1 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

1 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sinan-ı Ümmi Kültür ve Sanat etkinlikleri Antalya'da "Elmalı'nın Canları İrfan ve Sevgi" konulu sempozyum düzenlendi.
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler ilgi çekti.
Hadrianaupolis'te kazı çalışmaları başladı Ortaya çıkarılan mozaikler dolayısıyla "Karadeniz'in Zeugması" olarak adlandırılan, milattan önce 1. yüzyılda kurulup milattan sonra 8.
Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Nirengi, hayran bıraktı
Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu 'Nirengi', hayran bıraktı
TÜRKİYE'nin dört bir yanından halk oyunlarının yanı sıra Balkan ve Kafkaslar'ın da kültür mozaiğini 'Nirengi' gösterisinde buluşturan Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, performansıyla bir kez daha kendine hayran...
"Munzur Gözeleri" turizme kazandırılacak Tunceli Valisi Tuncay Sonel, kentin Ovacık ilçesinde sit alanında yer alan Munzur Gözeleri'nin turizme kazandırılması için hazırlanan projenin onaylan..
Köroğlu Yaylası ozanların türküleriyle şenlendi Kars'ın Sarıkamış ilçesinde "2. Geleneksel Köroğlu Yayla Şenlikleri" düzenlendi.
Fidanlar kitap açtı
Fidanlar kitap açtı
MERSİN Yazarlar Derneği (MYD) tarafından düzenlenen 'Şiir Festivali' farklı kurgusu ile dikkat çekti.
Malatya Kayısı Festivali'ne doğru Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince 23'üncüsü 17-21 Temmuz'da düzenlenecek Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali'nin ta..
Özgünaydın, memleketinde kitaplarını imzaladı ERZİNCANLI fotoğraf sanatçısı ve yazar Lütfi Özgünaydın, bu yıl 40'ncısı düzenlenen Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri'nde imza günü düz..
Özgünaydın, memleketinde kitaplarını imzaladı
Özgünaydın, memleketinde kitaplarını imzaladı
ERZİNCANLI fotoğraf sanatçısı ve yazar Lütfi Özgünaydın, bu yıl 40'ncısı düzenlenen Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri'nde imza günü düzenledi.
"Nemrud'un Tahtı" turizme kazandırılacak Tarihi ve kültürel varlıklarıyla ön plana çıkan Şanlıurfa'nın merkez Eyyübiye ilçesinde yer alan ve "Nemrud'un Tahtı" olarak da bilinen Deyr Yakup Man..
Midyat'ta ücretsiz yüzme kursu MARDİN (AA) – Mardin'in Midyat İlçesinde Belediyesi, ücretsiz yaz yüzme kursu açtı.
Dünyaca ünlü metal grubu Opeth İstanbul'a geliyor İSVEÇ'in dünyaca ünlü progresif metal grubu Opeth, Rock Off 2019 festivali kapsamında 6 Temmuz Cumartesi günü İstanbul'da sahne alacak.
"Kuş dili" üniversitede seçmeli ders olacak Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy'de yöre halkı tarafından asırlardır haberleşmek için kullanılan "ıslık dili", Giresun Üniversitesi Turizm ..
Atatürk'ün Erzincan'a gelişinin 100. yıl dönümü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Erzincan'a gelişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
Prof. Dr. Orhan Gölbaşı: Astrologlar yanılıyor, Güneş İkizler burcunda olacak
Prof. Dr. Orhan Gölbaşı: Astrologlar yanılıyor, Güneş İkizler burcunda olacak
İstanbul Aydın Üniversitesi Gök Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Orhan Gölbaşı, 2 Temmuz tarihinde gerçekleşecek olan 'Tam Güneş Tutulması' konusunda açıklamalarda bulundu.
Klasik otomobil rallisi sona erdi Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Klasik Otomobil Kulübü'nün düzenlediği "MESA 50. Yıl Batı Anadolu Rallisi", ödül töreniyle sona erdi.
ABD'li aktör Steven Seagal'in Bodrum tatili Türk Amerikan İş Adamları Derneği-Amerikan Ticaret Odası Türkiye'nin (TABA-AmCham) davetlisi olarak Türkiye'de bulunan ve tatil için Bodrum'a gelen..
17. Uluslararası Kültür, Turizm ve Fındık Festivali sona erdi "Batı Karadeniz'in İncisi" diye tabir edilen Düzce'nin Akçakoca ilçesinde bu yıl 17'ncisi düzenlenen Uluslararası Kültür, Turizm ..