27 Temmuz 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

27 Temmuz 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Esenlerli vatandaşların yaz neşesi açık hava sineması oldu
Esenlerli vatandaşların yaz neşesi açık hava sineması oldu
TÜRK ve dünya sinemasından seçkin filmlerin, birbirinden eğlenceli çocuk etkinliklerinin yer alacağı "Esenler'de Yaz Neşesi" programı başladı.
Denizden sandalye ve yangın tüpü çıktı Balıkesir'in Erdek ilçesinde dip temizliği yapan dalgıçlar, aralarında sandalye ve yangın tüpünün de bulunduğu çok sayıda atığı denizden çıkardı.
"Yürüyen Köşk" bakıma alındı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle, yanındaki çınar ağacına zarar vermemesi için raylarla bulunduğu yerden taşınan Yalova'daki "Yürüyen Köşk" bakıma alındı.
Gümüşhane Güvende Yayla Şenliği Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde "Güvende Yayla Şenliği" yapıldı.
"Tunceli huzur, spor ve tatil şehri" Tunceli Valisi Tuncay Sonel, "Bir kaç yıl öncesine kadar terörle anılan Tunceli, başta Cumhurbaşkanımızın destekleriyle huzur şehrine haline geldi.
Çocuklar ve ailelerini camide buluşturan etkinlik
Çocuklar ve ailelerini camide buluşturan etkinlik
Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan, "Cami, Çocuk ve Aile Buluşması" etkinliği kapsamında Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler camide aileleriyle buluştu.
Bakır telden sanat eserleri üretiyor İZMİT'te, filografi sanatıyla uğraşan Mustafa Tekoğul, çivi ve bakır tel kullanarak sanat eserleri üretiyor.
Tunceli'de şehit 12 vatandaş için yaptırılan anıt açıldı Tunceli'de, üç ayrı terör saldırısında şehit olan 12 vatandaş için yaptırılan anıtın açılışı gerçekleştirildi.
Bakır telden sanat eserleri üretiyor
Bakır telden sanat eserleri üretiyor
İZMİT'te, filografi sanatıyla uğraşan Mustafa Tekoğul, çivi ve bakır tel kullanarak sanat eserleri üretiyor.
İzmir Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu İZMİR'de 2'ncisi düzenlenen Uluslararası Film Festivali'nin ödül gecesi Kültürpark'ta yapıldı.
Batıdaki illere gönderilen kurbanlıklara sıkı denetim Erzincan'dan Kurban Bayramı dolayısıyla batıdaki kentlere gönderilen kurbanlıklar, gerekli sağlık ve taşıma koşulları konusunda sıkı dene..
"Diziler toplumu etkiliyor" Devlet Tiyatroları Sanatçısı Selim Gürata, "Duygusal-romantik diziler insana yaşama sevinci veriyor.
Macahel'in yaylalarına eşsiz yolculuk Artvin'in Borçka İlçesinde bulunan, UNESCO'nun koruması altındaki Türkiye'nin ilk ve tek biyosfer rezerv alanı Macahel (Camili) doğal yaşlı ormanları, en..
Konya'da dağ keçileri yavrularıyla görüntülendi Konya'nın Seydişehir ilçesinde, nesli tükenmekte olduğu için koruma altında bulunan ve nadir görülen çengel boynuzlu dağ keçileri yavrularıyla ..
17 yaşındaki yazılımcı Turkcell ile dünyaya açıldı Diyarbakır'da bir köyde yaşayan 17 yaşındaki Cengiz Çiftçi, geliştirdiği uygulama ile Turkcell'in düzenlediği yarışmada ödül kazandı.
Kıraç, Devrekte hayranlarını coşturdu
Kıraç, Devrek'te hayranlarını coşturdu
ZONGULDAK'ın Devrek ilçesinde düzenlenen 30'uncu Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali'nde sahneye çıkan Kıraç, şarkılarıyla hayranlarını coşturdu.
Antalya'da 23. Manavgat Barış Suyu Festivali Antalya'nın Manavgat ilçesinde, "Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali" düzenlendi.
30. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali Zonguldak'ın Devrek ilçesinde düzenlenen "30'uncu Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali" kapsamında şarkıcı Kıraç sahne aldı.