26 Temmuz 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

26 Temmuz 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fındık alım fiyatı üreticiyi memnun etti CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın, Giresun kalite fındık 17 TL, levant kalite fındığın 16,50 TL'den alınacağını açıklaması, üreticileri memnun ett..
Avrupa borsaları günü İtalya hariç yükselişle kapattı Avrupa borsaları günü İtalya hariç yükselişle kapattı.
TİGEM 69. Geleneksel Hasat Bayramı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilerin mazot derdinin yerli elektrikli traktör projesiyle tarihe karışacağını belirterek, "Mazot maliyetlerini,..
Meteorolojiden yağış uyarısı Giresun'un iç kesimleriyle Trabzon ve Rize'nin yüksek kesimlerinde yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağış bekleniyor.
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 909 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın kaybettirdi Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 0,97 dolar/TL yüzde 0,07 değer kazanırken, külçe altının gra..
Fındık alım fiyatı üreticiyi memnun etti
Fındık alım fiyatı üreticiyi memnun etti
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın, Giresun kalite fındık 17 TL, levant kalite fındığın 16,50 TL'den alınacağını açıklaması, üreticileri memnun etti.
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 792,19 puan artışla 102.837,19 puandan kapandı.
Borsa, günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,78 değer kazancıyla 102.837,19 puandan tamamladı.
PİYASALAR – BİST100 yüzde 0.77 artıda, dolar 5.64 lirada Güne yüzde 0.22 artışla 102 bin 272 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 101 bin 546 puanı e en yükse..
Altın fiyatlarındaki düşüş güçlü ABD verisiyle devam etti Altın fiyatları, ABD ekonomik büyüme verisinin beklenenden yüksek gelmesi ve güçlü istihdam verisiyle düştü.
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Cuma günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPAFransaÜretici fiyat endeksi Haziran ayında eksi yüzde 0.2 olan beklentinin ü..
Arçelik'ten Romanya'da hayatını kaybeden çalışanları için başsağlığı mesajı Arçelik, Romanya'nın Bükreş-Targovişte karayolu üzerinde bugün meydana gelen ve 3 Türk çalışanın hayatını kaybettiğ..
"Türkiye kalkınma olarak burnu yukarıya çevirmiştir" Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, "Son bir aydır özellikle S-400 olayının ortadan kalkması, Trump'ın açıklamaları, FED ve Mer..
"Fındıkta beklentilerin üzerinde fiyat açıklanması memnuniyet verici" Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şube Başkanı Ali Kaan, fındık rekoltesinin geçmiş yıllara oranla ç..
KRİPTOPARA – En büyük 100'den 70'i düştü Kripto para birimi piyasalarındaki düşüş eğilimi hafiflese de devam ederken, son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 70'i düştü.
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı, günü yüzde 1,03 azalışla 257,70 liradan tamamladı.
NGO Equal Measure-Cinsiyet eşitliğinin en yüksek düzeyde sağlandığı ülke Danimarka Birleşik Krallık merkezli NGO Equal Measure 2030, cinsiyet eşitliğinin en yüksek olduğu ülkenin Danimarka ol..
Altının kilogramı 256 bin 500 liraya geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 256 bin 500 liraya geriledi.
Malatya Ticaret Borsası Malatya Ticaret Borsasında kuru kayısının kilogramı 10,79-15 liradan satıldı.
New York borsası yükselişle açıldı New York borsası, güne yükselişle başladı.
TAYSAD'dan "Bilgi Teknolojileri Araştırması" Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından üyelerinin katılımıyla hazırlanan "Bilgi Teknolojileri Araştırması"nda şirketlerin..
Türkiye-Rusya 16. Dönem KEK Protokolü imzalandı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "2023'te gayri safi milli hasılamızı 1 trilyon dolara, kişi başına düşen gayri milli safi hasılayı da 12 bin dola..
"Türkiye-Rusya 16. Dönem KEK Toplantısı" başlığı altında verdiğimiz haberlerimizin başlık ve ikinci... Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacmine ilişkin, "201..
"Fındık üreticilerimiz rahat bir nefes alacak" Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık taban fiyat açıklamasına ..
Fındık taban fiyatının açıklanması Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, "Fındık fiyatının erken açıklanmış olması ve devletin piyasa..
Adana Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsasında domatesin kilogramı en yüksek 1,47 liradan satıldı.
"Merkez Bankasının çaktığı kıvılcımın meşaleye dönmesini umuyoruz" İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "Merkez Bankası faiz oranlarını düşürerek başt..
İngiliz otomotiv sektöründen Johnson'a Brexit uyarısı İngiliz Motorlu Araç Üreticileri Topluluğu (SMMT), İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden anlaşma sağlanmadan ayrılmasının ülkenin otomotiv se..
"Faiz indirimi, Türkiye'yi 11. Kalkınma Planı hedeflerine ulaştıracak" Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Merkez Bankası'nın faiz indiriminin piyasalara büyük ra..
» 1 2 3 4