20 Temmuz 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

20 Temmuz 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2nci Uluslararası Çanakkale Troya Halk Dansları Festivali başladı
2'nci Uluslararası Çanakkale Troya Halk Dansları Festivali başladı
ÇANAKKALE'de, bu yıl 2'ncisi düzenlenen 'Uluslararası Çanakkale Troya Halk Dansları Festivali', 13 ülkeden 1100 dansçı ve 24 grubun katılımıyla başladı.
Geleneksel Gölköy Şenlikleri Ordu'nun Gölköy ilçesinde düzenlenen Geleneksel Gölköy Şenlikleri başladı.
29. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali Trabzon'da, bu yıl 29'uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali, Hıdırnebi Yayla Şenliği ile de..
Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası'nda düzenlemeli dalda Sarayköy Gençlik Spor Kulübü, düzenlemesiz dalda Erzurum Kültür ve Turizm Derneği Gen..
Koreli müzik grubu Wihi, Ankara'da hayranlarıyla buluştu Üniversite öğrencisi İrem Toprak'ın sosyal medyadan ulaşarak Türkiye'ye davet ettiği Güney Koreli müzik grubu Wihi üyeleri, Ankaralı h..
Altınköy'de hasat şenliği ürkiye'nin ilk açık hava müzesi olan başkentteki Altınköy Açık Hava Müzesi'nde bu yıl 5'incisi düzenlenen hasat şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.
18. Geleneksel Çambaşı Yaylası Festivali Ordu'nun iki bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda "18. Geleneksel Çambaşı Yaylası Festivali" düzenlendi.
Çevre kirliliğini "sessizce" protesto ettiler Tunceli'de Areye Kay (oyun değirmeni) isimli tiyatro grubu, çevre kirliliğine dikkat çekmek için kent merkezinde sesiz tiyatro yaptı.
Aigai Antik Kenti'nde bulunan 3 bin mezar tarihe ışık tutacak MANİSA'nın Yunusemre ilçesi Yuntdağ Köseler Mahallesi yakınında bulunan Aigai Antik Kenti'nde 2019 yılı kazı çalışmaları 'nekropo..
ABD'li ressamdan özel çocuklara "sanat terapi" Dünya genelinde yardıma ihtiyacı olan çocuklara sanatla terapi uygulayan ABD'li ressam Timothy Lomas, "Ben Buradayım" projesi ile Türkiye'de dev..
Uluslararası Bodrum Bale Festivali başlıyor Türkiye'den ve dünyadan seçkin bale ve modern dans eserlerinin sahneleneceği, "17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali", 3 Ağustos'ta Bodrum Kalesi ..
Çamur, taş ve ahşabı sanat eserine dönüştürüyor Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Selahattin Deniz'in, doğadan topladığı çamur, taş ve ahşap parçalar kullanarak yaptığı sanat..
Çıldır Gölü, uçmayı öğrenen yavru kuşlarla şenlendi Ardahan-Kars sınırında yer alan Çıldır Gölü'nde üreme dönemini tamamlayan göçmen kuşlar, uçmayı öğrenen yavrularıyla kanat çırparak sonbaha..
Göbeklitepe'ye yağmur suyu koruması UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe'nin yağışlardan olumsuz etkilenmemesi için, tarihi ören yerinin etrafına bölgedeki doğal taşlardan kor..
Erzurum'daki "gizemli mağara" turizme kazandırılacak Erzurum'un İspir ilçesinde bulunan, sarkıtları, dikitleri ve sığ gölleriyle ziyaretçilerine eşsiz güzellikler sunan Elmalı Mağarası'nın tu..
Ünye 20. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali Ordu'nun Ünye İlçe Kaymakamlığı ile Ünye Belediyesince düzenlenen "Ünye 20. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali" başladı.
"Türkiye'de bir sihir olduğuna inanıyorum" Dünyaca ünlü aktör Jean Claude Van Damme, Türkiye'ye her gelişinde çok güzel karşılandığını ve çok sevildiğini belirterek, "Türkiye'de bir sihir old..