22 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

22 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İzciler Milli Mücadele'nin 100. yılı dolayısıyla kampa girdi Erzurum'da izciler Milli Mücadele'nin 100. yılı dolayısıyla tarihi Erzurum Kongre Binası bahçesinde kamp kurdu.
Tunceli'de örtü yangını Tunceli'nin Hozat ilçesinde ormanlık alanda çıkan örtü yangını ekiplerin yoğun çalışmasıyla kısa sürede söndürüldü.
Özel bireylere sanatla terapi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı himayesinde hayata geçirilen, "Timothy Lomas ile Ben Buradayım Sanat Atölyesi Projesi" kapsamında Muğla'nın Fethiye i..
Bodrum'da "Yıldız Tozları Sergisi" açıldı Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 30 sanatçının katılımıyla "Yıldız Tozları" isimli serginin açılışı yapıldı.
Bayburt'ta UNESCO listesindeki 'Dede Korkut' şöleni heyecanı TÜRK Destanı 'Dede Korkut'un, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesi'ne oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından..
Gaga Gölü'nün turizm cazibesi artırılacak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Fatsa ilçesinde bulunan Gaga Gölü'nün turizm cazibesini artırmaya yönelik çalışma başlattıkların..
Bayburtta UNESCO listesindeki Dede Korkut şöleni heyecanı
Bayburt'ta UNESCO listesindeki 'Dede Korkut' şöleni heyecanı
TÜRK Destanı 'Dede Korkut'un, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesi'ne oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından bu yıl 25'incisi düzenlenecek Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri,...
Malatya'da kayısı festivali sona erdi Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 23'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali..
Göçerlerin atlarla zorlu yayla yolculuğu Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, yaz aylarını hayvanlarıyla Munzur ve Mercan dağlarının yüksek kesimlerinde geçiren göçerler, taşınma ve yayla değişimi s..
Gurbetçiler Edirne esnafının yüzünü güldürüyor Yıllık izinlerini geçirmek için memleketlerine gelen gurbetçiler, Edirne'de yaptıkları alışverişle esnafın yüzünü güldürüyor.
Kadınların oltayla balık tutma keyfi Kars'ın Selim ilçesinde bazı kadınlar, görsel şölen sunan derelerde oltayla balık tutmanın keyfini çıkarıyor.
Erzurum Kongresi'nin 100. yılı Milli Mücadele hareketinin dönüm noktalarından olan ve Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi, ulusal ..
Huzuru Köyde Bulanlar - Memleket hasretiyle "mağara ev"e yerleştiler Yıllarca Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan 73 yaşındaki Şükrü Kara, memleket hasretiyle döndüğü Batman'ın Çayüstü köy..
Ünye 20. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali Ordu'nun Ünye ilçesinde kaymakamlık ve belediye tarafından düzenlenen "Ünye 20. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali" sona erdi..