27 Temmuz 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

27 Temmuz 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sayısal Loto çekildi (2) Sayısal Loto oyununun 1239'uncu hafta çekilişinde 6 bilen çıkmayınca, 1 milyon 819 bin 7 lira 89 kuruş devretti.
Sayısal Loto çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun 1239'uncu çekilişi yapıldı.
Mega yat "Flying Fox"a 215 bin litre yakıt ikmali yapıldı Muğla'nın Bodrum ilçesinde, dünyanın en büyük 20 yatından biri olarak değerlendirilen "Flying Fox"a, 215 bin litre yakıt ikmali yapıl..
Kahramanmaraş Teknokent'in "Bilişim 500" başarısı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Teknokentinde Ar-Ge çalışmaları yürüten 3 firma, bu yıl 20'ncisi düzenlenen bilişim şirketi araşt..
Fındık taban fiyatının açıklanması Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık taban fiyatını açıklamasının, üreticilerin kaygılarını sonlandırdığını ..
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 328 lira 55 kuruş, en düşük 175 lira olarak belirlendi.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 449 lira 72 kuruş olarak belirlendi.
CHP Belediye Başkanları Çalıştayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, "Fındığın bugün tarlada çiftçiye maliyeti 13-14 lira civarında.
Hırdavat ve armatür sektörü ihracat için güçlerini birleştirdi İhracatın önemli sektörlerinden olan Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD) ve Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipman..
"Sürücüsüz Araç Test Parkuru" kullanıma açıldı Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB), Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (İTÜ OTAM) ve Mekatronik Eğitim ..
Yatırımcı rehberi (10) Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksine dahil hisse senetleri arasında geçen hafta, "en fazla değer kazanan", "en fazla değer kaybeden" ve "işlem hacmi en yüksek" kategori..
"E-ticarette mobil alışverişin payı hızla artıyor" GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölge Direktörü Öget Kantarcı, "E-ticarette mobil yükselişini hızla sürdü..
Özbekistan'ın asma fidanları Bilecik'ten Bilecik'in Osmaneli ilçesinde 2005 yılında faaliyete geçen ve 180 dönümde üretim yapan fidancılık firması, yılda ürettiği 2 milyon fidanın bir bölümün..
Ayçiçeğinde hasat zamanı Türkiye ayçiçeği üretiminin ortalama yüzde 9'unun gerçekleştirildiği Adana'da, bu yıl yaklaşık 700 bin bin dekar alanda ekimi yapılan ürünün hasadı başladı.
Golf turizminin ekonomiye katkısı yılda 135 milyon avro Uluslararası Golf Tur Operatörleri Birliği Türkiye ve Antalya Golf İhtisas Spor Kulübü Başkanı Cahit Şahin, nitelikli turist uygulamala..
Yatırımcı rehberi (3) Yatırım fonları bu hafta ortalama yüzde 0,53, BES fonları ise yüzde 0,98 değer kazandı.
Yatırımcı rehberi (5) En fazla kaybettiren yatırım fonu bu hafta yüzde 1,02'lik düşüşle Ak Portföy Gelişen Ülke.Yab. His. Sen. Fonu oldu.
Yatırımcı rehberi (6) Yatırım fonları arasında kategorilere göre haftalık bazda en fazla kazandıran ve kaybettiren fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Haftalık Getiri (%) Kategorilere Göre Ha..
Yatırımcı rehberi (7) Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre haftalık bazda en fazla kazandıran ve kaybettiren fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Haftalık Getiri (..
Yatırımcı rehberi (8) Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin kapanış fiyatları ile haftalık ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Tüm hisseler Kapanış Fiyatı Haft..
Yatırımcı rehberi (9) Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin kapanış fiyatları ile haftalık ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Tüm hisseler Kapanış Fiyatı Haft..
Yatırımcı rehberi (1) Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve dolar kazandırırken, altın kaybettirdiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı yüzde 0,97'lik kazançla 102.837,19 puandan kapa..
Yatırımcı rehberi (2) Kapalıçarşı'da işlem gören altın türleri ile serbest piyasada alınıp satılan bazı yabancı para birimlerinin,TL bazında geçen hafta ve bu hafta sonu fiyatları ile haftalı..
Yatırımcı rehberi (4) Bu hafta en fazla kazandıran yatırım fonu yüzde 3,18'lik getiriyle Deniz Port. Euro. (Döviz) Borç. Araç. Fonu oldu.
Kritik anlarda "milli teknoloji" konuşturacak Askeri ve sivil alanda yönetici ve kurumlar arasındaki iletişimin olağanüstü durumlarda ve kriz zamanlarında güvenle ve kesintisiz sürdürülmesine..
Sanayi kenti Gaziantep'te belediyeden "inovasyon" desteği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan "Ekonomik Gelişim, Ar-Ge ve İnovasyon Daire Başkanlığı", kentteki sanayi ve sivil ..
Ahududu hasadı üreticinin yüzünü güldürdü
Ahududu hasadı üreticinin yüzünü güldürdü
TÜRKİYE'nin ahududu ihtiyacının yüzde 87'sini karşılayan Bursa'da yapılan ilk hasat, çiftçinin yüzünü güldürdü.
Gemi boyalarının temel gereklilikleri düzenlendi Gemi karinalarındaki organik kirlenmeyi önleyici sistemlerde kullanılan bileşiklerin, insan sağlığı ve deniz çevresi üzerindeki olumsuz etkisi..
ABD'de petrol sondaj kulesi sayısı azaldı ABD'nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimi hakkında gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 3 azaldı.
Petrol ithalatı mayısta arttı Türkiye'nin petrol ithalatı mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,76 artarak 3 milyon 969 bin 330 tona çıktı.
EPDK kararları Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 10 doğalgaz dağıtım şirketinin ikinci tarife uygulama dönemi perakende satış tarifelerine yönelik kurul kararı revize edildi.
BDDK'den 2 şirkete faaliyet izni Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK) Sipay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ'ye elektronik para ihraç etmek, Western Union Turkey Ödeme Hi..
Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği'nde süre uzatımı Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği'nin geçici 1'inci, 2'nci ve 4'üncü maddeleri dışındaki maddelerinin yürürl..
Kara yollarında durum Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.