29 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

29 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
On Numara çekildi (1) On Numara oyununun 886. hafta çekilişi yapıldı.
Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Genişletme Projesi Temel Atma Töreni BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Genişletme Projesi ile eş zamanlı yapılan, özellikle Kuzey Marmar..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 913 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Genişletme Projesi Temel Atma Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek dönemde Türkiye'nin doğal gaz alanında hayata geçireceği yeni projelerle birlikte ..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 535,88 puan artışla 103.373,07 puandan kapandı.
"İngiltere anlaşmasız ayrılığa hazır değil" Britanya Endüstri Konfederasyonu'nu (CBI), İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden 31 Ekim tarihinde anlaşmasız şekilde ayrılmaya hazır olmadığını bildir..
Borsa, günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,52 değer kazancıyla 103.373,07 puandan tamamladı.
KARDEMİR'de yatırım çalışmaları KARDEMİR Genel Müdürü Hüseyin Soykan, kapasite artışı sağlayacak olan 300 milyon lira değerindeki dört yatırımda montaj çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Genişletme Projesi Temel Atma Töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Genişletme Projesi'nin dünyada yapımı devam eden en..
PİYASALAR – BİST100 yüzde 0.38 artıda, dolar 5.60 lirada Güne yüzde 0.3 artışla 103 bin 146 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 102 bin 524 puanı ve en yükse..
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Pazartesi günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaPerakende satışları Mayıs ayında yüzde 0.4 artarken Haziran ayında..
Petrol fiyatları küresel büyüme endişeleriyle düştü Petrol fiyatları, küresel ekonomik büyüme endişelerinin etkisiyle düştü.
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı, günü yüzde 0,42 azalışla 256,60 liradan tamamladı.
Altının kilogramı 257 bin 100 liraya yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 257 bin 100 liraya yükseldi.
AB mahkemesinden nükleer santral kararı Avrupa Adalet Divanı, Belçika'daki nükleer reaktörlerin faaliyet süreleri uzatılmadan önce çevresel etki çalışması yapılması gerektiğine hükmetti.
The WSJ-ABD ve Çin ticari görüşmelerde büyük ilerleme beklemiyor ABD ve Çin, devam eden ticari görüşmeler sürecinde büyük bir ilerleme beklemiyor.
Brexit endişeleriyle sterlin en son 2017'de görülen düzeylere geriledi Birleşik Krallık yeni Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın mevcut Brexit anlaşmasının değiştirilmesi yönündeki ısrarının ard..
New York borsası karışık seyirle açıldı New York borsası, güne karışık seyirle başladı.
Malatya Ticaret Borsası Malatya Ticaret Borsası'nda jumbo kayısının kilogramı 20,30 liradan satıldı.
Bakan Pakdemirli üzüm üreticileriyle bir araya geldi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çekirdeksiz kuru üzüm üreticisi, tüccarları ve ihracatçılarıyla Ege İhracatçı Birliklerinde (EİB) ..
ESRB: Ticari gayrimenkule AB'de fazla değer biçiliyor Avrupa Sistematik Riskler Kurulu (ESRB), ticari gayrimenkule (CRE) Avrupa Birliği'ndeki çoğu ülkede fazla değer biçildiği uyarısını yaptı..
Danone Su Türkiye ve Orta Doğuda yeni genel müdür
Danone Su Türkiye ve Orta Doğu'da yeni genel müdür
Danone Türkiye Sütlü Ürünler Genel Müdürü olarak görev yapan Emre Kaşıkçı, "Danone Su Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi Genel Müdürü" olarak atandı.
Ziraat Katılımdan 400 milyon liralık kira sertifikası ihracı
Ziraat Katılım'dan 400 milyon liralık kira sertifikası ihracı
Ziraat Katılım Bankası A.Ş. 400 milyon lira tutarlı kira sertifikası ihraç etti.
Trump: AB ve Çin faizleri indirirken Fed hiçbir şey yapmıyor ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Çin'in üreticilerine fayda sağlayan nicel genişleme politikaları uygulark..
Endüstriyel reklamcılar, ESIGN fuarında bir araya gelecek Endüstriyel reklam dünyası, Eylül ayında gerçekleşecek olan 21. Uluslararası SIGN İstanbul fuarında buluşacak.
Çin, ABD'den soya ithalatına yeniden başladı Japonya'nın Osaka'da gerçekleştirilen G20 Zirvesi'nde bir araya gelen Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve ABD Başkanı Donald Trump görüşmesinin ardın..
Netaştan yapay zekada Nvidia ile iş birliği
Netaş'tan yapay zekada Nvidia ile iş birliği
Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Netaş, yeni nesil ekonomiyi ve akıllı üretimi şekillendiren yapay zeka teknolojileri konusunda iş birliğine imza atarak, yapay zeka teknolojileri üreticisi Nvidia'nın...
Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi için başvurular 15 Ağustos'a uzatıldı TEKNOFEST İstanbul kapsamında ilki geçen yıl düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi için son başvuru tari..
"Filyos Limanı ülkemizi denizcilik alanında bölgesel liderliğe kavuşturacak" Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları Genel Müdürü Hüseyin Soykan, "Filyos Limanı, Karadeniz'in dünyaya açılan kapısı..
"Dünyanın en büyük doğal gaz depolama alanını inşa ediyoruz" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Genişletme Projesi'ne ilişkin, "Projeyle buradaki 1,2 m..
AB'den 5 ülkeye finansal engel Avrupa Birliği (AB), kredi derecelendirme kuruluşlarını yeterince denetlemedikleri gerekçesiyle 5 ülkenin finansal piyasalardaki erişim haklarını kaldırdı.
Edirne'de bal hasadı başladı EDİRNE'de arıcılığın yaygın olarak yapıldığı Keşan ilçesinde bal hasadı başladı.
Ziraat Katılım 400 milyon TL kira sertifikası ihraç etti Ziraat Katılım, 400 milyon Türk lirası tutarlı kira sertifika ihracı gerçekleştirdi.
CBI: Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği anlaşmasız Brexite hazır değil İngiliz Sanayi Birliği'nin (CBI) son raporunda, ne Birleşik Krallık'ın ne de Avrupa Birliği'nin (AB) anlaşmasız bir Brex..
"Türkiye motor yolculuğunda başarılı olacaktır" Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayi konusunda kamuoyunda en çok soruların sorulan sorulardan birinin motor ol..
Siyah incirde ihracat başladı Ege Bölgesi'nin önemli tarımsal ürünlerinden ve İngiltere kraliyet ailesinin de sofralarında yer alan siyah incirde ihracat başladı.
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 329 lira 63 kuruş, en düşük 282 lira 82 kuruş olarak belirlendi.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 427 lira 52 kuruş olarak belirlendi.
En fazla kaybettiren BES fonları Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında günün en fazla kaybettirenleri yüzde 1,34 ile "NN Hay. Em. Altın EYF", yüzde 1,33 ile "AvivaSA Em. ve Hay. A..
BES'te kategorilerine göre en fazla kazandıran fonlar Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kazandıran fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Geti..
» 1 2 3