2 Temmuz 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

2 Temmuz 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Piyanist İdil Biret Bodrum'da konser verdi Piyanist İdil Biret, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Bodrum'da konser verdi.
Safranbolu'ya 1 milyon 200 bin turist Karabük Valisi Fuat Gürel, "Safranbolu da 2018 yılında 315 bin konaklamalı misafirimiz vardı.
Dünya Miras kentinde alternatif turizm "doğa" Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu il..
16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'ne doğru Muğla'nın Bodrum ilçesinde "16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali" düzenlenecek.
"Sarımsaklı Trophy 2019 Uluslararası Kültür ve Halk Oyunları Festivali" sona erdi Ayvalık ilçesinde 3 gün süren "Sarımsaklı Trophy 2019 Uluslararası Kültür ve Halk Oyunları Festivali" sona er..
Tunceli'de kaybolan genci arama çalışmaları Tunceli'nin Ovacık ilçesinde Munzur Çayı'na düşerek kaybolan Engin Eroğlu, 18 gündür sürdürülen arama çalışmalarına rağmen bulunamadı.
Midyat Belediyesinde temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı Midyat Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Küçükköy Yaratıcı Teknolojiler Okulunda eğitim başladı
Küçükköy Yaratıcı Teknolojiler Okulu'nda eğitim başladı
Ayvalık ilçesinde, Küçükköy Yaratıcı Teknolojiler Okulu'nda eğitim süreci başladı.
"Diyarbakır'ın Antalya'dan sadece denizi eksik" Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Genel Başkanı Ali Can Aksu, "Diyarbakır'ın 2 yıl öncesi ile bugün arasında dünya fark var. Antalya'da..
Bingöl'den Hakkari'ye akülü tekerlekli sandalye Sizin Sesiniz İyilik Derneği, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yaşayan bedensel engelli Abdullatif Satıcı'ya akülü tekerlekli sandalye hediye ett..
Milli Mücadele'nin 100. yılı anısına baş bar rekoru denemesi Erzurum'da, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Milli Mücadelenin 100. yılı etkinlikleri kapsamında halk oyunları ekiplerinden bin ba..
"Bodrum Sinema Günleri Haftası" başladı Muğla'da düzenlenen "Bodrum Sinema Günleri Haftası" etkinliği kapsamında sinemaseverler Yeşilçam filmlerini izlemenin keyfini yaşayacak.
Hamzakoy Plajı'na 3. kez "Mavi Bayrak" verildi Gelibolu Belediyesine ait Hamzakoy Halk Plajı, başvuruların değerlendirilmesinin ardından 3. kez Uluslararası Çevre Ödülü olan "Mavi Bayrak" alm..
Munzur Vadisi'nin renkli misafirleri Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Vadisi Milli Parkı, biyolojik çeşitliliğiyle ziyaretçilerine eşsiz güzellikler sunuyor.
Düşlü Geçmiş Zaman sanatseverleri bekliyor
'Düşlü Geçmiş Zaman' sanatseverleri bekliyor
Eskizleri ya da düşüncelerinde beliren imgeleri sürrealist bir ifadeyle tuvale aktaran sanatçı Aylin Örücü'nün 'Düşlü Geçmiş Zaman' adlı kişisel sergisi, Trump Art Gallery'de sanatseverlerle buluştu.
"Yarasa kanat" atlayışları nefes kesti Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde 40'ıncısı düzenlenen "Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri"nin dördüncü gününde, wingsuit exit (yarasa kanat) ..
Stock Fotoğrafları Trolleyen Adamın Komik Çalışmaları
Stock Fotoğrafları Trolleyen Adamın Komik Çalışmaları
Herkes her kampanya için yeni bir fotoğraf çekemiyor, sonuç olarak bütçeler kısıtlı. Böyle olunca ne oluyor tabii ki devreye stock yani hazır fotoğraflar giriyor.
Japonyanın Gizli Bahçesi: Fantezi Otellerinden 21 Fantastik Oda
Japonya'nın Gizli Bahçesi: Fantezi Otellerinden 21 Fantastik Oda
Japonların yaşayış tarzlarından buluşlarına kadar her noktada farklı olduklarını daha önce defalarca söylemiş olabiliriz. ve elbette bu farklılık aşk hayatlarına ve cinsel hayatlarına da yansıyacaktı.
Haçka yaylası, doğa tutkunlarını ağırlıyor Trabzon'un Düzköy ilçesine 12 kilometre mesafede yer alan bin 900 rakımlı Haçka yaylası, doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenlere her mevsim farkl..
Bin 200 metrekarelik tek parça taban mozaiği görücüye hazırlanıyor Hatay'da 2010 yılında bir otelin inşaat çalışması sırasında ortaya çıkan bin 200 metrekarelik tek parça taban mozaiği, 9 yıl..
"Feretiko" ekmek teknesi oldu Çocukluğunda anneannesinden görüp öğrendiği feretiko dokumacılığını mesleği haline getiren Emine Kanberoğlu, 29 yıldır tezgahında şekillenen el emeği göz nuru ür..
İş bulamayınca mantar üreticisi oldu Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden biri olan GAP'ın merkezi konumundaki Şanlıurfa'da, üniversiteden mezun olduktan sonra alanında iş bulamayan Mehmet..
Gözlükule Höyüğü'nde yeni dönem kazı çalışmaları Mersin'in Tarsus ilçesinde, geçmişinin Neolitik Çağ'a kadar uzandığı değerlendirilen Gözlükule Höyüğü'nde bu yılki kazı çalışmalarına başlandı..
Bitlis'te 'Kardan Mürekkep' adlı belgesel filmi çekiliyor BİTLİS'te 1915 yılında Rus ve Ermeni işgalinden kaçan ailelerin yaşadığı dramı anlatan 'Kardan Mürekkep' adlı belgeselin yaz çekimler..
Bitliste Kardan Mürekkep adlı belgesel filmi çekiliyor
Bitlis'te 'Kardan Mürekkep' adlı belgesel filmi çekiliyor
BİTLİS'te 1915 yılında Rus ve Ermeni işgalinden kaçan ailelerin yaşadığı dramı anlatan 'Kardan Mürekkep' adlı belgeselin yaz çekimlerine başlandı.
Hüsnü Şenlendirici'nin klarnet kampının 5'incisi başladı ÜNLÜ klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, İzmir'in Kınık ilçesindeki çiftlik evinde 5'inci kez klarnet kampı düzenledi.