7 Şubat 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

7 Şubat 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
200 Yabancı Yayınevi Türkiye'ye Geliyor 200 yabancı yayınevi Türkiye'ye geliyor Uluslararası Avrasya Kitap Festivali 23 Şubat'ta başlıyorİSTANBUL - Uluslararası Avrasya Kitap Festivali, yerli..
Erzurumlu Robot" Seyirciyle Buluştu İstanbul Sanat Ofisi'nin yeni oyunu Erbot 2534 (Erzurumlu Robot) Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerle buluştu.
İzmirin Yeni Tiyatro Sahnesi Perdelerini Açtı
İzmir'in Yeni Tiyatro Sahnesi Perdelerini Açtı
İzmir'de, Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Devlet Tiyatrosu sahnesinin açılışı yapıldı.
Dünyaca Ünlü Mozart Festivali Açılışında Bestekarın Unutulmuş Thamos Eseri Sahnelendi Mozart'ın sadece 17 yaşıdayken yazdığı, nadiren sahnelenen, unutulmuş Thamos eseri tanınmış tenor Rolando..
Batman'da Ailelere Giyim Yardımı Umut Kervanı İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği tarafından, aralarında ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman'a yerleşen Suriye ve Afganistan uyruklular..
Turizmde Bu Yıl 'Giresun Sizi Bekliyor'
Turizmde Bu Yıl "Giresun Sizi Bekliyor"
Tabiat parkları, yaylaları, Mavigöl ve Giresun Adası gibi mekanlarıyla geçen yıl 800 bin kişinin ziyaret ettiği Giresun, "Giresun Sizi Bekliyor" sloganıyla turistleri ağırlayacak.
Afgan Çocuklar Kayakla Tanıştı Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen "Sosyal Uyum Projesi" çerçevesinde, Erzincan'da yaşayan Afgan çocuklar, hayatlarında ilk kez kayak yapmanın mutluluğunu y..
Elazığ'da 104 Yaşındaki Kişi Yaşamını Yitirdi Elazığ'ın Keban ilçesinde 104 yaşındaki Mehmet Ak, yaşamını yitirdi.
Ttso Özel İpekyolu Müzesi Koleksiyonunu Genişletmeye Devam Ediyor
Ttso Özel İpekyolu Müzesi Koleksiyonunu Genişletmeye Devam Ediyor
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından 2014 yılında kurulan ve alanında bir ilk olma özelliği taşıyan Kültür ve Turizm Bakanlığı TTSO Özel İpekyolu Müzesi koleksiyonunu genişletmeye devam ediyor.
Fenerbahçe'nin Youtube Kanalından Eğlenceli Video: Bizim Takımın Yenileri Fenerbahçe artık Youtube kanalını daha aktif kullanacağa benziyor.
Bolu, Yarıyıl Tatilinin Gözde Mekanlarından Oldu
Bolu, Yarıyıl Tatilinin Gözde Mekanlarından Oldu
Bolu'daki Kartalkaya Kayak Merkezi, Yedigöller Milli Parkı, Abant, Gölcük, Sünnet Gölü ve Sülüklü Göl Tabiat Parkı'nı yarıyıl tatilinde yaklaşık 145 bin kişi ziyaret etti.
Dünya Sulak Alanlar Günü
Dünya Sulak Alanlar Günü
Dünya Sulak Alanlar Günü dolayısıyla Doğa Koruma ve Milli Parlar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından, Afyonkarahisar'daki Eber Gölü'nde kuş gözlem etkinliği yapıldı.
Selçuklu Emiri Karatay İçin 765 Yıl Sonra Puşide Dikildi Anadolu Selçuklu Devleti Emiri Celaleddin Karatay'ın ölümünden 765 yıl sonra, Konya'daki türbesinde bulunan sandukası için hattat Hüse..
Lebdeğmez"İn Son Temsilcilerinden Aşık Erkani Sivas'ta aşıkların en çok zorlandığı yöntem olan "lebdeğmez" (dudak değmez) geleneğini yaşatmaya çalışan Aşık Erkani, 40 yılı aşkın süredir yanın..
Elazığ'da "Mutlu Okul Mutlu Öğrenci" Projesi Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde Sarıcan İlkokulu öğrencilerinin okulu sevmeleri ve psiko sosyal gelişimlerini sağlamaları için "mutlu okul mutlu öğr..
Güneydoğu'da Kültür Sanat Diyarbakır Devlet Tiyatrosu "Entrikalı Dolap Komedyası" adlı oyunu, Gaziantepli izleyicilerle buluşturacak.
Malatya ve Kahramanmaraş'ta Kültür-sanat Adana Devlet Tiyatrosu, "Kadın Sığınağı" oyunuyla Malatyalı sanatseverlerin karşısına çıkacak.
Çamur Beni Kendine Çekti" AYŞE SÜMEYRA AYDOĞDU - Seramik sanatçısı Büşra Yıldırım, küçük yaşta tezhiple başladığı sanat hayatına, önüne çıkarılan engelleri aşarak büyük ilgi gören seramik tas..
Grup Yürüyüş'ün Yeni Albümü "Yollara" İsmiyle Çıktı Direniş marşlarıyla tanınan Grup Yürüyüş, dördüncü müzik albümünü "Yollara" ismiyle yayınladı.
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu "Geveze Berber" adlı oyunu izleyicilerin beğenisine sunuyor.
İnsan Anatomisi Sanatseverleri Bekliyor
İnsan Anatomisi Sanatseverleri Bekliyor
İNSAN anatomisinin tekstil ve kağıt malzemelerle yeniden biçimlendirildiği sanatçı Heval Tonger Yazıcı'nın 'AnatoMia' adlı sergisi, Trump Art Gallery'de sanatseverlerle buluştu.
14 Şubatta Her Moda Uygun Film Önerileri!
14 Şubat'ta Her Moda Uygun Film Önerileri!
Çiftlerin sevgililerine sarılarak, bekarlarınsa ister yalnız ister dostlarıyla tadını çıkarabilecekleri Sevgililer Günü filmlerini şöyle sıraladı:
Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta, 3'ü yerli 8 film vizyona girecek.
İzmir'de Kültür Sanat Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Devlet Tiyatroları Sahnesi, "Kantocu" adlı müzikal oyunla açılış yapacak.
Bitpazarına Turist Bereketi- Feriköy Antika Pazarı, Her Pazar Yerli Yabancı Yüzlerce Nostalji... - (Özel) Bitpazarına turist bereketi Feriköy Antika Pazarı, her pazar yerli yabancı yüzlerce n..