1 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

1 Temmuz 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BMden İrana nükleer anlaşmaya çağrısı
BM'den İran'a nükleer anlaşmaya çağrısı
Birleşmiş Milletler, İran'ın zenginleştirilmiş uranyum stok limitinin nükleer anlaşmada belirtilen 300 kilogram stok seviyesini aştığını açıklamasının ardından Tahran yönetimine nükleer anlaşmaya bağlı kalması çağrısında...
İtalya ve Almanya göçmen krizi
İtalya ve Almanya göçmen krizi
Alman kadın gemi kaptanı Carola Rackete'nin, Akdeniz'de kurtardığı düzensiz göçmenleri İtalyan makamlarının engellemesine rağmen Lampedusa Adası'na bırakmasından dolayı ev hapsinde tutulması İtalya ve Almanya arasında...
Erdoğan: Türkiye ve Çin aynı vizyonu paylaşıyor
Erdoğan: Türkiye ve Çin aynı vizyonu paylaşıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak, dünya barışı, güvenliği ve istikrarının korunması, çok taraflılığın teşvik edilmesi ve serbest ticaretin sürdürülmesi gibi alanlarda Çin ile aynı vizyonu paylaşıyoruz.
On Numara çekildi (2) On Numara oyununun 882. hafta çekilişinde 10 bilen 1 kişi 327 bin 932 lira 65 kuruş ikramiye kazandı.
'Liman kapasitemiz yıllık 120 milyon tona çıkacak'
"Liman kapasitemiz yıllık 120 milyon tona çıkacak"
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, "Türkiye'de 20 civarında limanımız var. Bunların kapasitesi yıllık 54 milyon ton. Filyos ile Çandarlı ve Mersin de devreye girdiğinde yıllık kapasitemiz 120...
On Numara çekildi (1) On Numara oyununun 882. hafta çekilişi yapıldı.
ABden elektrikli otomobillere ses zorunluluğu
AB'den elektrikli otomobillere 'ses' zorunluluğu
Avrupa Birliği ülkelerinde, tüm yeni elektrikli ve hibrit otomobillerde düşük hızlarda giderken ses çıkartan sistem bulunması zorunlu oldu.
Suriyelilere plaj yasağına ret
Suriyelilere plaj yasağına ret
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Suriyelilerin plajlara alınmamasına ilişkin kabul edilen karar, meclis toplantısında reddedildi.
AB'den elektrikli otomobillere "ses" zorunluluğu Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde, bugünden itibaren satılan bütün yeni elektrikli ve hibrit otomobillerde düşük hızlarda giderken ses çıkartan ..
Otogaza indirim, benzine zam Bu gece yarısından itibaren otogazın litresinde 19 kuruş indirim, benzinin litresinde 27 kuruş fiyat artışı uygulanacak.
İstanbulda ulaşıma köprü çalışması düzenlemesi
İstanbul'da ulaşıma 'köprü çalışması' düzenlemesi
İBB, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışma dolayısıyla, İstanbulluların trafikten mümkün olduğunca az etkilenmesi için bazı önlemlerin aldı.
Orgeneral Güler ile Rus mevkidaşı İdlibi görüştü
Orgeneral Güler ile Rus mevkidaşı İdlib'i görüştü
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ile Rusya Federasyonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Gerasımov, İdlib gerginliği azaltma bölgesinde meydana gelen olaylar ve ve alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş alışverişinde...
Emlak Konut'tan borçlanma aracı ihracı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 100 milyon TL nominal tutarda borçlanma aracı ihracı gerçekleştirdi.
OPEC üyeleri Viyanada toplandı
OPEC üyeleri Viyana'da toplandı
Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı (OPEC) 176'ncı Bakanlar Toplantısı Viyana'da başladı.
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 886 milyar lira olarak hesaplandı.
KARDEMİR'de stratejik yönetim çalışmaları Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Genel Müdürü Hüseyin Soykan, KARDEMİR'in yatırımcılarına, çalışanlarına ve Türk ekonomisine daha güçlü ..
Borsada değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kaybeden 12 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 1..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Benzine 27 kuruş zam
Benzine 27 kuruş zam
Benzinin litre fiyatına 27 kuruş zam yapıldı.
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Benzinin litre fiyatına 27 kuruş zam yapıldı Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 27 kuruş zam yapıldı.
Irak ile Suudi Arabistan 'bölge istikrarını' görüştü
Irak ile Suudi Arabistan "bölge istikrarını" görüştü
Irak Başbakanı Abdulmehdi ve Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz'in "bölgenin istikrarını" görüştü.
Balyoz davası hakimine hapis cezası
'Balyoz davası' hakimine hapis cezası
FETÖ soruşturması kapsamında yargılanan "Balyoz darbe planı davası" eski hakimi Ömer Diken, 13 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum edildi.
Borsa 100 bin puan sınırına dayandı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 3,37 değer kazancıyla 99.735,68 puandan tamamladı.
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 3.250,35 puan artışla 99.735,68 puandan kapandı.
TANAP gaz teslimatına başladı Türkiye ve Azerbaycan'ın enerji alanında iş birliği projelerinden Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) tamamlandı ve gaz teslimatına başlandı.
KÜRESEL VERİ PANORAMASI – Küresel piyasaların yakından izlediği Pazartesi günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaİmalat satın alma yöneticileri endeksi Haziran ayında, Mayıs ayı..
EMTİA PİYASALARI – Altın fiyatları artan risk iştahı etkisiyle yüzde 1.0'in üzerinde düştü – Altın fiyatları, ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin yeniden başlatılmasının yatırımcılar..
KRİPTOPARA – Bitcoin 10 bin 600 doların üzerinde tutundu – Kripto para birimleri piyasalarındaki olumlu gelişmelerle yılın yeni rekor düzeylerini gören piyasanın en yüksek hacimli birimi Bitc..
O karakol, yatırım destek ofisi oldu
O karakol, yatırım destek ofisi oldu
Tunceli'nin büyük ölçüde terörden temizlenmesiyle daha önce kent merkezinde kadar inerek saldırı girişimde bulunurken görüntülenen o teröristlerin saldırdığı karakol Yatırım Destek Ofisi'ne dönüştüDaha önce saldırı...
Hong Kongta protestocular meclisi bastı
Hong Kong'ta protestocular meclisi bastı
Çin'in Hong Kong idari bölgesinde zanlıların Çin'e iadesini kolaylaştıran yasal düzenlemelere tepki gösteren protestocular meclisi bastı.
Sudanlı eski bakan: 'Uzlaşma sağlanamazsa Sudandaki kaos ortamı uzun sürer'
Sudanlı eski bakan: "Uzlaşma sağlanamazsa Sudan'daki kaos ortamı uzun sürer"
Sudan eski Uluslararası İlişkiler Bakanı İdris Süleyman, "Sudan'daki bütün politik partiler bu geçici hükümette temsil edilsin istiyorlar.
Denizli Valiliği'nden imara barışı açıklaması Denizli Valiliği'nden yapılan açıklamada imar barışı başvuran vatandaşların yapı kayıt belgesi bedelini yatırma süresinin 31 Aralık 2019 tarihine..
ATSOdan Almanyaya staj köprüsü meyvesini veriyor
ATSO'dan Almanya'ya staj köprüsü meyvesini veriyor
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)'nun geçtiğimiz aylar içerisinde Almanya'da işadamlarıyla görüşmeler gerçekleştirmesinin ardından yapılan girişimler meyvelerini vermeye başladı.
Mersinde metil alkol zehirlenmesi şüphesi: 5 ölü
Mersin'de metil alkol zehirlenmesi şüphesi: 5 ölü
Mersin'de son bir haftada "metil alkol zehirlenmesi" şüphesiyle farklı hastanelere kaldırılan 14 kişiden 5'i hayatını kaybetti.
Trabzondaki ihracatçı firmalar Rusyaya çıkarma yaptı
Trabzon'daki ihracatçı firmalar Rusya'ya çıkarma yaptı
Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) organizasyonu ile Trabzon Organize Sanayi işbirliğinde, Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyetinin Başkenti Kazan ve Başkurdistan Özerk...
» 1 2 3 4 5 6