29 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

29 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Durakta Matematik" projesi Ankara'da matematiğin insanlara aşılanmasına ve sevdirilmesine yardımcı olmak amacıyla hazırlanan "Durakta Matematik" projesi Gölbaşı ilçesinde uygulamaya konuldu.
Erdek sahilinde çöp toplama etkinliği Erdek ilçesinde, "Kumsalına Sahip Çık" sloganı ve yüzlerce kişinin katılımıyla sahilde çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.
Taşköprü Yaylası, hayran bırakıyor GÜMÜŞHANE'nin Dumanlı köyü sınırları içerisinde yer alan 2 bin 140 rakımlı Taşköprü Yaylası; temiz havası, bitki örtüsü ve coğrafi yapısıyla doğaseverlerin ..
Frida, Bodrum Bale Festivalinde
Frida, Bodrum Bale Festivali'nde
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Meksikalı dünyaca ünlü ressam Frida Kahlo'nun hayatından kesitler sunulan Frida balesini, 17'nci Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde sahnelemeye hazırlanıyor.
Taşköprü Yaylası, hayran bırakıyor
Taşköprü Yaylası, hayran bırakıyor
GÜMÜŞHANE'nin Dumanlı köyü sınırları içerisinde yer alan 2 bin 140 rakımlı Taşköprü Yaylası; temiz havası, bitki örtüsü ve coğrafi yapısıyla doğaseverlerin ilgisini çekiyor.
Tarihi Çandır Camii restore ediliyor Kayseri'de 18. yüzyıldan kalan Osmanlı dönemi tarihi Çandır Camii restore ediliyor.
Betül Demir, Devrekte konser verdi
Betül Demir, Devrek'te konser verdi
ZONGULDAK'ın Devrek ilçesinde konser veren şarkıcı Betül Demir, sahne performansıyla göz doldurdu.
Motosikletle dünya turuna tekrar başlayacak Motosikletiyle 70 bin kilometre yol katedip 100 ülke gezen ve yakalandığı meme kanseri nedeniyle dünya turuna ara veren Gülçin Söğüt, kanseri yener..
Göçerlerin doğayla iç içe zorlu yayla yaşamı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde havaların ısınmasıyla Tunceli'deki yaylalara çıkan göçerler, zorlu yaşam koşullarıyla mücadele ediyor.
Mahkemede avukat sette yönetmen İzmir'de avukatlık yapan Özlem Özel, bir yandan mahkeme salonlarında müvekkillerini savunurken diğer yandan yazıp yönettiği filmle memleketini dünyaya tanıtmay..
Müzikal tiyatroya "nostaljik" tanıtım Muğla'nın Bodrum ilçesinde Antik Tiyatro'da sahnelenecek "Batakhane Güzeli" isimli müzikal tiyatro, eskiden olduğu gibi kamyonete asılan afiş ve oyuncu E..
Afrodisyas'ta hedef 300 bin ziyaretçi UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve geçen yıl 150 bin ziyaretçi ağırlayan Aydın'ın Karacasu ilçesindeki Afrodisyas Antik Kenti'nde, bu yıl yüzde ..
Abant atlı ve motorlu timlere emanet Doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'nda tatilcilerin huzurlu ve güvenli vakit geçirmeleri için jandarmanın atlı ve motosikletli timleri görev ya..
"Gülen yüzler"le 71 çocuk sevindi Yarını Aydınlat Derneği "Gülen Yüzler Anadolu'da Projesi" kapsamında Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde ihtiyaç sahibi 71 çocuğun bayram ihtiyaçlarını karşı..
30. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali Zonguldak'ta düzenlenen "30. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali" kapsamında şarkıcı Betül Demir sahne aldı.
Piyanist Evgeny Grinko Balıkesir'de konser verdi Rus müzisyen, piyanist Evgeny Grinko Balıkesir'de konser verdi.