23 Temmuz 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

23 Temmuz 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bin yıllık Akdamar Kilisesi'nde 360 derece 'Sanal Tur' CUMHURBAŞKANLIĞI İletişim Başkanlığı, eşsiz Anadolu mirasını zaman ve mekan kısıtından çıkararak tüm dünyaya tanıtma girişiminin bir par..
"100. Yılında Erzurum Kongresi Uluslararası Sempozyumu" Erzurum'da, Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ve Türk Tarih Kurumunca "100. Yılında Erzurum Kongresi Uluslararası Sempozyumu" düzenlend..
30. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali Zonguldak'ın Devrek ilçesinde bu yıl 30'uncusu düzenlenen Uluslararası Baston ve Kültür Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.
İstanbul'dan havalanan posta güvercini Batman'a ulaştı Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Osmaniye'den 64 posta güvercinin katılımıyla düzenlenen, "Posta Güvercinleri Uçuş Yarışması"nda bin 100..
Kale'de Kuran kursu öğrencileri buluştu Malatya'nın Kale ilçesinde yaz kuran kurslarına devam eden öğrenciler ve aileleri bir araya geldi.
Turizm merkezlerinde yoğunluk Turizmin merkezlerinden Antalya ve Muğla'da sıcak hava nedeniyle vatandaşlar sahillere akın etti.
Molozların arasında bulunan mermer, tarihi eser çıktı BURSA'nın İznik ilçesinde, molozların arasında bulunan, 5 yıldır bir çay bahçesinde sergilenen oymalı mermerin, Roma dönemine ait sütun b..
Sivrihisar'a özgü çorap şişini yaşatmaya çalışıyor Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde yaşayan tuhafiye Mustafa Gürdal, çevre illerdeki vatandaşların talebi üzerine başladığı Sivrihisar çorap ş..
Çalıştıkları hastanede hastaların moral kaynağı oldular İzmir'de dünyaya geldiği hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Nakşiye Yılmaz, yumurtalık kanserini yendikten sonra dö..
Yaralı kızıl geyik yavrusu Afyonkarahisar'da tedavi altına alındı Eskişehir'de ayağından yaralı bulunan kızıl geyik yavrusu, Afyonkarahisar'da tedavi altına alındı.
Ata yadigarı mesleğini Osmanlı'dan günümüze sürdürüyor Şanlıurfa'da ailesi tarafından Osmanlı döneminden bu yana devam ettirilen ahşap oymacılığı mesleğini yapan Osman Nergiz, ata yadigarı sa..
Yarım asırdır ürettiği kaşıklarla baba mesleğini sürdürüyor Antalya'nın Akseki ilçesi ile Konya'nın Bozkır ilçesi sınırında bulunan Bademli Mahallesi'nde 49 yıldır ahşap kaşık imal eden Hasan..
Charlie Chaplin'in filmi orkestra ile şenlendi SİNEMANIN unutulmaz ismi Charlie Chaplin'in Yumurcak (The Kid) filmi, Türkiye'de ilk kez açık havada orkestra müziği eşliğinde gösterildi.