18 Temmuz 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

18 Temmuz 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hollandalı tasarımcıların eserleri Konya'da sergileniyor Konya'da Hollandalı tasarımcıların atık malzemelerden yaptığı eserlerin yer aldığı sergi açıldı.
17. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali başladı Artvin'in Hopa ilçesinde bu yıl 17'ncisi düzenlenen Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.
Jean Claude Van Damme Bodrum'da Dünyaca ünlü aktör Jean Claude Van Damme, Bodrum ilçesine geldi.
22. Türk Boyları Kültür Şöleni Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (YAFEM) tarafından bu yıl 22'ncisi düzenlenen "Türk Boyları Kültür Şöleni" kortej yürüyüşüyle başla..
"20. Uluslararası Altın Safran Belgesel ve Fotoğraf Yarışması" Karabük'ün Safranbolu ilçesinde her yıl "Kültürel Miras ve Korumacılık" ana temasıyla düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belge..
Midyat'ta yol çalışması Karayolları 9. Bölge Müdürlüğüne bağlı Mardin Karayolları 93. Şube Şefliği ekiplerince, Midyat ilçesinde yama çalışması başlatıldı.
Polis adaylarından "15 Temmuz" klibi Erzincan Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde (POMEM) eğitim gören 1010 polis adayı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla klip hazırladı.
Bakanlıktan "müze ve ören yerleri gişe ihalesi" açıklaması Kültür ve Turizm Bakanlığınca, 27 Şubat 2018'deki müze ve ören yerleri gişe ihalesinde verilen yetkinin sadece gişelerin yönetimiyle..
Kozan'a turist ilgisi Anavarza Antik Kenti, Kozan Kalesi ile dikkat çeken Kozan ilçesine turistlerin gelmeye başladığı bildirildi.
Kozan Kalesi'nin restore edilmesi çalışmaları Kozan Kalesi'nin turizme kazandırılması amacıyla röleve, restitüsyon ve restorasyon projeleri için konusunda uzman akademisyenlerin katılımıyla ç..
Ardahan'da 45 çocuk erkekliğe ilk adımı attı Ardahan Valiliği tarafından düzenlenen sünnet şöleninde 45 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.
Terör kurbanı kardeşlerin ailesi için yardım kampanyası Tunceli Valiliği, PKK terör örgütünün araziye tuzakladığı el yapımı patlayıcıya basarak yaşamını yitiren Ayaz ve Nupelda Güloğlu kardeş..
Huzurevi sakinleri folklor öğreniyor Ordu Ahmet Cemal Mağden Huzurevin'de açılan halkoyunları kursunda yaşları 60 ile 90 arasında değişen 8 huzurevi sakini eğitim alıyor.
"Saraybosna'nın Kalbi" için 53 film yarışacak Bosna Hersek'te bu yıl 25'incisi düzenlenecek Saraybosna Film Festivali'nde (SFF) "Saraybosna'nın Kalbi" ödülleri için 4 kategoride 53 film yarış..
Edirne'de viyolonsel sanatçısı Weinstein'den müzik şöleni DÜNYACA ünlü İsrailli viyolonsel sanatçısı Prof. Dan Weinstein, '4.Akdeniz Viyolonsel Sınıfları Buluşmaları' kapsamında Edirne Büyük ..
Suriyeli ressam savaşın acılarını yağlı boya resimleriyle anlatıyor Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki Suriyeli ressam Hele Al Said, ülkesinde yaşanan trajediyi yağlı boya resim..
Edirnede viyolonsel sanatçısı Weinsteinden müzik şöleni
Edirne'de viyolonsel sanatçısı Weinstein'den müzik şöleni
DÜNYACA ünlü İsrailli viyolonsel sanatçısı Prof. Dan Weinstein, '4.Akdeniz Viyolonsel Sınıfları Buluşmaları' kapsamında Edirne Büyük Sinagogu'nda konser verdi.
Edirnede viyolonsel sanatçısı Weinsteinden müzik şöleni
Edirne'de viyolonsel sanatçısı Weinstein'den müzik şöleni
DÜNYACA ünlü İsrailli viyolonsel sanatçısı Prof. Dan Weinstein, '4.Akdeniz Viyolonsel Sınıfları Buluşmaları' kapsamında Edirne Büyük Sinagogu'nda konser verdi.
"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mardin'in Midyat ilçesinde Cumhuriyet Başsavcılığınca, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.
"Sihirli notaları" sinagogta seslendirdi Trakya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi ve Erasmus Programı kapsamında, Türkiye'de ilk kez uygulanan "Müzik Öğretmenleri Akdeniz Ağı P..
Tarihi kentlere "at sırtında seyahat" Dünyanın en eski yerleşim yerleri arasında gösterilen Şanlıurfa ve Mardin, İtalya devlet televizyonu tarafından çekilen "At sırtında seyahat" belgeseliyl..
4 yıllık eğitimle zihinsel engelini yendi Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yüzde 70 zihinsel engeli bulunan Büşra İnci Durmaz'ın, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfında (ZİÇEV)..
Kars yaylalarında "çeçil peyniri" hazırlığı Anadolu'da zengin peynir çeşitliliğiyle dikkati çeken Kars'ta, kadınlar yaylalara çıkarak hem kışlık yiyecekleri olan hem de ev ekonomisine katkı s..
Ormanya "film seti" oluyor Beşiktaş Kültür Merkezinin (BKM) yeni sinema filmine, Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan, Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya ev sahipliği yapacak.
Mevlana'nın "gel" çağrısına yılın ilk yarısında 1,3 milyon kişi uydu Öğretileri ile tüm dünyada ilgi uyandıran düşünce adamı, mutasavvıf Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin türbesinin bulunduğu Mev..
23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali
23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali
Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 23'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında Kale ilçesinde etkinlik düzenlendi.
Sıcak havalarda "nostaljik" sinemayla stres atıyorlar Şanlıurfa'da yaz aylarında hava sıcaklığının 40 derecenin üzerinde seyretmesi nedeniyle gündüzleri dışarı çıkmamayı tercih eden vatandaşl..
Kayısı Festivali Rafet El Roman konseri ile başladı MALATYA' da, 5 yıl aradan sonra 23'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali'nin açılışı yapıldı.
Rumeli Üniversitesinde 15 Temmuz fotoğraf sergisi
Rumeli Üniversitesi'nde 15 Temmuz fotoğraf sergisi
İSTANBUL Rumeli Üniversitesi ve Anadolu Ajansı (AA) iş birliği ile 15 Temmuz darbe girişiminde Türk milletinin direnişini konu alan fotoğraf sergisi açıldı.
Kayısı Festivali Rafet El Roman konseri ile başladı
Kayısı Festivali Rafet El Roman konseri ile başladı
MALATYA' da, 5 yıl aradan sonra 23'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali'nin açılışı yapıldı.
Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin 85'inci yıldönümünde Haluk Levent sahne aldı ATATÜRK'ün Bolu'ya gelişinin 85'inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında konser veren Haluk Levent Boluluları coşturdu..
Atatürkün Boluya gelişinin 85inci yıldönümünde Haluk Levent sahne aldı
Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin 85'inci yıldönümünde Haluk Levent sahne aldı
ATATÜRK'ün Bolu'ya gelişinin 85'inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında konser veren Haluk Levent Boluluları coşturdu.