekti.
Fed politika faizini 25 baz puan indirdi ABD Merkez Bankası, 2008 finansal krizinden bu yana ilk kez olmak üzere politika faizini 25 baz puan düşürerek yüzde 2.0-2.25 aralığına çekti.
ABD Merkez Bankasından faiz indirimi
ABD Merkez Bankası'ndan faiz indirimi
ABD Merkez Bankası (Fed) beklendiği gibi politika faizini 25 baz puan düşürdü.
ABD Merkez Bankası Fed, politika faiz oranını 25 baz puan indirerek yüzde 2,00 - yüzde 2,25... ABD Merkez Bankası Fed, politika faiz oranını 25 baz puan indirerek yüzde 2,00 - yüzde 2,25 aral..
TEBden 630 milyon lira net kâr
TEB'den 630 milyon lira net kâr
TEB'in aktif toplamı yılın başından itibaren yüzde 5 artarak 101.5 milyar TL'ye ulaştı.
Orduda fındık hasadı 6 Ağustosta törenle başlayacak
Ordu'da fındık hasadı 6 Ağustos'ta törenle başlayacak
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, 6 Ağustos'taki fındık hasadını üreticilerle birlikte başlatmak ve fındık alım fiyatındaki memnuniyeti belirtmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi...
TEB'den yılın ilk yarısında 629,6 milyon lira net kar Türk Ekonomi Bankası (TEB), bu yılın ilk yarısında 629,6 milyon lira net kar elde etti.
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 901 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
1915 Çanakkale Köprüsü çalışmaları Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), tamamlandığında "dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü" unvanını alacak, renkleri, figürleri ve diğer..
Fındık hasadı "türkülerle" başlayacak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla fındık hasadını türküler söyleyerek, sevinçle..
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 603,62 puan azalışla 102.082,48 puandan kapandı.
Borsa, günü düşüşle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,59 değer kaybıyla 102.082,48 puandan tamamladı.
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 254,30 lira oldu.
Hatayda sumak hasadı başladı
Hatay'da sumak hasadı başladı
Hatay'ın Yayladağı ilçesinde Orman ve Köy İlişkileri Müdürlüğü (ORKÖY) desteğiyle ekilen sumağın hasadı yapıldı.
Sabancı Holdingin CEOsu değişti
Sabancı Holding'in CEO'su değişti
Sabancı Holding CEO'su Mehmet Göçmen 31 Temmuz itibarıyla görevden ayrıldı.
PİYASALAR – BİST100 yüzde 0.5 ekside, dolar 5.55 lirada Güne yüzde 0.36 artışla 103 bin 58 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), en düşük 101 bin 540 puanı ve en yüksek 103 bin 66..
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Çarşamba günüaçıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAÇinİmalat satın alma yöneticileri endeksi Temmuz ayında, Haziran ayındaki 4..
Altın fiyatları Fed'in faiz kararı öncesinde üçüncü aylık artış yolunda Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı öncesinde üçünü aylık artış yolunda.
İç borçlanma stratejisi (2) Hazine ve Maliye Bakanlığınca, ağustosta 8,9 milyar lira, eylülde 10 milyar lira ve ekim ayında 7,4 milyar lira iç borçlanma yapılacak.
Betam: İkinci çeyrekte yüzde 0.4 büyüme bekliyoruz Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi'nin (Betam) öngörüsüne göre, yılın ikinci çeyreğinde Gayri Safi Yurtiçi H..
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı, günü yüzde 0,35 azalışla 254,30 liradan tamamladı.
"Mesleki Yeterlilik Belgesi aranan bir ehliyet haline geldi" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Mesleki Yeterlilik Belgesi'nin çalışma hayatının her dalın..
Hazine, ağustosta 3 ihale düzenleyecek
Hazine, ağustosta 3 ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ağustos'ta 3 ihale düzenleyecek, 1 kira sertifikasını doğrudan satacak.
Düzcedeki selden etkilenen KOBİlere destek kredisi verilecek
Düzce'deki selden etkilenen KOBİ'lere destek kredisi verilecek
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Düzce'deki selden etkilenen KOBİ'lere destek kredisi verileceğini açıkladı.
İç borçlanma stratejisi (1) Hazine ve Maliye Bakanlığı, ağustos-ekim döneminde 26,3 milyar liralık iç borç servisine karşılık 22,2 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsasında (UTB), makarnalık buğdayın kilogramı 1,50 - 1,70 liradan satıldı.
Malatya Ticaret Borsası Malatya Ticaret Borsası'nda jumbo kayısının kilogramı 23,20 liradan satıldı.
British Airways pilotları greve hazırlanıyor
British Airways pilotları greve hazırlanıyor
İngiltere'deki Temyiz Mahkemesi, bir alt mahkemenin kararını haklı bularak Britanya Pilotlar Derneği'ne bağlı pilotların greve çıkabilmesinin önünü açan kararı duyurdu.
MB: Arz yönlü talepler ve ithalat fiyatları enflasyon görünümünü iyileşme yönünde etkiledi Merkez Bankası, enflasyon görünmündeki iyileşmenin "arz yönlü talepler ve ithalat fiyatları"ndan olu..
British Airways pilotları greve hazırlanıyor İngiliz hava yolu şirketi British Airways'in pilotlarının greve çıkmaya hazırlandığı bildirildi.
Soma'da kurban pazarlarında hareketlik başladı Manisa'nın Soma ilçesinde kurulan kurbanlık pazarlarında hareketlilik başladı.
ABDde endeksler yükselişle açıldı
ABD'de endeksler yükselişle açıldı
New York borsası, güne yükselişle başladı.
» 1 2 3 4 5 6 7