16 Temmuz 2019 Salı Günü Politika Haberleri

16 Temmuz 2019 Salı Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD Dışişleri Bakanlığından Türkiye açıklaması Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi satın alması konusu hakkında ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, ABD Başkanı Trump ..
Ekonomi alanındaki torba teklif Genel Kurulda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi, AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, son yıllarda vergi gelirlerinin cari yıl tahsilat oranlarının yüz..
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, demiryolları yatırımlarını yük taşımacılığı ağırlıklı olarak artıracaklarını belirterek, "..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ne yaparlarsa yapsınlar AB çifte standarttan vazgeçmediği sürece bu topraklarda değeri yoktur.
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen 11. Kalkınma Planı kabul edildi.
Ekonomi alanındaki "torba teklif" Genel Kurulda AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, "Dünyada merkez bankaları karlarının ortalama yüzde 85'ini hazineye aktarırken Türkiye'de bu oran yü..
Ursula Von Der Leyen Avrupa Komisyonu'nun yeni başkanı oldu Almanya Savunma Bakanı Ursula Von Der Leyen, 383 oy ile Avrupa Komisyonu'nun başkanlığına atandı.
ABD Başkanı Trump: "Başkan Erdoğan ile çok iyi ilişkilerimiz var" Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatının başlamasının ardından ABD Başkanı Donald Trump kon..
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Normal şartlarda yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan 'Dijital Türkiye Versiyon 1.0', ..
11. Kalkınma Planı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi 11. Kalkınma Planı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi 11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo 'dan İran açıklaması ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran'ın ortak tehdit olduğunu savunarak "Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi Arap ülkele..
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Dijital Türkiye, planlanandan altı ay önce tamamlanarak hizmete... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Normal şartlarda yıl sonuna kadar tamamlanması planla..
ABD'nin Savunma Bakanı adayı Esper'den S-400 açıklaması ABD Başkanı Donald Trump'ın Savunma Bakanı adayı Mark Esper, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 satın almasının yanlış bir karar olduğunu savu..
TBMM Genel Kurulu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 1970'li yıllarda yılda ortalama 92 afet yaşanırken bu sayının 2018'de binli rakamlara ulaştığını belirterek, "82 milyon vat..
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "Hizmet başına düşen ortalama evrak sayısı Dijital Türkiye... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "Hizmet başına düşen ortalama evrak sayısı Dijital Türk..
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "2023 Dijital Türkiye'sinde, büyük verinin kullanılmasıyla,... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "2023 Dijital Türkiye'sinde, büyük verinin kullanılmas..
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "(11. Kalkınma Planı) Normal şartlarda yıl sonuna kadar... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "(11. Kalkınma Planı) Normal şartlarda yıl sonuna kadar ta..
TBMM Genel Kurulu TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, insan hakları konusunun hiçbir siyasi istismara taşınmaması gerektiğini belirtti.
Rumların ret yanıtına KKTC'den net cevap KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis'in Doğu Akdeniz'deki doğal kaynaklar krizinin sonlandırılması y..
TBMM'de 'Ayaz' ve 'Nupelda' konuşuldu TBMM Genel Kurulu'nda, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 8 yaşındaki Ayaz ve 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşlerin, bölücü terör örgütünün araziye döşediği ..
TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'nın döşediği patlayıcıya basan 2 çocuğun hayatını kaybetmesine ilişkin, "Bu terö..
Dışişleri Bakanlığı: Kaçırılan vatandaşlarımız için gerekli girişimlerde bulunulmaktadır DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğrayan Tür kargo gemisinin, Tema Limanına..
"Hükümet bu mücadeleyi kuvvetli şekilde sürdürüyor" AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin, "Parti olarak kendi iştigal sahamız içerisinde bu unsur..
Lüks harcamalar Fransa Çevre Bakanına istifa getirdi
Lüks harcamalar Fransa Çevre Bakanına istifa getirdi
Hakkındaki tartışmalar bir haftadır devam eden Fransa Çevre Bakanı François de Rugy istifasını verdi.
TBMM Genel Kurulu AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, AK Parti hükümetlerinin, 2002 öncesine göre vatandaşların üzerindeki vergi yükünü hafiflettiğini belirterek, "Dolaylı, dolaysız ve..
Kılıçdaroğlu: Bu yaptırımları kabul etmiyoruz (2) - Yeniden CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Doğu Akdeniz'deki haklarımızı sonuna kadar savunacağız. Avrupa Bir..
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin hakları olduğunu ve bunların sonuna kadar savunulacağından kimsenin endişesi olmaması gerektiğini be..
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, "Geçmiş yıllarla kıyaslandığında 11. Kalkınma Planı'nın daha makul bir plan olduğunu görüyoruz.
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Engin Özkoç'a: " FETÖ'ye birkaç cümle ile değinip Cumhurbaşkanımızı... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Gurup Başkan Vekili Engin Özkoç'un 15 Temmuz özel oturumunda..
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olan 251 kişinin kanlarının yerde kalmaması için bir büyük aydınlanmaya ihtiyaçları olduğunu be..
TİP Genel Başkanı Erkan Baş Açıklaması Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, çalışan kadınlarla ilgili Meclise verdikleri kanun teklifinde, "doğum sonrası ücretsiz iznin 24 haft..
Sözcü Çelik: 'Tabi ki siyasi ayağı da ortaya çıksın'
Sözcü Çelik: "Tabi ki siyasi ayağı da ortaya çıksın"
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin sorulan soruya verdiği cevapta, "Parti olarak kendi iştigal sahamız içinde bu mücadeleyi sürdürdük. Hükümet bu mücadeleyi kuvvetli bir şekilde...
Vali Yerlikayadan İmamoğluna iadeiziyaret
Vali Yerlikaya'dan İmamoğlu'na iadeiziyaret
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu iadeiziyaret gerçekleştirdi.
TBMM Genel Kurulu toplandı CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, "Büyük göçün ardından 30 yıl geçmesine rağmen Bulgaristan Türklerinin birçok sorununun hala çözüm beklemesi ülkemiz açısından s..
Milletvekili Erol, Maden ilçesinde inceleme de bulundu
Milletvekili Erol, Maden ilçesinde inceleme de bulundu
Elazığ'ın Maden ilçesine giderek incelemelerde bulunan Milletvekili Gürsel Erol, heyelan riski nedeniyle kapatılan köprünün mantık dışı olduğunu,aynı güzergahta bulunan araçların geçtiği yolun açık olduğunu aktararak...
HDP Grup Toplantısı Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Bir toplumu ayakta tutacak ve koruyacak olan güç silah değildir.
HDP'li Buldan: Ülkenin ihtiyacı S-400 değil HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Ülkenin ihtiyacı S-400 değil. Ülkenin ihtiyacı acil demokrasi, adalet ve barışken siyasi iktidar halkın kaynak..
AK Parti Sözcüsü Çelik: "(AB'nin Türkiye'ye yaptırım kararı) 'Fatih' gemimiz, 'Yavuz' gemimiz görev... AK Parti Sözcüsü Çelik: "(AB'nin Türkiye'ye yaptırım kararı) 'Fatih' gemimiz, 'Yavuz' ge..
Oruç Reis'e yeni görev ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye'nin, Doğu Akdeniz'deki arama ve sondaj faaliyetlerine aynı azim ve kararlılıkla devam ettiğini açıkladı.
» 1 2