15 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

15 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Washington Postta 15 Temmuz ilanı
Washington Post'ta '15 Temmuz' ilanı
ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post'ta Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi Yönetim Kurulu imzasıyla, "Fetullah Gülen ve Kültünün Suçları İçin Adalet İstiyoruz" başlıklı ilan yayımlandı.
On Numara çekildi (2) On Numara oyununun 884. hafta çekilişinde 10 bilen 2 kişi 164 bin 112 lira ikramiye kazandı.
On Numara çekildi (1) On Numara oyununun 884. hafta çekilişi yapıldı.
Rusyadan ABnin INF açıklamasına tepki
Rusya'dan AB'nin INF açıklamasına tepki
Rusya Dışişleri Bakanlığı, "AB açıklamasının, tamamen göstermelik ve propaganda amaçlı yapıldığı ortadadır.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması başladı
'15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması' başladı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla organize edilen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması" başladı.
ABden Türkiyeye yaptırım kararı
AB'den Türkiye'ye yaptırım kararı
AB Dışişleri Bakanları Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki doğalgaz sondaj çalışmaları nedeniyle yaptırım kararı aldı.
Mecliste 15 Temmuz özel oturumu
Meclis'te 15 Temmuz özel oturumu
Darbe girişiminin 3. yılı nedeniyle TBMM'de düzenlenen özel gündemli oturumda CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un konuşması sırasında gerginlik yaşandı.
Meksikadan giren göçmenler sığınma hakkı talep edemeyecek
Meksika'dan giren göçmenler sığınma hakkı talep edemeyecek
ABD'de Trump yönetimince yapılan düzenlemeyle, Orta Amerika ya da herhangi bir üçüncü ülkeden yola çıkarak Meksika sınırından ABD'ye giriş yapan göçmenlerin sığınma hakkı talep etmeleri yasaklanıyor.
Kılıçdaroğlundan 15 Temmuz paylaşımı
Kılıçdaroğlu'ndan '15 Temmuz' paylaşımı
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,"Darbeleri ve darbe girişimlerini tarihin çöp sepetine atmak için Cumhuriyeti gerçek bir demokrasi ile taçlandırmak zorundayız" dedi.
Erdoğandan S-400 açıklaması
Erdoğan'dan S-400 açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi ileriye taşıyacak adımları atıyoruz, S-400'lerimizi almaya başladık.
EMTİA PİYASALARI – Metal fiyatları Çin verileriyle yükseldi – Metal fiyatları, Çin'in ekonomik büyümesinin 27 yılın en düşüşk düzeyinde gerçekleşmesi etkisiyle .Küresel emtia piyasalarında;gü..
ABnin GPSi arızalandı
AB'nin GPS'i arızalandı
AB'nin uydu navigasyon sistemi Galileo bozuldu.
Trump : Çin'in büyümesi ABD vergileriyle rekor düşük düzeyde – ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin gümrük vergilerinin etkisiyle Çin'in ekonomik büyümesinin 27 yıldan bu yana en düşük düzeyine ..
96 bin turistle tüm zamanların rekoru kırıldı
96 bin turistle tüm zamanların rekoru kırıldı
Turizm kenti Antalya'ya, 14 Temmuz Pazar günü, hava yoluyla 96 bin 191 turist geldi.
Huawei İtalya'ya 3.1 milyar dolarlık yatırıma hazırlanıyor Çinli teknoloji firması Huawei İtalya'nın Yönetim KWurulu Başkanı Thomas Miao, Huawei'nin önümüzdeki üç yıl içinde İtalya'ya 3.1 mil..
KÜRESEL VERİ PANORAMASI – Küresel piyasaların yakından izlediği Pazartesi günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAÇİNSanayi üretimi Haziran ayında yüzde 6.3 arttı.
Metal fiyatları ABD Ticaret Bakanı'nın görevden alınacağı haberiyle yükseldi Değerli metal fiyatları, ABD Başkanı Donald Trump'ın Ticaret Bakanı Wilbur Ross'un görevine son vereceği yolundaki..
Euromoney: Akbank 'Dünyanın En İyi Dijital Bankası'
Euromoney: Akbank "Dünyanın En İyi Dijital Bankası"
– Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri'nde "Dünyanın En İyi Dijital Bankası" ödülünü kazanarak Türkiye'de bu kapsamda ödül alan ilk banka oldu.
Kuzey Ege'de turizm hareketliliği Hafta sonu tatilinin "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"ne eklenmesiyle Kuzey Ege'deki tesisler, yoğun bir 3 gün geçirdi.
New York borsası rekor seviyeyle açıldı New York borsasında, Dow Jones ve S&P 500 endeksleri rekor seviyeyle açıldı.
Bakan Dönmez'den 15 Temmuz mesajı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor, halkımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyorum.
İrandan Avrupaya tepki
İran'dan Avrupa'ya tepki
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Musevi, Tahran'a "nükleer anlaşmaya tam olarak uyması" çağrısında bulunan İngiltere, Fransa ve Almanya'ya tepki gösterdi.
Şehitlerimizi uğurladık
Şehitlerimizi uğurladık
Hakkari'de PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırı sonucu şehit olan Altuntaş, şehit Jandarma Teğmen Keskin, şehit Uzman Çavuş Ağır, şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Tokur, son yolculuğuna uğurlandı.
TİGEM'in tayları görücüye çıkıyor Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğünce yetiştirilen 69 baş saf kan Arap tayı, 23 Temmuz'da Bursa'da açık artırmaya..
TİM'den 15 Temmuz şehitlerine özel anma Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde düzenlenen anma töreninde, TİM Demokrasi ve Milli B..
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 321 lira 95 kuruş, en düşük 206 lira olarak belirlendi.
"KARDEMİR'in hedefi otomotiv sanayisi ile bütünleşmek" Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KARDEMİR), otomotiv sanayisiyle bütünleşmesi ve iyi bir tedarikçi konumuna gelmesinin şirk..
RÖPORTAJ - Merkez Bankası Başkanı Uysal yeni dönem stratejilerini anlattı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, bankanın kurumsal şeffaflığını artırmaya ve politika il..
Erdoğan, 15 Temmuz özel oturumu izlemek üzere TBMMde
Erdoğan, 15 Temmuz özel oturumu izlemek üzere TBMM'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kurulunda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yapılacak özel oturumu izlemek üzere Meclise geldi.
Murat Uysal: Ku¨resel konjonktu¨r ve sermaye akımlarının seyrine göre, rezervlerimizi... Murat Uysal: Ku¨resel konjonktu¨r ve sermaye akımlarının seyrine göre, rezervlerimizi gu¨c¸lendirmek i..
Murat Uysal: Para politikası süreçlerinin tasarımında, makroekonomik göstergelerin tamamını dikkate... Murat Uysal: Para politikası süreçlerinin tasarımında, makroekonomik göstergelerin tamam..
Murat Uysal: Kurumsal şeffaflığımızı artırmaya ve politika iletişimimizi güçlendirmeye yönelik bazı... Murat Uysal: Kurumsal şeffaflığımızı artırmaya ve politika iletişimimizi güçlendirmeye y..
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal: Enflasyon görünümünü etkileyen bütün faktörleri yakından... Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal: Enflasyon görünümünü etkileyen bütün faktörleri yakından iz..
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal: Mevcut gelişmeler para politikasında hareket ic¸in bir manevra... Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal: Mevcut gelişmeler para politikasında hareket ic¸in bi..
'Veri odaklı bir yaklaşım ile hareket edeceğiz'
"Veri odaklı bir yaklaşım ile hareket edeceğiz"
TCMB Başkanı Murat Uysal, "Para politikası süreçlerinin tasarımında, başta enflasyon ve iktisadi faaliyet olmak üzere makroekonomik göstergelerin tamamını dikkate alan veri odaklı bir yaklaşım ile hareket edeceğiz.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 496 lira 24 kuruş olarak belirlendi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada "15 Temmuz'da hayatı pahasına ortaya koyan şehitler..
Akbank Dünyanın En İyi Dijital Bankası seçildi
Akbank 'Dünyanın En İyi Dijital Bankası' seçildi
İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen "Awards for Excellence 2019 - Mükemmellik Ödülleri 2019" töreninde, Akbank, "Dünyanın En İyi Dijital Bankası" seçildi.
» 1 2 3