3 Şubat 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

3 Şubat 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
NYT: Trump, Deutsche Bank'ten kredi istedi New York Times gazetesi, seçim kampanyası sırasında milyonlarca dolar harcayan ABD Başkanı Donald Trump'ın 2016'da Deutsche Bank'ten kredi istediğin..
Uruguay'da Venezuela zirvesi Avrupa Birliği öncülüğünde Venezuela'daki kriz için kurulan Uluslararası Temas Grubu'nun ilk toplantısı 7 Şubat'ta düzenlenecek.
Trump: Venezuela'ya asker göndermek bir seçenek ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela'ya asker göndermenin bir seçenek olduğunu söyledi.
Erdoğan: Putin'le ayın 14'ünde bir araya geleceğiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ekranlarında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.
Bakan Kurum: Salda Gölü'nün imara açılacağı iddiası doğru değil Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Bembeyaz kumları ve turkuaz rengiyle göz kamaştıran tabiat harikası Salda Gölü'nün imara açı..
Güneşli Havada Yalnızçamda Yoğunluk
Güneşli Havada Yalnızçam'da Yoğunluk
Ardahan'da vatandaşlar, güneşli havayı fırsat bilerek hafta sonunu Yalnızçam Kayak Merkezi'nde geçirdi.
Vodafone Beşinci Kez Makineler Arası İletişim Teknolojisi Lideri Oldu
Vodafone Beşinci Kez Makineler Arası İletişim Teknolojisi Lideri Oldu
ABD merkezli teknoloji araştırma şirketi Gartner, Vodafone Grubu'nu üst üste beşinci kez makineler arası iletişim (M2M) teknolojilerinin lideri ilan etti.
Vefatının 20. yılında sevgi seli Manço'nun ailesi ve sevenleri, sanatçının vefatının 20. yılı dolayısıyla mezarı başında düzenlenen anma etkinliğinde bir araya geldi.
BUSİAD üniversite-sanayi işbirliğini sürdürüyor Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) ile Uludağ Üniversitesi arasında 2010 yılından beri üniversite-sanayi işbirliği kapsamında d..
Geleceğin mühendislerine robotik kodlama eğitimi BTSO Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM, örnek bir projeye imza attı.
Pardus, ilk ve tek yerli antivirüs yazılımı CHOMAR ile buluştu CHOMAR Antivirüs şirketi, Milli işletim sistemi Pardus'a Yerli Güvenlik Yazılımı geliştirdi.
“Çalışanımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz” Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir çalışanlarının enflasyon canavarına ezdirilmeyeceğini söyledi.
12 Yıldır Limanın Yönetildiği Konteyneri, Yeni Yönetim Binasının Üzerine Koydurttu TÜRKİYE'nin en büyük konteyner limanı olan Asyaport, Tekirdağ'da tamamlanan 5 katlı cam tasarım yönetim bina..
Kar düşmesi sonucu kafenin teras katı çöktü: 1 ölü, 7 yaralı Bitlis'te bir kafenin teras katının üzerine, bitişiğindeki 5 katlı binanın çatısında biriken karların düşmesi sonucu bir kişi öldü..
BBP 170 belediye başkan adayını tanıttı BBP'nin Türkiye genelindeki 170 belediye için başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.
Yavaş: Bu şehri ve ilçeleri kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağız CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yavaş, "Biz hiçbir ayrım yapmadan, 5,5 milyon Ankaralı ile bu şehri ve ilçe..
Erkeklerin İlişkilerde Yaptığı 8 Sorunlu Davranış Kadınların İlişkilerde Yaptığı 8 Sorunlu Davranış: https: //youtu.be/UqatlSDKrmcAbone Olmak İçin: https: //goo.gl/sZvYO7Altyazı Eklemek için:..
Kadınların İlişkilerde Yaptığı 8 Sorunlu Davranış Erkeklerin İlişkilerde Yaptığı 8 Sorunlu Davranış: https: //youtu.be/HtAfxAl2CRQAbone Olmak İçin: https: //goo.gl/sZvYO7Altyazı Eklemek için:..
Türkiyede Üretilen Toyota C-Hr Hybrid Zirvede
Türkiye'de Üretilen Toyota C-Hr Hybrid Zirvede
Toyota'nın Türkiye ve Japonya'daki fabrikalarında üretilip dünyanın 90'dan fazla ülkesine ihraç edilen kompakt SUV Toyota C-HR Hybrid, 2018 yılında dünyanın en çok tercih edilen hibrit otomobil modeli olmayı başardı.
Köy ve beldeler nüfus artış hızında şehirleri geçti Türkiye'de il ve ilçe merkezlerinde yaşayanların sayısı 2018'de bir önceki yıla göre binde 12,1 yükselirken, belde ve köylerde yaşayanların..
Çavuşoğlu: Irak'ın inşası için 5 milyar dolar kredi vereceğiz Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Irak'a en büyük taahhütte Türkiye'nin bulunduğunu belirterek, "5 milyar dolar kredi vereceğiz.
12 Yıldır Limanın Yönetildiği Konteyneri, Yeni Yönetim Binasının Üzerine Koydurttu
12 Yıldır Limanın Yönetildiği Konteyneri, Yeni Yönetim Binasının Üzerine Koydurttu
TÜRKİYE'nin en büyük konteyner limanı olan Asyaport, Tekirdağ'da tamamlanan 5 katlı cam tasarım yönetim binasını hizmete açtı.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 324 lira 88 kuruş, en düşük 6 lira olarak belirlendi.
Paycell Kart, Dünya Çapında Yatırımcılara Örnek Gösterildi Dünyanın en büyük ödeme ağlarından VISA, yatırımcılarına Turkcell'in güvenli ödeme platformu Paycell Kartı anlattı.
Spot Piyasada Doğal Gaz Fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 459 lira 82 kuruş olarak belirlendi.
Bismil Ziraat Odası Başkanı Arslan Güven Tazeledi
Bismil Ziraat Odası Başkanı Arslan Güven Tazeledi
Bismil Ziraat Odası Başkanlığına yeniden Mehmet Arslan seçildi.
Doğu Karadeniz Turizmi 2023 Hedeflerine Hazır Turistik, tarihi ve kültürel öğelerinin tanıtıldığı, İstanbul'da her yıl 60'ın üzerinde ülkeyi buluşturan dünyanın en büyük 4. turizm fuarı olan ..
Vodafone, makineler arası iletişim teknolojisinde 5. kez dünya lideri Vodafone Grubu, araştırma şirketi Gartner tarafından, 5 yıl üst üste makineler arası iletişim teknolojilerinin lideri ol..
Türkiye'de günde 4 saat sosyal medyada geçiriliyor GfK ve Cereyan Medya iş birliğiyle yapılan araştırmaya göre, Türkiye'de her 10 kişiden 8'inin bir sosyal medya hesabı bulunuyor ve bu kişile..
Makineler Arası İletişim Teknolojisinde 5. Kez Dünya Lideri Vodafone Grubu, teknoloji araştırma şirketi Gartner tarafından Dünya Çapında Makinalar Arası İletişim Hizmetlerinde üst üste 5. kez..
Aydın'da 100 Bin Dönüm Tarım Arazisi Sular Altında Aydın'da, 100 bin dönüm araziyi göle döndüren ve 3 bin kişinin yaşadığı beldenin yarısını yutan taşkının boyutu havadan görüntülendi.
Akıllı saatle en iyi teknoloji ödülünü aldılar Türk mühendisler tarafından 3 ayda üretilen ve 45 ülkede satılan akıllı saat "watchX", dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı BETT Show'da..
2019'da Meyve Suyu Üretimimiz 100 Milyon Litreye Çıkacak" Aroma AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, geçen yıl Aroma'nın cirosunun 300 milyon liraya, meyve suyu üretiminin ise 9..
TMO Stoklarındaki Fındık Giresun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından 10 bin ton fındığın Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'..
Paycell Kart Dünya Çapında Yatırımcılara Örnek Gösterildi Türkiye fintech alanında ilk defa Turkcell ile VISA'nın örnek çalışmaları arasında yer aldı.
"Gayrimenkul borsası trilyonlarca liralık ekonomik hacim oluşturacak" TVF Genel Müdür Yardımcısı Mithat Bülent Özmen, "Türkiye merkezli gayrimenkul borsasının kurulması vizyonu, ülkemiz açısı..
Gayrimenkul Borsası Trilyonlarca Liralık Ekonomik Hacim Oluşturacak'
Gayrimenkul Borsası Trilyonlarca Liralık Ekonomik Hacim Oluşturacak"
Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdür Yardımcısı Mithat Bülent Özmen, Türkiye merkezli gayrimenkul borsasının kurulması vizyonunun, ülke açısından trilyonlarca liralık menkul değer hacmi oluşturacağını bildirdi.
Gaziantep'in Yöresel Ayakkabısı "Yemeni" Dünyaya Açılıyor Tarihi 600-700 yıl öncesine dayanan ve unutulmaya yüz tutan Gaziantep'in yöresel el dikimi deri ayakkabısı yemeninin, "Gaziantep Yeme..
Akrep zehri Türkiye'nin ihracatına katkı sağlayacak İlaç sanayisinde kullanılan, litresi yaklaşık 10 milyon dolarla dünyanın en pahalı sıvılarından olan akrep zehrinin, Türkiye'nin ihracatına..
Akıllı Şehir' Teknolojisi Elektrikte Yüzde 60 Tasarruf Sağlıyor
Akıllı Şehir" Teknolojisi Elektrikte Yüzde 60 Tasarruf Sağlıyor
Konya'da teknoloji şirketi Logiba, il ve ilçelerde kurduğu Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi (ASAS) ile elektrik sarfiyatında yüzde 60 tasarruf sağlıyor.
'Milyonlarca Venezuelalı uzun bir direniş için bekliyor' Venezuela'nın BM nezdindeki Temsilcisi Büyükelçi Valero, ABD'nin Venezuela'ya askeri müdahalesinin an meselesi olduğunu belirterek, "M..
Emitt'te Kırşehir'e "En Etkin Tanıtım" Ödülü Kırşehir'in tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımı için Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) açılan stant ödüle layık g..
ATO Başkanı Baran: Stratejik alanlarda yerli üretim artırılmalı ATO Başkanı Gürsel Baran, "Türkiye'nin, dünyadaki dijital dönüşümü yakalaması, katma değeri yüksek üretim gerçekleştirmesi ve 2..
Sarımsak Üreticisi Fiyatlardan Memnun Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde üretilen ve bölge halkının "beyaz altın" olarak nitelendirdiği dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağının en kalitelisinin fiyat..
» 1 2