13 Temmuz 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

13 Temmuz 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bodrum'da "Zorba" balesi sahnelendi Muğla'nın Bodrum ilçesinde "Zorba" balesi sahnelendi.
16. Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali Yalova Kuzey Kafkas Derneğince bu yıl 16'ncısı düzenlenen Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali gala gecesiyle sona erdi.
'Altın Karagöz' Gürcistan'ın BURSA'da bu yıl 58'incisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali kapsamındaki '33. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda birinciliği elde eden G..
Argonotların izindeki yatçılar Giresun'a ulaştı Yunanistan'ın Volos bölgesinden "DADDralli Karadeniz 2019" etkinliği kapsamında hareket eden yatçılar, mitolojik hikayeleriyle bilinen Giresun ..
Çorum'da renkli festival ÇORUM'da bu yıl 36'ncı düzenlenen Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali başladı.
Mahalli ses sanatçı Uyanık, mezarı başında anıldı Şanlıurfa'nın mahalli ses sanatçısı Abdullah Uyanık, ölümünün 11'inci yılında mezarı başında anıldı.
Bursalı börekçiden Putin'e börekli teşekkür Bursa'da börekçilik yapan Hasan Acar, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi satın aldığı Rusya'nın Devlet Başkanı Vladimir Putin'e teşekkür etmek ..
Atık malzemeden yapılan "Anadolu" eseri İstanbul'da sergilendi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde süren "Sıfır Atık Projesi" kapsamında İstanbul Havalima..
Karkamış Antik Kenti 'arkeopark' olarak açıldı ANADOLU ve Mezopotamya bölgesinde yüzyıllarca hüküm süren Hititler'in bölgedeki en önemli yönetim merkezi olan Türkiye- Suriye sınırındaki Karka..
Çorumda renkli festival
Çorum'da renkli festival
ÇORUM'da bu yıl 36'ncı düzenlenen Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali başladı.
Muğla'da sahillerde yoğunluk Muğla'nın gözde turizm merkezlerinden Marmaris'te sıcak havayı fırsat bilenler, denizde yüzmenin keyfini çıkardı.
Karkamış Antik Kenti arkeopark olarak açıldı
Karkamış Antik Kenti 'arkeopark' olarak açıldı
ANADOLU ve Mezopotamya bölgesinde yüzyıllarca hüküm süren Hititler'in bölgedeki en önemli yönetim merkezi olan Türkiye- Suriye sınırındaki Karkamış Antik Kenti'nin bir bölümü 'arkeopark' olarak ziyarete açıldı.
Restorasyonun sürmesine rağmen ziyaretçi akını
Restorasyonun sürmesine rağmen ziyaretçi akını
SİVAS'ın Divriği ilçesinde, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nda restorasyon çalışmaları devam ediyor.
Caminin gençlik merkezi, aktiviteleriyle dikkati çekiyor Gaziantep'te Hacı Yasin Kaplan Camisi Kültür ve Gençlik Merkezi'ndeki yaz kurslarına katılan çocuklar, Kur'an-ı Kerim ve ahlak eğitimi..
Bodrumda klasik müzik festivali
Bodrum'da klasik müzik festivali
BODRUM (Muğla), DHA)- BODRUM'da, 16'ncı Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay'ın konseriyle başladı.
Altın Karagöz Gürcistanın
'Altın Karagöz' Gürcistan'ın
BURSA'da bu yıl 58'incisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali kapsamındaki '33. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda birinciliği elde eden Gürcistan ekibi, 'Altın Karagöz'ün sahibi oldu.
Elinde çubuklarla gezip köyleri suya kavuşturuyor Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Yassıca köyünde yaşayan 75 yaşındaki Mehmet Ali Açık, elinde çubuklarla diyar diyar gezerek, su arıyor.
"Türk sineması yeniden inşa ediliyor" Oscar Ödülleri'ni veren Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin (Akademi) başkanı John Bailey, "Amerika'daki insanların birçoğu ve Hollywood'ta bulun..
Ev hanımları "rölyef" sanatıyla hayata atılıyor Afyonkarahisar'da İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle açılan 3 boyutlu rölyef kursunda kadınlar meslek edinirken günlük aldıkları 30 lir..
Kazdağları'nın otantik köyünden turist eksik olmuyor Çanakkale'nin Kazdağları'ndaki doğayla içi içe köyü Adatepe, taş işçiliğinin en güzel örneklerini barındıran taş evleri, Arnavut kaldırıml..
"Telif hakkı 70 yıldan sonra halkın ve toplumun oluyor" Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Kültürel Etkinlikler ve Bandrol Başkanı Siret Uyanık, telif haklarına ilişki..
Doğu Demirkol hayranlarıyla bir araya geldi Komedyen ve oyuncu Doğu Demirkol, "DenizBank Açıkhava Konserleri" kapsamında hayranlarıyla bir araya geldi.
Munzur Çayı'nın soğuk ve temiz suyunda yüzme keyfi Tunceli'nin Ovacık ilçesinde aşırı sıcak havalardan bunalan vatandaşlar Munzur Çayı'nda yüzmenin keyfini yaşıyor.
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması Bursa'da bu yıl 33'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması"nda Gürcistan ekibi birinci oldu.