16 Temmuz 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

16 Temmuz 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ekonomi alanındaki torba teklif Genel Kurulda
Ekonomi alanındaki 'torba teklif' Genel Kurulda
AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, "Dünyada merkez bankaları karlarının ortalama yüzde 85'ini hazineye aktarırken Türkiye'de bu oran yüzde 67'dir.
CHPden ABye tepki
CHP'den AB'ye tepki
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çeviköz, "Avrupa Birliği'nin Türkiye ve KKTC'yi hiçe sayan yaklaşımını kabul etmiyoruz.
Kuzey Koreden ABDye uyarı
Kuzey Kore'den ABD'ye uyarı
Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore'nin gelecek ay düzenlemeyi planladığı ortak askeri tatbikatın, ABD ile yeniden başlaması konusunda anlaşmaya varılan görüşmeleri olumsuz etkileyeceği uyarısını yaptı.
Kulüpler Birliğinden yayıncı kuruluşa ret
Kulüpler Birliği'nden yayıncı kuruluşa ret
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Orman, "Beinsports'un hiçbir gerekçesi olmadan geciktirdiği sözleşmedeki ödeme yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmesi talebini TFF aracılığıyla kendilerine iletilmesine karar verdik.
11. Kalkınma Planı kabul edildi
11. Kalkınma Planı kabul edildi
11. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
AB Komisyon Başkanlığına Ursula Von Der Leyen seçildi
AB Komisyon Başkanlığı'na Ursula Von Der Leyen seçildi
Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanlığına Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen'in atanmasını onayladı.
Trump: ABD, F-35 savaş uçaklarını satmayacak
Trump: ABD, F-35 savaş uçaklarını satmayacak
ABD Başkanı Donald Trump, "ABD, Rusya'dan füze sistemi satın aldığı için NATO müttefiki Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarını satmayacak.
Avrupa borsaları yükselişle kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
İzmir Girişimcilik Zirvesi İzmir Girişimcilik Zirvesi, girişimcilik, inovasyon ve müzikte tanınmış isimleri bir araya getirdi.
İran ABden ABDye baskı yapmasını istedi
İran AB'den ABD'ye baskı yapmasını istedi
İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Cihangiri, Avrupa Birliği ülkelerinin İran yerine yaptırımlarını sona erdirmesi için ABD'ye baskı yapması gerektiğini söyledi.
Motorin ve benzine zam Motorinin litre fiyatına 18 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 20 kuruş zam geldi.
Milli Piyangodan 'büyük ikramiye' açıklaması
Milli Piyango'dan "büyük ikramiye" açıklaması
Milli Piyango İdaresi, 2019 yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan talihliye ilişkin açıklama yaptı.
Milli Piyango'dan "büyük ikramiye" açıklaması Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürlüğü, 2019 yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi tutturan talihliye ilişkin açıklama..
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Hidrokarbon önerisini reddeden Rumlara yanıt
Hidrokarbon önerisini reddeden Rumlara yanıt
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, bugün GKRY lideri Nikos Anastasiadis ile bir araya gelen Kıbrıs Rum siyasal parti liderlerinin, KKTC'nin sunduğu "hidrokarbon konusunda ortak komite" kurma önerisini reddetmesinden üzüntü...
Motorin ve benzine zam
Motorin ve benzine zam
Motorinin litre fiyatına 18 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 20 kuruş zam geldi, söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren motorinde 15 kuruş olarak benzinde ise 11 kuruş olarak yansıyacak.
Motorin ve benzine zam Motorinin litre fiyatına 18 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 20 kuruş zam geldi, söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren motorinde 15 kuruş ola..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kaybeden 19 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST ..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla 871 milyar lira olarak hesaplandı.
Atakumda istihdam hamlesi
Atakum'da istihdam hamlesi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum'da istihdam sorununu azaltmak için önemli adımlar atıldığını belirterek, "Bu yılın sonuna kadar muhtarlarımızın ve bizim üzerimizdeki istihdam baskısını büyük ölçüde...
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöy..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
İzmirin hedefi girişimciliğin ve inovasyonun başkenti olmak
İzmir'in hedefi girişimciliğin ve inovasyonun başkenti olmak
İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından düzenlenen İzmir Girişimcilik Zirvesi'nde Samumed Kurucu ve CEO'su Osman Kibar ile Eczacıbaşı ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül İldeniz deneyimlerini paylaştı.
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 930,15 puan artışla 98.028,49 puandan kapandı.
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,96'lık yükselişle tamamladı.
Borsa, günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,96 değer kazancıyla 98.028,49 puandan tamamladı.
Toyota Japonya için Ay keşif aracı üretecek
Toyota Japonya için Ay keşif aracı üretecek
Hidrojen yakıtının oksijen hücreleriyle sıkıştırılarak elektrik enerjisine çevrildiği "hücre yakıt" teknolojisiyle çalışması planlanan insanlı keşif aracının, 2029'da Ay'a gönderilmesi planlanıyor.
PİYASALAR – BİST100 yüzde 0.96 yükseldi, dolar 5.71 lirada Güne yüzde 0.78 artışla 97 bin 860 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 97 bin 634 puanı e en yükse..
Kadınların eli değdi, ipek böcekçiliği başladı
Kadınların eli değdi, ipek böcekçiliği başladı
Elazığ'da çoğunlukla kadınların yer aldığı çalışma ile teşvik edilen 140 kişi ipek böcekçiliğine başladı, ilk hasadı da bugün gerçekleşti.
WPP, Kantar hisselerinin yüzde 60'ını Bain Capital'e satacak Reklam firması WPP Grup, alt kolu olan veri analiz şirketi Kantar'ın hisselerinin yüzde 60'ını yatırım şirketi Bain Capital'e yakl..
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPABirleşik KrallıkILO işsizlik oranı Mayıs döneminde bir değişim göstermeyerek..
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 258,70 lira oldu.
Tezgahlar kafes balıklarına kaldı
Tezgahlar kafes balıklarına kaldı
Sinop'ta balık tezgahları kafes balıklarına kaldı.
Malatya Girişim Grubundan 'Hilton' açıklaması
Malatya Girişim Grubu'ndan "Hilton" açıklaması
Malatya Girişim Grubundan yapılan açıklamada, gruba ait otel ve kongre merkezini 6 yıldır işleten Hilton Markası ile yollarının ayrıldığı belirtildi.
» 1 2 3 4 5 6