16 Temmuz 2019 Salı Günü Dünya Haberleri

16 Temmuz 2019 Salı Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ursula von der Leyen Avrupa Komisyonu'nun ilk kadın başkanı oldu Ursula von der Leyen, Avrupa Birliği'nin (AB) yürütme organı Avrupa Komisyonu’nun ilk kadın başkanı oldu. Avrupa Parlamentosu'..
'Türkiye ile Batı arasında derinleşen kriz en çok Rusya'yı sevindirecek' Avrupa Politikaları Merkezi'nde (EPC) çalışan siyasi uzman Amanda Paul, önümüzdeki günlerde ABD'nin de Türkiye'ye yapt..
Türkiye dördüncü gemiyi de Doğu Akdeniz'e gönderiyor Doğu Akdeniz'deki faaliyetleri nedeniyle Avrupa Birliği'nin yaptırım kararı aldığı Ankara, bölgeye bir gemi daha gönderiyor. Böylece Doğu ..
Tesla bazı modellerinde üretimi bırakıp fiyat indirimine gidiyor Elektirikli araç sektörünün öncü şirketlerinden Amerikalı Tesla, Model X ve Model S araçlarının standart menzilli modellerini ..
Avrupa'da ilk oturum iznini en çok hangi ülke veriyor? Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde 2017 yılında 3 milyondan fazla kişiye ilk oturum izni verildi. Avrupa İstatistik Ofisi Eurostat'ın veril..
BM: 2018'de 770 bin kişi AIDS'ten hayatını kaybetti BM AIDS programı UNAIDS, 2018 yılında dünya genelinde AIDS hastası 770 bin kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Raporda, özellikle Afr..
Brezilya'da bir kadın, ayinde rahibi kürsüden itti Brezilya'da bir kadın konuşma yapan rahibi kürsüden aşağıya itti.
AB'nin yaptırım kararı sonrası Ankara-Brüksel hattında ne olacak? Uzmanlar yorumluyor AB Bakanlar Konseyi’nin Türkiye’ye yönelik bir dizi yaptırım kararını onaylaması hakkında uzmanlar, konuy..
Trump: Benim ırkçı bir yanım yok
Trump: Benim ırkçı bir yanım yok
ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda attığı Tweetlerin 'ırkçı' olmadığını iddia ederek, "Benim ırkçı bir yanım yok" dedi.
Fransız bakan de Rugy 'ıstakoz skandalı' sonrası istifa etti Fransa'nın Ekolojik Geçiş Bakanı François de Rugy, devletin kasasından lüks davetler verdiği yönündeki iddialar üzerine istifa ett..
Amazon işçileri indirim kampanyası sırasında greve gitti Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon'un geleneksel indirimli satış kampanyası Prime Day'de işçiler çalışma koşulları ve maaşları ..
Kılıçdaroğlu: 251 şehidin kanının yerde kalmaması için FETÖ'nün siyasi ayağının aydınlatılması lazım Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yap..
Ekrem İmamoğlu BBC'ye konuştu: Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağıma toplum ve partimiz karar verir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, BBC'nin HARDtalk programında Zeinab Ba..
Rusya'da akılalmaz olay: Kaplan otomobilden atladı Rusya'da trafikte üstü açık bir otomobildeki kaplan eğitmenden kurtularak aniden yola atladı.
Amsterdamdaki İskit altınlarının sahibi belirlenemedi, mahkeme Ukrayna ve Rusyadan bilgi istedi
Amsterdam'daki İskit altınlarının sahibi belirlenemedi, mahkeme Ukrayna ve Rusya'dan bilgi istedi
Amsterdam Mahkemesi'nin Ukrayna'ya iadesine karar verdiği 600 parça tarihi eserle ilgili itirazı değerlendiren Yüksek Mahkeme, bunların gerçek sahibinin kesin olarak belirlenmediğini açıkladı.
Süpermarkette deterjan paketlerinden kokain çıktı
Süpermarkette deterjan paketlerinden kokain çıktı
Brezilya'nın Sao Paulo kentinde bir süpermarkette satılan toz deterjan paketlerinin içinden kokain çıktı.
Türk gemisine saldırı: Korsanlar Nijerya açıklarında 10 denizciyi kaçırdı Kamerun'dan Fildişi Sahili'ne giden ve 18 mürettebatın bulunduğu Türkiye bandıralı bir yük gemisine Nijerya açıkların..
Sadiq Khan: Londra Belediye Başkanı 'Lale Gökdeleni' projesine karşı çıktı Sadiq Khan, kentin yönetim organına, Londra'da 305 metre yüksekliğinde lale şeklinde bir gökdelen inşa edilmesine yö..
Çavuşoğlu, AB İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bujar Osmani ile görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bujar Osmani ile gö..
Çavuşoğlu, Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Üsküp'te Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Başbakanı Zoran Zaev ile bir araya geldi.
İran: ABD yaptırımları kaldırırsa müzakere kapılarımız sonuna kadar açılır İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif, ülkesinin Amerika Birleşik Devletleri ile savaş istemediğini belirterek ..
KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: AB'nin kararı adil değil ve kabul edilemez KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, AB'nin Akdeniz'deki doğalgaz çalışmaları nedeniyle Türkiye'ye karşı yaptır..
» 1 2