17 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

17 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Tarımda yapay zeka ile veriye dayalı iş modelleri geliştirilecek" Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, 2019-2023 döneminde tarımda dijitalleşme yaparak, yapay zeka ile veriye da..
Ebola nedeniyle küresel acil durum ilanı
Ebola nedeniyle küresel acil durum ilanı
Dünya Sağlık Örgütü, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki Ebola salgını nedeniyle küresel acil durum ilan edilmesine karar verdi.
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı.
Saldırı Türkiye Cumhuriyetine yapılmıştır
'Saldırı Türkiye Cumhuriyetine yapılmıştır'
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Erbil'deki saldırıya ilişkin "Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılmış bir saldırıdır ve biz bunu asla ve asla hoş görmeyiz ve bunun mutlaka nedenlerini öğrenmek isteriz." dedi.
Spor Toto Süper Ligde yeni sezon fikstürü çekildi
Spor Toto Süper Lig'de yeni sezon fikstürü çekildi
Spor Toto Süper Lig'de 2019-2020 sezonunun fikstür çekimi yapıldı.
Beyaz Saray F-35 kararını açıkladı
Beyaz Saray F-35 kararını açıkladı
Beyaz Saray, "Türkiye'nin S-400 satın alması F-35 programına katılımını imkansız kılıyor.
Torba teklif TBMMde kabul edildi
'Torba teklif' TBMM'de kabul edildi
Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
Selendide haşhaş kapsülü alımları başladı
Selendi'de haşhaş kapsülü alımları başladı
Manisa'nın Selendi ilçesinde 2019 yılı haşhaş kapsülü alımları başladı.
Avrupa borsaları düşüşle kapandı Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı.
"THK'nin Olağanüstü Büyük Genel Kurula gittiği gerçeği yansıtmıyor" Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu tarafından yayımlanan genelgede, kurumun Olağanüstü Büyük Ge..
Çerkezköy TSO Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı
Çerkezköy TSO Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (Çerkezköy TSO) Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi.
İngiltereden Rusyaya MH17 çağrısı
İngiltere'den Rusya'ya MH17 çağrısı
İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, "Avustralya ve Hollanda'nın, MH17 uçağının düşürülmesine ilişkin Rus hükümetine yaptıkları, devlet olarak sorumluluğu kabul etme çağrılarını, desteklemeye devam ediyoruz.
TBMMde şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması için komisyon
TBMM'de şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması için komisyon
TBMM Genel Kurulu'nda, "Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi" amacıyla araştırma komisyonu kurulması, oybirliğiyle kabul edildi.
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla 884 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kaybeden 11 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 1..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Milletvekili Köktaş: 'Amacımız fındık fiyatının açıklanması ve belirsizliğin ortadan kalkması'
Milletvekili Köktaş: "Amacımız fındık fiyatının açıklanması ve belirsizliğin ortadan kalkması"
Fındık bölgesi milletvekilleri ile bir araya gelen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, amaçlarının hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanması ve fındıktaki belirsizliğin ortadan kalkması olduğunu...
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.777,68 puan artışla 99.806,17 puandan kapandı.
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,81'lik yükselişle tamamladı.
Borsa, günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,81 değer kazancıyla 99.806,17 puandan tamamladı.
PİYASALAR – BİST100 yüzde 1.81 arttı, dolar 5.68 lirada Güne yüzde 0.4 artışla 98 bin 422 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 98 bin 39 puanı ve en yüksek 99..
Erbil'de Türk diplomatın şehit edilmesi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli diplomatların bulund..
Araştırma: Şirketler fiyat baskısını giderek daha çok hissediyor Strateji danışmanlık şirketi Simon-Kucher & Partners'ın Global Pricing Survey (GPS) - Global Fiyatlandırma Araştırması 2019'un..
Ekonomi medyası en çok doları konuştu
Ekonomi medyası en çok 'dolar'ı konuştu
Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada haziran ayının ekonomi başlıklarını açıkladı.
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 258,40 lira oldu.
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Çarşamba günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPABirleşik KrallıkTüketici fiyat endeksi Haziran ayında yıllık yüzde 2.0 a..
EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları toparlanıyor Petrol fiyatları, ABD ham petol stoklarındaki düşüşün etkisiyle Pazartesi günü görülen kayıpları geri kazanırken, stoklardaki azalmanın beklen..
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu azaldı
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu azaldı
Özel sektörün mayıs sonu itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 12 milyar dolara, uzun vadeli kredi borcu 204,5 milyar dolara geriledi.
Büyük ikramiye talihlisi için hazır
Büyük ikramiye talihlisi için hazır
Milli Piyango İdaresinin (MPİ) yılbaşı özel çekilişinin 70 milyon liralık büyük ikramiyesi, talihliye ödenmek üzere ilgili bankada hazırlandı ve kamuoyu ile paylaşıldı.
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,11 azalışla 258,40 liradan tamamladı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Konferansı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Kimse, bu destanın itibarına halel getirme cüretinde bulunmasın.
Rusyadan ABDye İdlib eleştirisi
Rusya'dan ABD'ye İdlib eleştirisi
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD ve müttefiklerinin Rusya ile Türkiye arasında İdlib konusunda imzalanan memorandumun uygulanmamasını istediğini belirtti.
» 1 2 3 4 5 6