10 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

10 Temmuz 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Yunus Emre Oratoryosu" Zorlu PSM'de sahnelendi Döneminin önemli düşünürlerinden, tasavvuf ve halk ozanı Yunus Emre, adının verildiği oratoryo eser ile doğumunun 779. yılında anıldı.
16. Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali Yalova Kuzey Kafkas Derneğince 16'ncısı düzenlenen Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.
Marmaris'ten Göbeklitepe'ye ailecek pedal çevirecekler Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan 4 kişilik Pekçedenöz ailesi, "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'daki Göbeklite..
Japon moda tasarımcısı Kenzo Takada, Bodrum'da Ünlü Japon moda tasarımcısı Kenzo Takada, Bodrum ilçesinde mavi tura çıktı.
Hollanda'da ilkokul öğrencilerine oyun parkı yasağı Hollanda'da bir ilkokulun oyun bahçesi, fazla ses çıkardıkları gerekçesiyle öğrencilere kapatılacak.
Göz kamaştıran "Melekler Gölü" keşfedilmeyi bekliyor Tunceli'nin Ovacık ilçesinde doğal güzelliğiyle göz kamaştıran Melekler Gölü, doğaseverler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.
S7 Airlines, Dalaman uçuşlarına başladı S7 Airlines, Muğla'daki YDA Dalaman Havalimanı'na ilk seferini gerçekleştirdi.
Mega yat, Muğla koylarında Dünyanın en uzun yatları arasında yer alan "Flying Fox", Muğla'nın Marmaris ilçesine geldi.
AA İdlib muhabirinin mutlu günü Anadolu Ajansı İdlib muhabiri Eşref Musa'nın bir erkek çocuğu dünyaya geldi.
Afyonkarahisar'da hükümlüler şehitlikleri temizledi Afyonkarahisar'da denetimli serbestlikten faydalanan 20 hükümlü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kent merkezindeki Hava Şehitliği ile ..
29 anıt UNESCO Dünya Miras Listesi'nde Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 43. Dünya Miras Komitesi toplantısında,..
Hatay'da "En İyi Künefe Atma Yarışması" yapılacak Hatay'da "En İyi Künefe Atma Yarışması" yapılacak.
"Tunceli'ye gelen turist sayısı 3 kat arttı" Tunceli Valisi Tuncay Sonel, son bir yılda kente gelen turist sayısının geçmiş senelere göre 3 kat arttığını belirtti.
Palandöken "1 milyon turist" hedefiyle sezona hazırlanıyor Her yıl kış aylarında binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Palandöken Kayak Merkezi'ne daha çok turist çekmek için sezon hazı..
Rus askerin kılıcı, 'cezalı' ibaresi ile sergileniyor SAMSUN'un Ladik ilçesinde Ambarköy Açık Hava Müzesi'nde, 142 yıl önce yaşanan Osmanlı- Rusya Savaşı'ndan Rus askerine ait kılıç, 'cezalı'..
Red Bull Uçuş Gününde birinciyi ünlüler belirleyecek
Red Bull Uçuş Günü'nde birinciyi ünlüler belirleyecek
ALTI yıl sonra yeniden düzenlenecek olan Red Bull Uçuş Günü, 4 Ağustos Pazar günü Caddebostan Plajı'nda düzenlenecek.
Tunceli turizmde atağa kalkıyor Son yıllarda yapılan yatırımlarla adından söz ettiren ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine eşsiz güzellikler sunan Tunceli turizm atağına hazırlanıyor.
Batman'da İtfaiye Müdürlüğü su altı kurtarma ekibi kuruyor Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından özellikle yaz aylarında kentte yaşanan boğulma vakalarına karşı 4 kişilik su altı kur..
Rize'de bir ev kısmen yıkıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde, toprak kayması nedeniyle bir ev kısmen çöktü.
Rus askerin kılıcı, cezalı ibaresi ile sergileniyor
Rus askerin kılıcı, 'cezalı' ibaresi ile sergileniyor
SAMSUN'un Ladik ilçesinde Ambarköy Açık Hava Müzesi'nde, 142 yıl önce yaşanan Osmanlı- Rusya Savaşı'ndan Rus askerine ait kılıç, 'cezalı' ibaresi yazılarak sergileniyor.
Rize'de tarihi kemer köprü yıkıldı Rize'de koruma altındaki tarihi Ambarlık Kemer Köprü yıkıldı.
Savaş mağduru çocukları karakalem çalışmasıyla anlattılar Erzurum'da, Palandöken Gençlik Merkezi üyesi gönüllü gençlerin üç aylık çalışma sonucu karakalemle yaptıkları "Savaşın Çocukları Resi..
Çellonun idealist genci Avrupa'dan ödüllerle döndü İzmir'de 5 yıldır çello (viyolonsel) çalan 15 yaşındaki Arya Nur Güneş, Avusturya ve Ukrayna'da kendi kategorisinde katıldığı uluslararası y..
Hükümlülerin yetiştirdiği lavantalar turizme kazandırılacak Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumunda yaklaşık 15 dekarda hükümlülerin yetiştirdiği lavantalar, hem turizme hem ekonomiye katkı sağlayaca..
Seyfe Gölü'nde kuş yoğunluğu Ramsar Sözleşmesi ile koruma altına alınan, Kırşehir'in Mucur ilçesi sınırlarındaki Seyfe Gölü Kuş Cenneti'nde binlerce flamingo, martı, angıt, ördek ve balıkçıl ..
Palandöken "1 milyon turist" hedefiyle sezona hazırlanıyor Her yıl kış aylarında binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Palandöken Kayak Merkezi'ne daha çok turist çekmek için sezon hazı..
Tunceli turizmde atağa kalkıyor Son yıllarda yapılan yatırımlarla adından söz ettiren ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine eşsiz güzellikler sunan Tunceli turizm atağına hazırlanıyor.
Ferhat Göçer, 'Anadolu Aryası' turne provasına başladı ŞARKICI Ferhat Göçer, Çukurova Senfoni Orkestrası ile 'Anadolu Aryası' projesi kapsamında çıkacakları turne programı öncesi provalara ba..
Yarım asırdır ayakkabı tamir ediyor Kırşehir'de ayakkabı tamirciliği yapan Rasim Gedik, ilerleyen yaşına ve emekli olmasına rağmen mesleğini yarım asırdır keyifle devam ettiriyor.
Ferhat Göçer, Anadolu Aryası turne provasına başladı
Ferhat Göçer, 'Anadolu Aryası' turne provasına başladı
ŞARKICI Ferhat Göçer, Çukurova Senfoni Orkestrası ile 'Anadolu Aryası' projesi kapsamında çıkacakları turne programı öncesi provalara başladı.
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması
Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda yurt dışından katılımcılar dans gösterileri...