8 Şubat 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

8 Şubat 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Leyla Hanım Dünyayı Kasıp Kavuran Bir İnsandı'
Leyla Hanım Dünyayı Kasıp Kavuran Bir İnsandı"
Müzik tarihinin önemli figürleri üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan yazar Evin İlyasoğlu, Yapı Kredi Kültür Sanat'ın şubat ayı etkinlikleri kapsamında geçen yıl aralık ayında okuyucularla buluşturduğu "Ben Leyla...
Türk ve Suriyeli Kadınların Tasarımları İsveç'te Sergilendi Türk ve sığınmacı Suriyeli kadınların ortaklaşa yaptığı tasarımlardan oluşan "Türk Atlas Harran Tasarım Koleksiyonunu" İsveç'in baş..
Müzeyyen Senar'ın Ölümünün 4. Yılı Türk Sanat Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar'ın ölümünün 4. yılında kızı Feraye Işıl, Muğla'nın Bodrum ilçesinde lokma döktürdü.
Öğrenciler "Opera Tur"A Katıldı Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) tarafından hazırlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen proje kapsamında öğrencilere opera tanıtılıyor.
Uluslararası Orta Asya'dan Anadolu'ya Yörükler Sempozyumu Bursa'da Osmangazi Belediyesi tarafından, Türk kültürüne katkı sağlamak amacıyla düzenlenen "Uluslararası Orta Asya'dan Anadolu'ya Yö..
Önce Gelinlik Provası Sonra Lansman! & Arabada Makyaj ?Abone olmak için: https: //goo.gl/L4hRnh ?
Mdob'dan Sevgililer Günü'ne Özel Konser Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 14 Şubat Sevgililer Günü özel konserinde ünlü filmlerin müziklerini seslendirecek.
26. Mavi Nota Müzik Ödülleri Trabzon'da 26 yıl önce sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan "Mavi Nota Müzik Ödülleri" kapsamında bu yıl "Geleneksel Türk Sanat Müziği Emek Ödülü" Devlet S..
Artvin'de, "1. Kitap Fuarı" Düzenlenecek Artvin'de, "1. Kitap Fuarı" organize edilecek.
9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü Şanlıurfa'da sigarının zararları vatandaşlara deneylerle anlatıldı.
Kıbrısta Kırgızistan Halk Ressamlarının 60 Eseri Sergilenecek
Kıbrıs'ta Kırgızistan Halk Ressamlarının 60 Eseri Sergilenecek
– DEVLET nişanı ünvanına sahip Talant Ogobaev, Rakha Itikeev, Zhylkchy Zhakypov ve Yuristanbek Shygayev'in yağlı boya tuval çalışmalarından hazırlanan 60 eserinin sergileneceği 'Kırgızistan Sanatçıları Resim Sergisi'nin...
Fatma Girik Sağlık Kontrolünden Geçirildi
Fatma Girik Sağlık Kontrolünden Geçirildi
Ünlü oyuncu Fatma Girik, Bodrum ilçesinde sağlık kontrolünden geçirildi.
Farkındalık Oluşturmak İçin Meydanlarda Kitap Okudular
Farkındalık Oluşturmak İçin Meydanlarda Kitap Okudular
Samsun'da geçen yıl başlatılan "Samsun için okuma vakti" projesi kapsamında öğrenciler, açık havada kitap okudu.
Gazeteci Yazar Ahmet Kabaklı Mezarı Başında Anıldı Türk Edebiyatı Vakfının kurucusu gazeteci, yazar Ahmet Kabaklı, vefatının 18. yılında Eyüp Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.
Banyoda İşemeyi Severlere 7 Haklı Sebep
Banyoda İşemeyi Severlere 7 Haklı Sebep
Birçok insan için kara bir mesele olsa da duşta, banyoda işemek dünyanın su katılır gerçeklerinden. Tabii ki iyy diyenler de var bu duruma normal karşılayanlar da. İşte bu sebeple banyoda işemeyi severlere 7 haklı sebep...
Dünyanın En Tuhaf 8 Annelik Hikayesi
Dünyanın En Tuhaf 8 Annelik Hikayesi
Kimi 8 çocuğu aynı anda doğurmuş kimisi 13 yılda 12 çocuk var hele biri 5 yaşında çocuk doğurmuş. Anneliğin tarihini yazmış dünyanın en garip hikayelerine sahip annelerini sizin için derledik: 1- 8 çocuk birden doğuran...
Malezya'da 240 Kiloluk Lagos Balığı Yakalandı KUALA Malezya'nın kuzey açıklarında bir balıkçı, 240 kilo ağırlığında lagos balığı yakaladı.
Antalya Dob'dan "Sevgililer Günü" Konseri Antalya Devlet Opera ve Balesi, "Sevgililer Günü" konseriyle sanatseverlerin karşısına çıkacak.
Ağrıda Besicilerin Zorlu Kış Mesaisi
Ağrı'da Besicilerin Zorlu Kış Mesaisi
Dondurucu soğukların etkili olduğu Ağrı'da besicilik yaparak geçimlerini sağlayan köylüler, hayvanlarını beslemek için her gün zorlu bir yolculuğa çıkıyor ve brandayla karın üzerinde saman taşıyor.
İshak Paşa Sarayı 2018i Rekorla Kapattı
İshak Paşa Sarayı 2018'i Rekorla Kapattı
SITKI YILDIZ / HÜSEYİN YILDIZ - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Osmanlı mimarisinin seçkin örneklerinden İshak Paşa Sarayı, son dört yılın en yüksek ziyaretçi sayısına ulaştı.
Büyüme Umudunu Santim Santim Ağaç Direğe Çizdi Büyüme hormonu eksikliğinden dolayı çocuksu bir görünüme sahip olan 41 yaşındaki Fatih Gökçesu'nun yıllarca beslediği büyüme umudu, doğup büyüdü..
Gazelhanlar Çekirdekten Yetişiyor
Gazelhanlar Çekirdekten Yetişiyor
Yanık sesleriyle ünlü çok sayıda sanatçı yetiştiren, müzik alanındaki köklü birikimiyle Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından ön başvurusu kabul edilen Şanlıurfa'da büyükşehir...
Ovacık'ta Kar Kalınlığı 3 Metreyi Aştı Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, aralık ayından itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 3 metreyi aştı.
Engelliler Tavadan Saat, Gazeteden Sepet Yapıyorlar
Engelliler Tavadan Saat, Gazeteden Sepet Yapıyorlar
ABDULKADİR GÜNYOL/MEHMET YAVUZ - Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bir okulda "Sıfır Atık Projesi" çalışmalarına katılan engelli öğrenciler, soda şişesi ve tavayı saate, gazete kağıdını ise sepete dönüştürüyor.
Çöpte Buldukları Kaplumbağa Ailenin Parçası Oldu
Çöpte Buldukları Kaplumbağa Ailenin Parçası Oldu
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, sanatçı Numan Pekdemir ve emekli öğretmen eşinin, 10 ay önce ağzı bağlanmış torba içerisinde çöpte buldukları kaplumbağa "Cuma", ailenin parçası oldu.
7 Asırlık Hanlar Bölgesi'nin Silüetine "Tarihi" Dokunuş Bursa'da, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünce (UNESCO) Dünya Miras Listesi'ne alınan, kentte 700 yıldır "ticaretin ka..
Hizanda Kış Güzelliği
Hizan'da Kış Güzelliği
Bitlis'in Hizan ilçesi, kış aylarında taş evleri ve doğal güzellikleriyle fotoğraf sanatçıları ve ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.
Oyuncu Yalçın Menteş Hayatını Kaybetti Oyuncu Yalçın Menteş, 59 yaşında vefat etti.