24 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

24 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İngiltere'de Maliye Bakanlığına bir Müslüman getirildi İngiltere'de yeni kurulan kabinede Maliye Bakanlığına, bir önceki Başbakan Theresa May döneminde İçişleri Bakanlığı görevini yürüten Müs..
İngilterede 8 bakan istifa etti, 6 bakan görevden alındı
İngiltere'de 8 bakan istifa etti, 6 bakan görevden alındı
İngiltere'de Boris Johnson'ın Başbakan olarak seçilmesinin ardından 8 bakan istifa etti, 6 bakan ise görevinden alındı.
Trump, yaptırım uygulamak istemiyor iddiası
'Trump, yaptırım uygulamak istemiyor' iddiası
ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhuriyetçi senatörler arasında dün Beyaz Saray'da yapılan toplantıda, Trump'ın senatörlere "Türkiye'ye yaptırım uygulamak istemediğini" anlattığı iddia edildi.
İngiltere'de 8 bakan istifa etti, 6 bakan görevden alındı İngiltere'de Boris Johnson'ın Başbakanlık koltuğuna oturmasının arından 8 bakan istifa ederken, 6 bakan da görevinden alındı.
Kale Tasarım ve Sanat Merkezi açıldı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kale Tasarım ve Sanat Merkezi'nde, birçok sanatçının yetişeceğini belirterek, "Sanatla özellikle seramik sanatı ..
Kdz. Ereğli gümrüğüne tarım ürünleri izni verildi
Kdz. Ereğli gümrüğüne tarım ürünleri izni verildi
Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, ilçeye tarım ve orman ürünlerinin giriş çıkışıyla ilgili gerekli izinlerin verildiğini açıkladı.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı ortalama 34,76 liradan satıldı.
Avrupa borsaları İngiltere ve Fransa hariç yükselişle kapandı Avrupa borsaları İngiltere ve Fransa dışında yükselişle kapandı.
İş dünyası 9 günlük tatile karşı
İş dünyası 9 günlük tatile karşı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını istemediğini...
Tarımda teknoloji kullanılarak ürün kalitesi artırılacak
Tarımda teknoloji kullanılarak ürün kalitesi artırılacak
Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Türevleri İhtisas OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali Ahmet Deniz Başkanlığında, Akhisar Belediyesi Encümen Salonunda yapıldı.
Fitch'ten küresel bankaların görünümüne ilişkin değerlendirme Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından, küresel bankaların reyting görünümlerinin negatife doğru dön..
"Türkiye'de günde yaklaşık 500 siber saldırı bertaraf ediliyor" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Devlet olarak Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezini kurduk. Burada tehditleri eng..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 908 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Alaplı OSBde ilk fabrika temeli atıldı
Alaplı OSB'de ilk fabrika temeli atıldı
Zonguldak Alaplı ilçesine kurulan Organize Sanayi Bölgesi'nde ilk fabrika temeli atılmaya başlandı.
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Business Line: Ölümcül kazaların ardından Boeing, siber güvenlik ve kişisel verilerin gizliliği Dünyanın dört bir yanından iş ve yatırım hikayelerinin ele alındığı Business Line programında b..
Borsada 4 ayın en yüksek kapanışı
Borsada 4 ayın en yüksek kapanışı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,88 değer kazancıyla 103.457,26 puandan tamamladı ve 4 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 901,11 puan artışla 103.457,26 puandan kapandı.
"Dönüşüme ayak uyduramayan ticari işletmeler kaybetmeye mahkumdur" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Mobil teknolojilerde son yıllarda hızlanan gelişim, 4,5G hizmeti ve çok yakında h..
Borsa, 103.500 puan sınırını test etti Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,88 değer kazancıyla 103.457,26 puandan tamamladı ve 4 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.
Bakan Turhan: 'Demiryollarına 133 milyar TL yatırım yaptık'
Bakan Turhan: "Demiryollarına 133 milyar TL yatırım yaptık"
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Çin'i Avrupa'ya bağlayacak, 'kuşak ve yol' projesinin orta koridoru olan demiryolu hattının en önemli iki birleşeni olan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı ve Marmaray geri...
PİYASALAR – BİST100 yüzde 0.88 yükseldi, dolar 5.70 lirada Güne yüzde 0.25 artışla 102 bin 809 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 101 bin 769 puanı ve en yü..
Bingölde bin 362 kişi istihdam edildi
Bingöl'de bin 362 kişi istihdam edildi
BİNGÖL (İHA) – Bingö'de 2019 yılı içinde İŞKUR tarafından toplam bin 362 kişinin istihdam edildiği bildirildi.
Siyez buğdayı ve Taşköprü sarımsağı ekim alanlarında artış Kastamonu'da, "buğayın atası" olarak nitelendirilen siyez buğdayı ve Taşköprü sarımsağının ekim alanları ve üretimi artıyor.
İngiltere Başbakanı May, Kraliçeye istifasını sundu
İngiltere Başbakanı May, Kraliçe'ye istifasını sundu
Theresa May, "Bu görevdeki (Brexit) başarı, ülkemiz için yeni bir başlangıç, bizi şu anki çıkmazdan Britanya halkının hak ettiği parlak bir geleceğe taşıyabilecek ulusal bir yenilenme olabilir.
İngiliz kabinesinde istifalar
İngiliz kabinesinde istifalar
İngiltere'de Boris Johnson'ın Muhafazakar Parti'nin liderliğine seçilmesinin ardından, kabinedeki 4 bakanın daha istifasını açıklamasıyla toplam istifa eden bakan sayısı 6'ya yükseldi.
Çin Savunma Bakanlığından Hong Kong’a girebiliriz iması
Çin Savunma Bakanlığından 'Hong Kong’a girebiliriz' iması
Çin Savunma Bakanlığı, Ordu Konuşlandırma Kanunu'na göre Hong Kong'a müdahale edebileceklerini bildirdi.
EMTİA PİYASALARI – Altın faiz indirimi beklentileriyle yükseldi Altın fiyatları, önde gelen merkez bankalarının küresel ekonomiyi desteklemek için faizleri indireceği beklentileri etkisiyle y..
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Çarşamba günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaİmalat satın alma yöneticileri endeksi Temmuz ayında, Haziran ayınd..
Dijital Türkiyede yeni dönem hedefi bütünleşik hizmet sunumu
'Dijital Türkiye'de yeni dönem hedefi 'bütünleşik hizmet sunumu'
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Dijital Türkiye Versiyon 1.1'in çalışmalarına başladık.
Türkiye tarımında Ürün İhtisas Borsası dönemi başladı
Türkiye tarımında Ürün İhtisas Borsası dönemi başladı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye Ürün İhtisas Borsası'nın faaliyete geçmesiyle birlikte tarımla uğraşan çiftçinin ve kurumların lisanslı depolardaki ürünlerini elektronik senetler ile satabileceklerini ve bunları...
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 262,20 lira oldu.
» 1 2 3 4 5 6 7