5 Şubat 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

5 Şubat 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Tech-InvesTR kapsamında yaklaşık 1,8 milyar TL’lik fon kurulmasını planlıyoruz" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Tech-InvesTR kapsamında yaklaşık 1,8 milyar liralık bir fon kurulm..
Yıldırım: Avrasya Tüneli'nde yıl sonuna kadar zam yok Binali Yıldırım, "(Avrasya Tüneli) Bu fiyatlar bu yılın sonuna kadar aynen devam edecek.
Tech-Investr Kapsamında Yaklaşık 1,8 Milyar TLlik Fon Kurulmasını Planlıyoruz'
Tech-Investr Kapsamında Yaklaşık 1,8 Milyar TL'lik Fon Kurulmasını Planlıyoruz"
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "TÜBİTAK eliyle Tech-InvesTR Girişim Sermayesi Destekleme Programı'nı hayata geçirdik.
ABD'li general: Trump bize danışmadan karar aldı ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı Komutanı General Joseph Votel, ABD Başkanı Donal Trump'ın Suriye'den çekilme kararını alırken kendilerine dan..
"Çalışanların yüzde 42'si 'kırılgan işler'de çalışıyor" ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan, "Dünya genelinde çalışanların yüzde 42'si 'kırılgan işler' olarak nitelendirdiğimiz işlerde çalışıyo..
Yerli kaynaklardan elektrik üretimi yüzde 60'a yükseldi Bakan Dönmez, elektrik üretiminde yerli kaynakların payının bu yılın ocak ayında yaklaşık yüzde 60'a yükseldiğini açıkladı.
Irak Başbakanı'ndan Trump'a sert yanıt Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, "Topraklarımızın herhangi bir ülke tarafından başka ülkelere saldırılması için kullanılmasını kabul etmeyiz.
Dha Ankara - Bakan Soylu'dan, 'Yaya Öncelikli Trafik' Kampanyasına Destek Çağrısı İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla 'Öncelik Hayatın, Ön..
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Çipras basın toplantısı düzenliyor.
Bakan Soylu'dan, 'Yaya Öncelikli Trafik' Kampanyasına Destek Çağrısı İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın..
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Brüksel'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) arasında hızlı ve emniyetli şekilde işleyen bir ulaştırma sistemi..
ALS, SMA, MS gibi hastalıklar için araştırma komisyonu kurulacak TBMM'de, ALS, SMA, MS ve DMD ile kesin tedavisi bilinmeyen diğer hastalıkların, tedavi ve bakımlarında karşılaşılan zorluklar ..
Bakan Soylu'dan "Yaya Öncelikli Trafik" Kampanyasına Destek Çağrısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın"..
Türk askerinin Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldı TSK deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uza..
Antalya'da okullara fırtına tatili Antalya Valiliği kararıyla Fırtına beklentisi sebebiyle Kemer, Kumluca, Finike Demre ve Kaş ilçelerinde 6 Şubat Çarşamba günü (yarın) okullar tatil edildi.
3 bini aşkın yabancı terörist savaşçının ülkeye girişi engellendi Hudut kapıları risk analiz gruplarınca geçen yıl, 3 bin 175 yabancı terörist savaşçının ülkeye girişi engellendi.
Pavlopoulos: Yunanistan, Türkiye ile barışçıl ilişkiler geliştirmek istiyor Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos, "Yunanistan, komşusu Türkiye ile barışçıl, dostane ve iyi ilişkiler geliştirm..
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Nijerya'da Nijerya Emek Kongresi'nin 12. Delegeler Konferansı'na katılan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye ile Nijerya arasındaki sendikal iş birliğini a..
2018'de 3 Bin 175 Yabancı Terörist Savaşçının Ülkeye Girişi Engellendi EMNİYET Genel Müdürlüğü (EGM), 2018 yılında hudut kapılarında, 3 bin 175 kişinin 'yabancı terörist savaşçı' kapsamında '..
Yerli Kaynaklardan Elektrik Üretimi Yüzde 60'a Yükseldi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik üretiminde yerli kaynakların payının bu yılın ocak ayında yaklaşık yüzde 60'a y..
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYA,Japonya: Hizmet PMI Aralık ayındaki 51 düzeyinden Ocak'ta 51.6'ya yükselirk..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Hisseler ..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Hisseler ..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 876 milyar lira olarak hesaplandı.
Antalya'da 4,2 büyüklüğünde deprem Antalya'nın Kumluca ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,19 değer kazancıyla 102.448,42 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 193,42 puan artışla 102.448,42 puandan kapandı.
Borsa günü yükselişle tamamladı BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 193,42 puan ve yüzde 0,19 artarak 102.448,42 puana çıktı.
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Devam Ediyor – Küresel petrol fiyatları, küresel ekonomideki yavaşlama sebebiyle düştü.
Bursa'da Hal Esnafına İndirim Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hal giriş ücretlerinin 31 Mayıs'a kadar yüzde 75-80 indirildiğini duyurdu.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa, günü yüzde 0,19'luk yükselişle tamamladı.
SpaceX yeni nesil roket motorunun ateşleme testini yaptı ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, yeni nesil roket motoru Raptor'un ateşleme testini gerçekleştirdi.
Fındık Bahçelerinde Doğru Uygulamalar Verimi Arttırıyor Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanan 'Ordu İli Fındık Yetiştiriciliğinde Örnek Bahçe Oluşturulması ve Budama Elemanı B..
Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediyesi Cizre Şehir Pulu Bastırdı
Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediyesi Cizre Şehir Pulu Bastırdı
Cizre Belediyesi, PTT Genel Müdürlüğünün ortaklığında, üzerinde şehrin tarihi mekanlarının fotoğrafının bulunduğu posta pulu bastırdı.
Piyasalar – Bist100 Günü Yüzde 0.19 Artışla Tamamladı – Güne yüzde 0.5 artışla 102 bin 765 puandan başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST) gün içinde en düşük 101 bin 756 puanı ve en yüksek 10..
Kabataş-Bağcılar tramvay hattında teknik arıza Arıza sebebiyle seferler Kabataş-Sirkeci ve Bağcılar-Yusufpaşa arasında yapılıyor.
Meteorolojiden 4 il için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı Sivas, Kayseri, Nevşehir ve Yozgat için kuvvetli rüzgar ile fırtına uyarısı yapıldı.
» 1 2 3 4 5 6 7