6 Şubat 2019 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

6 Şubat 2019 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Afganistan'ın Barış Görüşmeleri Afgan siyasetçiler ile Taliban temsilcileri arasında Moskova'da yapılan toplantı sonrası yayımlanan bildiride, Taliban liderlerinin uluslararası kara listelerd..
Peşmerge, Kerkük'e Geri Dönmeyecek" Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge'nin Kerkük'e geri dönme iddialarını yalanladı.
Kıbrıslı Liderler Bir Araya Gelecek
Kıbrıslı Liderler Bir Araya Gelecek
RUM Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı aradı ve görüşmek istediğini iletti.
Bakan Çavuşoğlu, Washington'da 'Suriye ve Irak Deaş'tan Kurtarma Toplantısı'na Katıldı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantı..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brezilyalı Mevkidaşı Ernesto Araujo ile Görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı i..
Afganistan'da Radyo İstasyonuna Silahlı Saldırı: 2 Ölü – Afganistan'da bir radyo istasyonuna düzenlenen silahlı saldırıda, 2 kişi hayatını kaybetti.
Mısır'dan Hamas'a Filistinli Grupların Toplantısına Katılım Daveti Hamas Siyasi Büro Üyesi Husam Bedran, Filistinli grupların ulusal birliği yeniden sağlama yollarını görüşeceği Kahire'deki t..
Makedonya, NATO'ya Katılım Protokolünü İmzaladı – 'Prespa Anlaşması' sonrası Yunanistan ile 'isim krizi' sorununu aşan ve resmi olarak 'Kuzey Makedonya Cumhuriyeti' ismini alan Makedonya, bug..
Putin'den 'Vize' Talimatı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, iş seyahati için ve TIR- kamyon sürücüsü olarak Rusya'ya giden Türk vatandaşlarına uygulanan vize rejiminin kaldırılması tali..
500 Kilo Tnt ile Kapanan Su Kanalını Açtılar ? Rusya'da toprak kayması sonrası kayaların kapattığı su kanalı, 500 kilo TNT kullanılarak açıldı.
AB Konseyi Başkanı Tusk: Brexiti Plansız Teşvik Edenler Cehennemde Özel Bir Yeri Hak Ediyor
AB Konseyi Başkanı Tusk: Brexit'i Plansız Teşvik Edenler Cehennemde Özel Bir Yeri Hak Ediyor
Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, makul herhangi bir planları olmadan İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasını (Brexit) teşvik edenlerin "cehennemde özel bir yeri" hak ettiklerini söyledi.
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile Rum Lider Anastasiadis Görüştü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile ..
Makedonya'nın Üyeliği Batı Balkanlar'daki Güvenliği Artıracak" NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Makedonya'nın NATO'ya katılımı Batı Balkanlar'daki güvenliği artıracak.
Suriye Heyetinin İran Temasları İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye'deki Beşşar Esed rejiminin Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile bir araya geldi.
Makedonya NATOya Katılım Protokülünü İmzaladı
Makedonya NATO'ya Katılım Protokülünü İmzaladı
Brüksel'de imzalanan protokolle Balkan ülkesinin ittifakın 30. üyesi olmasının yolu açıldı.
Yeni Zelanda'da Fok Dışkısından Tatil Fotoğrafları Olan Harici Bellek Çıktı
Yeni Zelanda'da araştırma için saklanan fok dışkısında, içinde tatil fotoğraflarının yer aldığı harici bellek bulundu. Harici belleğin sahibi henüz bulunamazken araştırmacılar yaşanan olayın kaygı verici olduğunu...
Rızam Dışında Doğdum Diyerek Anne – Babasını Mahkemeye Verecek
Rızam Dışında Doğdum' Diyerek Anne – Babasını Mahkemeye Verecek
Hindistan'da giderek büyüyen, kendilerini 'İnsanoğlunun Nesli Tükensin Hareketi' (VHEM) olarak tanımlayan ve 'rızası olmadan dünyaya getirilmiş bir yaşamın dünyaya getirilmemesi gerektiği' görüşünü savunan bir guruba...
Kadınların Beyni Erkeklere Göre Daha Genç Kalıyor
Kadınların Beyni Erkeklere Göre Daha Genç Kalıyor
– Araştırmacılar, kadın beyninin yaşlandıkça erkek yaşıtlarına göre daha genç kaldığını ortaya koydu.
Trump Savaşçılarımızın Suriye'den Evlerine Dönme Vakti Geldi ABD Başkanı Trump, Temsilciler Meclisi Genel Kurul salonunda 'Birliğin Durumu' konuşmasını yaptı.
Trump: Savaşçılarımızın Suriye'den Evlerine Dönme Vakti Geldi ABD Başkanı Trump, Temsilciler Meclisi Genel Kurul salonunda 'Birliğin Durumu' konuşmasını yaptı.
Dha Dış - Macron, 24 Nisan'ı 'Ermeni Soykırım Günü' İlan Ettiğini Duyurdu Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, 24 Nisan gününü "Ermeni soykırım günü" ilan etti.
Macron, 24 Nisanı Ermeni Soykırım Günü İlan Ettiğini Duyurdu
Macron, 24 Nisan'ı 'Ermeni Soykırım Günü' İlan Ettiğini Duyurdu
Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, 24 Nisan gününü "Ermeni soykırım günü" ilan etti.
Robotlar 50 Yıl Sonra İnsanların Yerini Alabilir Robotların 50 yıl içinde insan kabiliyetlerinin üzerine geçebileceği ve insanlığın yerini almaması için koruma önlemlerinin alınması gerektiği..
Pompeo, Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani ile Görüştü ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani ile telefonda görüşerek, Afganistan hükümeti ile Taliban arasın..
» 1 2