21 Temmuz 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

21 Temmuz 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Petrol iddialarına yanıt: İranın yerini hiçbir ülke dolduramaz
Petrol iddialarına yanıt: İran'ın yerini hiçbir ülke dolduramaz
İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene, "İran petrolünün yerini hiçbir ülke dolduramaz. Suudi Arabistan, Irak ve BAE gibi ülkelerin kendi pazarları var" dedi.
Türkiyenin en büyük yaban mersini bahçesinde hasat başladı
Türkiye'nin en büyük yaban mersini bahçesinde hasat başladı
Bursa'da 5 yıl önce deneme ekimiyle başlayan süreçte bugün Türkiye'nin 130 dönüm ile tek parça halinde en büyük yaban mersini bahçesindeki hasat başladı.
Abdulkadir Konukoğlu "Anadolu'nun en etkin iş insanı" SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'nun, Ekonomist Dergisi tarafından gerçekleştirilen "Anadolu'nun En Etkin 50 İş İnsanı"..
AK Partili Gündoğdu: 'Üretici bahçeye girmeden fındık fiyatını açıklamaya çalışacağız'
AK Partili Gündoğdu: "Üretici bahçeye girmeden fındık fiyatını açıklamaya çalışacağız"
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, TMO'nun bu yıl geçtiğimiz yıla göre daha yüksek rakamlarla fındık alımını devam ettireceğini belirterek, "Allah'ın izniyle üretici bahçeye girmeden fındığın fiyatını açıklatmaya...
THK eski Başkanı Atılgan'dan iddialara yanıt THK eski Başkanı Kürşat Atılgan, THK Başkanlığınca, iftira yoluyla şahsını karalayıp kamuoyu önünde basın yoluyla olumsuz algı yaratmaya çalışıldı..
Mardin İŞKURdan 150 kişiye iş imkanı
Mardin İŞKUR'dan 150 kişiye iş imkanı
İŞKUR Mardin İl Müdürlüğü, COMDATA Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri AŞ arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında çağrı merkezi müşteri temsilcisi kursu düzenleyecek.
Fındıkta "erken hasat" uyarısı Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, fındıkta erken hasat konusunda üreticileri uyardı.
'Kıta sahanlığımızda arama faaliyetlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz'
"Kıta sahanlığımızda arama faaliyetlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Türkiye'yi Antalya Körfezi'yle sınırlamaya niyetlenenler bilmelidir ki kıta sahanlığımızda arama ve çıkarma faaliyetlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz.
Hakkaride terör saldırısı
Hakkari'de terör saldırısı
Hakkari'de, teröristlerce yol kontrolü yapan güvenlik korucularına yönelik açılan taciz ateşi sonucu çıkan çatışmada, bir PKK'lı terörist yaralandı.
DAP desteğiyle zorlu meralarda hayvancılık kolaylaşıyor Türkiye'nin önemli hayvancılık merkezlerinden olan Erzurum'da, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteğiy..
Konukoğlu, Anadolunun en etkin iş insanı
Konukoğlu, Anadolu'nun en etkin iş insanı
Ekonomi dünyasının saygın yayın organlarından Ekonomist'in yedinci kez düzenlediği "Anadolu'nun En Etkin 50 İş İnsanı" araştırması sonuçları yayımlandı.
DİKA destekledi, şehit kaymakamın hayali ödüle layık görüldü
DİKA destekledi, şehit kaymakamın hayali ödüle layık görüldü
Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün 'zeytinin ana vatanı' olarak nitelendirdiği Derik zeytini, İngiltere'deki "London Olive Oil" yarışmasında...
Trump ile Pakistan Başbakanı İmran Han görüşecek
Trump ile Pakistan Başbakanı İmran Han görüşecek
ABD Başkanı Donald Trump ile Pakistan Başbakanı İmran Han'ın yapacağı görüşmede ikili ve bölgesel konular gündeme gelecek.
Alparslan Türkeş Müzesi Lefkoşada açıldı
Alparslan Türkeş Müzesi Lefkoşa'da açıldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TİKA tarafından müze haline getirilen MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in doğduğu evin açılışını yaptı.
Eski Devlet Bakanı Süleyman Arif Emre hayatını kaybetti
Eski Devlet Bakanı Süleyman Arif Emre hayatını kaybetti
Eski Devlet Bakanı Süleyman Arif Emre, 96 yaşında yaşımını yitirdi.
THK'den "eski yöneticiler" için suç duyurusu Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanlığınca, kurumun eski yöneticileri hakkında "ihaleye fesat karıştırma, güveni kötüye kullanma, rüşvet, sahte be..
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı, yarın için en yüksek 320 lira 9 kuruş, en düşük 140 lira 1 kuruş olarak belirlendi.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün, bin metreküp doğal gazın referans fiyatı 1472 lira 12 kuruş olarak belirlendi.
İngiliz Maliye Bakanı canlı yayında istifa planını açıkladı
İngiliz Maliye Bakanı canlı yayında istifa planını açıkladı
İngiltere Maliye Bakanı Hammond, katıldığı canlı yayında eski Dışişleri Bakanı Johnson'ın başbakan olması durumunda istifa edeceğini bildirdi.
MÜSİAD Konyadan Avrupa çıkarması
MÜSİAD Konya'dan Avrupa çıkarması
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ve yönetim kurulu üyeleri Hollanda ve Almanya'da temaslarda bulundu.
Oto pazarı en durgun dönemini yaşıyor
Oto pazarı en durgun dönemini yaşıyor
Trabzon'un Yenimahalle Fuar Alanı'nda hizmet veren Büyükşehir Belediyesine ait oto pazarı en durgun dönemini yaşıyor.
Japonyadan Zonguldaka katkı için kolları sıvadı
Japonya'dan Zonguldak'a katkı için kolları sıvadı
Yaklaşık 16 yıldır Japonya'da yaşayan Zonguldaklı Murat Enşici, Zonguldak'a katkı verebilmek açısından geliştirdiği projelerini anlatmak için Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ile bir araya geldi.
Türk yazılımcıların geliştirdiği Octopod, ABDye açıldı
Türk yazılımcıların geliştirdiği Octopod, ABD'ye açıldı
Türk yazılımcıların geliştirdiği, işletmelere kendi ihtiyaçlarına uygun yazılımları "oyun oynar gibi" kolay ve pratik biçimde geliştirme olanağı sunan Octopod, ABD pazarına açıldı.
Şırnak'ta göçü önleyen yatırım Şırnak'ta 3 girişimcinin Silopi ilçesinde devlet desteğiyle kurduğu tekstil fabrikası, 300 kişiye istihdam sağlarken, batıya göçü de önledi.
Köye dönüşe proje desteği
Köye dönüşe 'proje' desteği
Tarım ve hayvancılıkla ilgili "Genç Çiftçi Projesi", "300 Koyun Projesi" gibi birçok projeye sağlanan desteklerle kentten köye dönüş cazip hale getiriliyor.
İstanbul Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı
İstanbul Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı
İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği "31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı" dolayısıyla 13.00'e kadar askıya alındı.
İngiliz Kraliyet ailesinin gözdesi taze siyah incirin ihracatı başlıyor
İngiliz Kraliyet ailesinin gözdesi taze siyah incirin ihracatı başlıyor
İngiliz Kraliyet ailesinin dünya genelinde büyük bir popülerlik kazandırdığı taze siyah incirin ihracat yolculuğu 29 Temmuz'da başlıyor.
Antalyaya gelen turistler sektörü hareketlendirdi
Antalya'ya gelen turistler sektörü hareketlendirdi
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Antalya'da bu yıl gelen turist sayısının 6 milyon 914 bin 909'e ulaşması sektörü hareketlendirdi.
TESK'ten "kör bıçak" ve "sahte kasap" uyarısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kurban kesiminde derilerin hasarsız şekilde ekonomiye kazan..
Erzurumda 6 ayda 3 bin 118 konut satıldı
Erzurum'da 6 ayda 3 bin 118 konut satıldı
TÜİK 2019 Haziran dönemi Erzurum konut satış istatistiklerini paylaştı.
Denizli'den 650 milyon dolarlık tekstil ihracatı Türkiye'nin ev tekstili ihracatının yaklaşık yarısını gerçekleştiren Denizli'den yılın ilk yarısında 650 milyon dolarlık tekstil ve konfeksiyo..
Düzcede kaybolan 6 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor
Düzce'de kaybolan 6 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor
Düzce'de etkili sağanak nedeniyle meydana gelen su baskınları ve heyelanda kaybolan 6 kişinin aranmasına yeniden başlandı.
Ege'nin verimli toprakları suyla buluştu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "İzmir'de 37, Manisa'da 36, Uşak'ta ise 40 ayrı projede tarım arazileri suyla buluşturuluyor.
"Turizmde her güne rekor haberiyle başlıyoruz" Dünyanın birçok ülkesinden misafirleri ağırlayan Antalya'ya, bu yıl şu ana kadar 6 milyon 914 bin 909 yabancı turist geldi.
TMOya kuru üzüm talebi
TMO'ya kuru üzüm talebi
Türkiye'nin üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu en önemli geleneksel ihraç ürünlerinden çekirdeksiz kuru üzümde ortalama ihraç fiyatının 3 yıl aranın ardından tekrar 2 doların üzerine çıkmasının mutluluğu...
Klima alamayanların tercihi vantilatör oldu
Klima alamayanların tercihi vantilatör oldu
Denizli'de hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte vatandaşlar klima ve vantilatör satıcılarının yolunu tuttu.
» 1 2