25 Temmuz 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

25 Temmuz 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Köyceğiz Gölüne 180 bin yavru sazan bırakıldı
Köyceğiz Gölü'ne 180 bin yavru sazan bırakıldı
Tarım ve Orman Bakanlığı ve Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi tarafından 52 km2'lik alana yayılan Köyceğiz Gölü'nün biyoçeşitliliğine ve yerel balıkçılığa katkı sağlamak amacıyla uygulanan proje kapsamında Köyceğiz Gölü...
Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı.
SPK haftalık bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret'in pay başına 5,80 liradan halka arzını onayladı.
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla 900 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsa günü düşüşle tamamladı Borsa, günü yüzde 1,37lik düşüşle tamamladı.
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
İHKİB'den TCMB'nin faiz indirimi kararı değerlendirmesi İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, "Hazır giyim sektörü olarak Merkez Bankası'nı..
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.412,27 puan azalışla 102.044,99 puandan kapandı.
Borsa, günü düşüşle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,37 değer kaybıyla 102.044,99 puandan tamamladı.
PİYASALAR – BİST100 yüzde 1.37 düştü, dolar 5.68 lirada Gün içinde en düşük 101 bin 605 puanı ve en yüksek 104 bin 154 puanı gören Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), Merkez Bankası politika fa..
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Perşembe günüaçıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaYabancıların Japon hisse senetleri satışları 12 Temmuz haftasındaki ..
İngiltere Başbakanı Johnson: 31 Ekimde Brexiti hayata geçireceğiz
İngiltere Başbakanı Johnson: 31 Ekim'de Brexit'i hayata geçireceğiz
İngiltere Başbakanı Johnson, parlamentodaki ilk konuşmasında, ülkesini 31 Ekim'de AB'den ayırma konusundaki kararlılığını yineledi.
EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları ABD stokundaki düşüşle yükseldi Petrol fiyatları Orta Doğu'daki gerilimler ve ABD petrol stokundaki düşüşle yükselirken, talebin ekonomik yavaşlamaya bağlı..
Otokoç Otomotiv'e "Avrupa'nın En İyi Satın Alma Anlaşması" ödülü Otomotiv perakendecisi ve araç kiralama şirketi Otokoç Otomotiv, EMEA Finance'in düzenlediği "2018 Achievement Awards (2018 Ba..
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı, günü yüzde 0,68 azalışla 260,40 liradan tamamladı.
Bankacılık sektörünün kredi hacmi azaldı
Bankacılık sektörünün kredi hacmi azaldı
Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 17 milyar 52 milyon lira azalarak 2 trilyon 507 milyar 950 milyon liraya düştü.
İspanyada sol hükümet güvenoyu alamadı
İspanya'da sol hükümet güvenoyu alamadı
İspanya'da 28 Nisan'da yapılan erken genel seçimlerin ardından Sosyalist İşçi Partisi lideri Sanchez başbakanlığında kurulmak istenen hükümet, meclisten güvenoyu alamadı.
KRİPTOPARA – Piyasa hacmi 275 milyar doların üzerine çıktı
KRİPTOPARA – Piyasa hacmi 275 milyar doların üzerine çıktı
Kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin'in 10 bin 19 dolarla yeniden 10 bin doları görmesinin etkisiyle piyasada etkili olan artış eğilimiin ardından piyasa hacmi 276 milyar 382 milyon dolarla 275 milyar...
Bankacılık sektörünün kredi hacmi azaldı Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 17 milyar 52 milyon lira azalarak 2 trilyon 507 milyar 950 milyon liraya düştü.
Beymen Nişantaşı, çocukları da dünya markalarıyla buluşturuyor Beymen Nişantaşı, yeni çocuk departmanı ile çocukları da dünya markalarıyla buluşturuyor.
Eczacıbaşı ve Novartis'den ilaç dağıtımında işbirliği anlaşması İsviçre merkezli global sağlık firması Novartis Onkoloji Türkiye ve Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. işbirliği sözleşmesine imza ..
Ticaret Bakanlığı ve Havelsan'dan "dijital" iş birliği Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Havelsan gibi Türkiye'nin önde gelen kuruluşları ile beraber ihracata daha fazla katkıda bul..
3üncü Tarım ve Orman Şurası toplantısı gerçekleşti
3'üncü Tarım ve Orman Şurası toplantısı gerçekleşti
Diyarbakır'da Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun katılımıyla 3'üncü Tarım ve Orman şurası toplantısı gerçekleştirildi.
İSO Başkanı Bahçıvandan faiz yorumu
İSO Başkanı Bahçıvan'dan faiz yorumu
İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, faiz kararı sonrası yaptığı değerlendirmede "Piyasa faizlerinin de düşmesini umut ediyoruz" ifadesini kullandı.
Merkez Bankası toplam rezervleri azaldı Merkez Bankası toplam rezervleri 19 Temmuz ile biten haftada 558 milyon dolar azaldı.
Emba Hunutlu Termik Santrali yılda 10.5 milyar kilovat elektrik üretecek
Emba Hunutlu Termik Santrali yılda 10.5 milyar kilovat elektrik üretecek
Adana'nın Yumurtalık ilçesinde yapımı devam eden Emba Hunutlu Termik Santrali, tamamlandığında yılda 10.5 milyar kilovat elektrik üretecek.
DEİK Başkanı Olpak: 'Finansal maliyetlerin düşüşü enflasyondaki düşüşle uyumlu hale gelmiştir'
DEİK Başkanı Olpak: "Finansal maliyetlerin düşüşü enflasyondaki düşüşle uyumlu hale gelmiştir"
DEİK Başkanı Nail Olpak, "Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun bugün politika faizinde yaptığı 425 baz puan indirimle faiz oranını 19.75'e indirmesi olumlu gidişata uygun bir yaklaşım olmuştur.
Balıkçılarda sazan bolluğu
Balıkçılarda sazan bolluğu
Samsunlu balıkçılar, vatandaşların en çok sazana ilgi gösterdiğini söylediler.
Orduya yaklaşık 15 bin tarım işçisi gelecek
Ordu'ya yaklaşık 15 bin tarım işçisi gelecek
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi (TZOB) Arslan Soydan, Ordu'da sahil kesimde fındık toplama tarihinin 6 Ağustos olarak belirlendiği hatırlatarak, il geneli için yaklaşık 15 bin işçinin geleceğini...
ECB Başkanı: Önemli ölçüde parasal teşvikler gerekiyor
ECB Başkanı: Önemli ölçüde parasal teşvikler gerekiyor
ECB Başkanı Draghi, Almanya gibi imalatın çok önemli olduğu ülkelerde ekonomik görünümün daha kötüye gittiğini belirterek, "Özellikle görünüm, imalatın önemli olduğu ülkelerde daha da kötüye gidiyor.
Boris Johnson kabinede kardeşine de yer verdi
Boris Johnson kabinede kardeşine de yer verdi
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, kardeşi Jo Johnson'ı devlet bakanı olarak görevlendirdi.
Tunusta cumhurbaşkanlığı seçimleri öne çekilecek
Tunus'ta cumhurbaşkanlığı seçimleri öne çekilecek
Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi'nin hayatını kaybetmesinin ardından kasım ayında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin öne çekileceği açıklandı.
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası, güne düşüşle başladı.
Otomobile kadın eli değdi!
Otomobile kadın eli değdi!
Şirketler kadınların azmini yönetimlerine de yansıtıyor.
“Faiz indirimi piyasaların enerjisini artıracak”
“Faiz indirimi piyasaların enerjisini artıracak”
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Merkez Bankası tarafından faiz indirimi kararı alınmasının Türkiye'ye olan yatırım iştahını artıracağını belirterek, "Ekonomiye olan güveni bir kez daha ortaya koyan faiz...
S-400 sevkiyatının birinci grubu tamamlandı
S-400 sevkiyatının birinci grubu tamamlandı
MSB, S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin birinci grup malzemelerinin intikalinin tamamlandığı bildirildi.
» 1 2 3 4 5 6 7