28 Temmuz 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

28 Temmuz 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İsrail, Filistin'in elektrik borcunu vergilerden kesecek İsrail'in Filistin hükümeti adına topladığı vergi gelirinin 500 milyon şekelinin (141 milyon dolar), Filistin yönetiminin elektrik bor..
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 332 lira 43 kuruş, en düşük 313 lira 58 kuruş olarak belirlendi.
İTÜ ve TPAO'dan personel eğitimi için iş birliği İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) petrol arama faaliyetleri kapsamında ihtiyacı olan personel..
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 441 lira 18 kuruş olarak belirlendi.
Red Bull Formulaz geleneği Rize'de sürüyor Karadeniz'de gelenekselleşen tahta arabaların mücadelesi Red Bull Formulaz, bu yıl da 17 Ağustos Cumartesi Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca bel..
Karadeniz somonu Rusya'dan büyük talep görüyor Doğu Karadeniz'den bu yılın ocak-haziran döneminde Rusya'ya 10 milyon 545 bin 305 dolarlık Karadeniz somonu satıldı.
Bingöl'de çiftçi eğitimleri aralıksız sürüyor Tarım ve Orman Bakanlığı, ülke genelinde düzenlediği eğitim ve toplantılarla çiftçilerin yanında olmayı ve onlara yardım etmeyi sürdürüyor.
Ege'de turizm yoğunluğu katlanacak Yaz turizm dönemini çok yoğun geçiren Ege Bölgesi, bayramda hareketliğini daha da artıracak.
Beyaz eşyayı yurt dışı sırtladı Arçelik Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, yurt içinde sağlanan hareketliliğin getirdiği maliyet ve hacim avantajının yurt d..
"Hüseyinbey" ve "Çelikoğlu" Denizli'ye uyum sağladı Denizli'de, deneme üretimine başlanan "Çelikoğlu" ve "Hüseyinbey" haşhaş çeşitlerinde diğer çeşitlere oranla verim yönünden yüzde 50 artış ..
Türkiye dış ticarette 'kadın dayanışması'na gidiyor
Türkiye dış ticarette "kadın dayanışması"na gidiyor
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracatta Türk kadın girişimcilerinin aktif olarak yer almasını sağlamak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Bu kapsamda Türk kadın girişimcilerimizle İspanyol kadın girişimcileri...
TESK'ten "konut kredi faizlerinin düşürülmesi" talebi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ekonominin canlanması için konut fiyatlarının ve ko..
Merkez Bankasının faiz indirim kararı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) aldığı faiz indirim karar..
Mayısta 501 yatırım teşvik belgesi verildi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca mayısta 501 yatırım teşvik belgesi verildi.
Iğdır'ın domatesi Doğu ve Güneydoğu'nun sofralarında yer alıyor Iğdır'da her yıl üretilen yaklaşık 20 bin ton domates, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki illerde satışa sunuluyor.
Kara yollarında durum Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.