6 Şubat 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

6 Şubat 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fazla Bilginin Zararları Serimizde İlk Konu: Celal Şengör Türk jeolog Celal Şengör, aşırı çıkışlarıyla sık sık gündeme oturan isimlerden. Bunlardan bazıları onun fazla bilgisini yansıtsa da o..
Troya Başkentlilerle 4'üncü Kez Buluştu Devlet Opera ve Balesinin (DOB) en iddialı eserlerinden Troya, 4'üncü kez başkentli sanatseverlerle buluştu.
Neophilia' Sergisi Açıldı
Neophilia" Sergisi Açıldı
Ressam Zeynep Çopur'un ilk kişisel sergisi "Neophilia", F Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluştu.
Alt Tarafı' Fotoğraf Sergisi Açıldı
Alt Tarafı" Fotoğraf Sergisi Açıldı
Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliğinde Uzman Dr. Boğaç Ülker'in "Alt Tarafı" isimli fotoğraf sergisinin açılışı, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde yapıldı.
Altın Nota Beste Yarışmasında Finale Kalan Eserler Açıklandı
Altın Nota Beste Yarışması'nda Finale Kalan Eserler Açıklandı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Altın Nota Beste Yarışması'nda finale kalan 10 eser açıklandı.
Türkçe 3 Eser Arapçaya Tercüme Edilecek Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, Halidi Maarif İlim ve Kültür Derneği ile Haşimi Yayınevi tarafından bu yıl 4.'sü düzenlenecek Uluslararası Tü..
Kıbrıs Türk Millî Tarih Müzesinde Sergilenecek Eserler Belirlendi
Kıbrıs Türk Millî Tarih Müzesi'nde Sergilenecek Eserler Belirlendi
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Eğitim Vakfı bünyesinde bulunan Kıbrıs Türk Milli Tarih Müzesi'nde sergilenecek, Kıbrıs toplumunda iz bırakan şahsiyetlerin heykellerinin belirlenmesi için yapılan anket çalışmaları...
Antalya Dob, "Sihirli Dünya"Yı Son Kez Sahneleyecek Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), "Sihirli Dünya" isimli çocuk oyununu bu sezon son kez sahneleyecek.
Farklı Şekildeki Menengiç Ağacı Kökü İlgi Uyandırıyor
Farklı Şekildeki Menengiç Ağacı Kökü İlgi Uyandırıyor
Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde ahşaptan Osmanlı sanatını yansıtan eserler yapan Ahmet Ay'ın atölyesindeki farklı şekildeki menengiç ağacı kökü görenlerin dikkatini çekiyor.
Şöhret Çarptı… Masterchef Jürisi Hazer Şeften Sonra Somer Şef de Eşinden Ayrılıyor
Şöhret Çarptı… Masterchef Jürisi Hazer Şef'ten Sonra Somer Şef de Eşinden Ayrılıyor
Hazer Şef'in onca yıl sonra MasterChef'e katılıp sonrasında da eşinden boşanması gündem olmuştu.
Bu da 'Çamaşırhane Müzesi'
Çankırı'da yerli ve yabancı turistlerin büyük beğenisini toplayan Tarihi Çamaşırhane Müzesi, genç müzisyenlere de ilham veriyor.
Tutuklu ve Hükümlülerin El Emeği Ürünleri Sergilendi Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu ve hükümlüler tarafından yapılan el emeği ürünler sergilendi.
Sihirli Dünya"Nın Kapıları Çocuklara Açılacak Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), "Sihirli Dünya" müzikalini sahneye koyacak.
Tarih Şeridine Bir Yılda 1 Milyon 50 Bin Ziyaretçi
Tarih Şeridi'ne Bir Yılda 1 Milyon 50 Bin Ziyaretçi
Osman Gazi'nin kayınbabası ve Osmanlı Devleti'nin manevi mimarlarından Şeyh Edebali'nin türbesinin bulunduğu alanın bahçesinde kurulu Tarih Şeridi'ni geçen yıl 1 milyon 50 bin kişi ziyaret etti.
Süreyya Paşa Kabri Başında Anıldı
Süreyya Paşa Kabri Başında Anıldı
MALTEPE başta olmak üzere, İstanbul'un Anadolu yakasına birçok hizmetlerde bulunan Süreyya İlmen Paşa, ölümünün 64'üncü yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı.
Su Sarnıcına Düşen At, Afad Ekiplerince Kurtarıldı
Su Sarnıcına Düşen At, Afad Ekiplerince Kurtarıldı
Batman'da, Raman Dağı eteklerinde su sarnıcına düşen yılkı atı, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince 4 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı.
Samdob "Arda Boyları" Balesini Sahneleyecek Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) "Arda Boyları" balesini, bu sezonda son kez sahneleyecek.
Sanatçı Halil Karaduman, Şarkılarıyla Anıldı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından "Ustalara Saygı Halil Karaduman Anma Programı" düzenlendi.
Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu 15. Akbank Kısa Film Festivali ulusal ve uluslararası jüri üyeleri belli oldu.
Orta Çağdan Pati İzleri
Orta Çağ'dan Pati İzleri
AYDIN'ın Kuşadası ilçesindeki Kadıkalesi Anaia Höğüyü kazı çalışmalarında, Orta Çağ'dan kalma, pati izleri taşıyan tuğla ve kiremit parçalarına ulaşıldı.
Adliye Personeline Tiyatro Gösterisi Gaziantep Adliyesinde, personelin motivasyonunu arttırmak amacıyla tiyatro sahnelendi.
Saklı Sözler Galeri Aydında Ses Buluyor
Saklı Sözler' Galeri Aydın'da Ses Buluyor
Galeri Aydın, 8 Şubat'ta 10 farklı sanatçının eserinden oluşan 'Saklı Sözler 2' adlı karma resim sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.
İsveç: Kayıp Kraliyet Mücevherleri Çöplükte Bulundu İsveç kraliyet ailesine ait olan ve geçtiğimiz Temmuz ayında çalınan mücevherlerin bir çöplükte bulunarak sergilendiği müzeye yeniden iade ..
Yıldırım Bekçi Bursa'da Konser Verdi Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü tarafından düzenlenen konserde, TRT sanatçısı Yıldırım Bekçi konser verdi.