5 Şubat 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

5 Şubat 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Unesco Listelerine En Çok Unsur Kaydeden İlk 5 Ülke Arasındayız'
Unesco Listelerine En Çok Unsur Kaydeden İlk 5 Ülke Arasındayız"
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, kadim kültürü korumak ve yaşatmak adına sahip olunan bilgi ve birikimleri gelecek nesillere aktarmakla yükümlü olduklarını söyledi.
Bereket Ormanları Projesi'
Bereket Ormanları Projesi"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla 2015'de uygulamaya konulan "Bereket Ormanları Projesi" kapsamında Batman Ticaret Borsası tarafından Batman'da...
Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller Projesi" Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen "İpeksi Dokunuşla Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller Projesi" kapsamınd..
Yaşar Kemal Filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Gösterilecek Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.
Korkma' Oyunu 170 Bin Seyirciye Ulaştı
Korkma" Oyunu 170 Bin Seyirciye Ulaştı
Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in "İstiklal Şairi" Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitleri ve Çanakkale Destanı'nı anlattığı tek kişilik oyunu "Korkma", Ordu'da izleyiciyle buluştu.
Döndüm Ben" Filminin Çekimleri Tamamlandı Yönetmen koltuğuna Ömer Faruk Yardımcı'nın oturduğu "Döndüm Ben" adlı filmin çekimleri sona erdi.
Emel Sayın, Yarın Crr'de Konser Verecek Ses sanatçısı, müzik yorumcusu ve sinema oyuncusu Emel Sayın, yarın Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda sevenleriyle bir araya gelecek.
Günün Olayı: Metrobüse Binen Astronot İstanbul'da Uzunçayır metrobüs durağında metrobüsün gelmesini bekleyen astronot kıyafetli bir vatandaş görenleri şaşırttı.
Malezya'da Çin Yeni Yılı Kutlamaları KUALA Malezya'da yaşayan Çinliler, yeni yıllarını kutlamaya başladı.
Uygur Kardeşler Balıkesiri Gülmekten Kırdı Geçirdi
Uygur Kardeşler Balıkesir'i Gülmekten Kırdı Geçirdi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve Uygur kardeşlerin sahneye koyduğu kabare formatındaki konser-komedi gösterisi 'Markopaşa'ya Balıkesirliler yoğun ilgi...
Güncelleme - Fatma Girik Hastaneye Kaldırıldı Muğla'nın Bodrum ilçesinde, düşme şikayetiyle hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu Fatma Girik, taburcu edildi.
İlk Osmanlı Matbaasının Kurucusu İbrahim Müteferrika Anıldı
İlk Osmanlı Matbaasının Kurucusu İbrahim Müteferrika Anıldı
İlk Osmanlı matbaasının kurucusu İbrahim Müteferrika vefatının 272. yılında Galata Mevlevihanesi'nde kabri başında düzenlenen programla anıldı.
Germanicia Anti Kentine İlgi
Germanicia Anti Kenti'ne İlgi
Kahramanmaraş'ın merkez Dulkadiroğlu ilçesinde 2007'de kaçak kazı sonrası bulunan Germanicia Antik Kenti'ni 15 bin kişi ziyaret etti.
Emıtt Fuarı'nda Gaziantep Standına İlgi Bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) açılan Gaziantep standını 4 gün boyunca yaklaşık 10 bin yerli..
23 Yaşındaki Bu Rus Güzelin Bebek Gibi Yüzü Var Ama Dikkat! Vücut geliştirmeyle ilgilenen çok sayıda kadın fotoğrafı görmüş olabilirsiniz.
Yarıyıl Tatilinde Müze ve Çocuk Kütüphanelerine İlgi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi müzelerini ve çocuk kütüphanelerini yarıyıl tatili boyunca 70 bin 459 kişi ziyaret etti.
Fatma Girik Hastaneye Kaldırıldı Muğla'nın Bodrum ilçesindeki evinde düşen ünlü oyuncu Fatma Girik hastaneye kaldırıldı.
Sdt, 'Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası' Oyununu Sahneleyecek
Sdt, "Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" Oyununu Sahneleyecek
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), perdelerini, William Shakespeare'in "Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" isimli eseri ile açacak.
Günlük Hayatla Dalga Geçen Sanatçıdan 20 İronik Çizim Antom Gudim başarılı bir çizer olmanın yanı sıra dünyaya oldukça farklı bir gözden bakıyor.
Gazino Kültürü İzmirde Yeniden Hayat Bulacak
Gazino Kültürü İzmir'de Yeniden Hayat Bulacak
İzmirliler, Red Bull Music tarafından oluşturulan 'Gazinoda Disko' etkinliği ile müziğe doyacak.
Uykudan Önce Masallar" Sergisi Açıldı Ressam Gülcan Şenyuvalı'nın 5. kişisel sergisi "Uykudan Önce Masallar" sanatseverlerle buluştu.
Bbdso'dan "Saksafon Konçertosu" Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde, Lee Actor'ın "Saksafon Konçertosu"nu seslendirecek.
Endonezya'da "Çin Yeni Yılı" Kutlamaları Endonezya yaşayan Çinliler, "Çin Yeni Yılı"nı kutluyor.