17 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

17 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında, İspanyol Flavia ve Laia Escarteen kardeşler konser verdi.
Şehidin isminin verildiği parkta hüzünlendiren tabela Tunceli'nin Pülümür ilçesinde polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yavuz Selim Karaman'ın, Ayaz..
Karadeniz'in serinliği karavancıları cezbediyor Türkiye'nin farklı illerinden bir araya gelen 65 karavan sürücüsü, "Büyük Karadeniz Harekatı" adı altında, doğası ve serin havasıyla ön plana ç..
Argonotların izindeki yatçılar Rize'ye ulaştı Yunanistan'ın Volos bölgesinden "DADDralli Karadeniz 2019" etkinliği kapsamında hareket eden yatçılar, Rize'nin Gündoğdu Limanı'na demir attı.
Atlı ciritçilerden çocuk istismarıyla mücadeleye destek Erzurum'un atlı cirit takımlarından Korkut Ata Atlı Spor Kulübü sporcuları, bileklerine ve atlara mavi kurdele takarak "Çocuklar İçin M..
"Contemporary Istanbul" eylülde başlayacak Bu yıl 14'üncüsü düzenlenecek "Contemporary Istanbul"un (CI) artistik direkto¨rlu¨gˆu¨nu¨, Fransız küratör Anissa Touati u¨stlenecek.Her eylül ayınd..
Su altında kitap imza günü Serbest dalış rekortmeni Ufuk Koçak, "Sınırsız" isimli kitabını su altında vatozların ve köpek balıklarının arasında yaptı.
Kuzu "Saffet" ile memleketini geziyor İstanbul'da yaşayan ve tatil için memleketi Sivas'a gelen genç, kuzeninin hediye ettiği ve "Saffet" ismini verdiği kuzuyu yanından ayırmıyor.
Karavan meraklıları Ordu'yu gezdi Türkiye'nin faklı illerinden bir araya gelen 65 karavan sürücüsü, Ordu'da tarihi ve turistlik alanları gezdi.
"İda Harmoni Çini ve Seramik Sergisi" açıldı Balıkesir'de açılan İda Harmoni Çini ve Seramik Sergisi sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.
İtalyan yazar Andrea Camilleri hayatını kaybetti Polisiye romanlarıyla bilinen İtalyan yazar Andrea Camilleri yaşamını yitirdi.
Ağaçlar ahşap heykele dönüşecek Kocaeli'de bu yıl 26.'si düzenlenen "Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu" başladı.
İzleyeni Hayattan Soğutacak Bahar Candan Klibi Hayatınızdan yaklaşık 3 dakika çaldığımız için özür dileriz ama zaten tamamını izleyemezsiniz diye rahat davranıyoruz.
Tarihi "Kırka ve Tozman Yolu" turizme kazandırılacak Bilecik'in Yenipazar ilçesinde Valilik, Kaymakamlık, Belediye ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğinde yürütülen t..
Öykü Arin'den Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a teşekkür kartı Antalya'da annesinden nakledilen yarı uyumlu ilik tutmadığı için babasının iliği nakledilen 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı ve ailesi,..
İç Anadolu'nun saklı güzelliği: Gödet Kanyonu Karaman'daki Gödet Kanyonu, el değmemiş doğal güzellikleri ve kanyon yamaçlarındaki tarihi kalıntılarıyla keşfedilmeyi bekliyor.
Desenleri anlamlar taşıyan Şarkışla kilimine coğrafi işaret Sivas'ın Şarkışla ilçesinde geleneksel tezgahlarda ince yün iplik ile dokunan "Şarkışla kilimi", farklı anlamlar içeren motifleriyl..
"Erzurum ve Milli Mücadele" kitap sergisi açıldı Erzurum'da tarihi Yakutiye Medresesinde Milli Mücadele'nin 100. yılı kapsamında Erzurum hakkında yazılmış ve Milli Mücadeleyi anlatan kitaplar..
Güneydoğu turizmi "arkeopark"la daha da canlanacak Hitit İmparatorluğu ve Geç Hitit döneminin bilinmeyen birçok yönüne ışık tutması beklenen, Suriye sınırının sıfır noktasındaki Karkamış Anti..
Beş dönemin izlerini taşıyan müze açılışa hazır Hatay'da 2010 yılında bir otelin inşaat çalışması sırasında ortaya çıkan Helenistik dönemden İslamiyet dönemine kadar 5 katmana ait eserlerin y..
"Sihirli notaları" ustalarından öğreniyorlar Trakya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi (TÜBAP) ve Erasmus programı kapsamında, Türkiye'de ilk kez uygulanan "Müzik Öğretmenleri A..
Tellere sıkışan yaban domuzunu kurtardılar Muğla'nın Bodrum ilçesinde, bir evin bahçesine çekili tellere ve arasındaki ağlara sıkışan yaban domuzu yavrusunu çevredeki vatandaşlar kurtardı.
Malatya Kayısı Festivali kortej yürüyüşü ile başladı MALATYA'da, 5 yıl aradan sonra 23'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali yürüyüşü ile başladı.
Beylikdüzünde klasik müzik günleri
Beylikdüzü'nde klasik müzik günleri
DÜNYACA ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın, İstanbullulara unutulmaz bir klasik müzik ziyafeti yaşattı.
Urla'da 8. Toprak Sahne Tiyatro Festivali başladı İzmir'in Urla ilçesinde bu yıl sekizincisi düzenlenen Toprak Sahne Tiyatro Festivali, kostümlü kortej yürüyüşüyle başladı.
Malatya Kayısı Festivali kortej yürüyüşü ile başladı MALATYA'da, 5 yıl aradan sonra 23'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali yürüyüşü ile başladı.