28 Şubat 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

28 Şubat 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Karadeniz'in Kültür Envanteri Çıkarıldı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca yürütülen "Kültür Envanteri Projesi" ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt..
KKTC Başbakanı Kıbrıs Türk Millî Mücadele Temalı Sergiyi Açacak
KKTC Başbakanı 'Kıbrıs Türk Millî Mücadele' Temalı Sergiyi Açacak
50 sanatçının 190 fotoğrafının sergileneceği ve dereceye girenlerin ödüllerinin verileceği "Kıbrıs Türk Milli Mücadele" temalı fotoğraf yarışması sergisi KKTC Başbakanı Tufan Erhürman tarafından açılacak.
Darendede Tiyatro Sahnelendi
Darende'de Tiyatro Sahnelendi
Malatya Sahne Sanatları Topluluğunca, Darende ilçesinde "Zır Deli" oyunu sahnelendi.
PTT'den "Göbeklitepe" Konulu Pul Sergisi Şanlıurfa'da, PTT AŞ tarafından "Göbeklitepe" konulu pul sergisi açıldı.
Yaşayan Şehir Müzesi'nde "Kış Eğlencesi" Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi'nde kadınlar tarafından "kış eğlencesi" düzenlendi.
Balkan Tiyatroları Bursa Sahnesine Taşınıyor BU yıl 6'ncısı düzenlenen 'Bursa Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali', 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde tiyatroseverlerle buluşacak.
Bursa 17. Kitap Fuarı Başlıyor Bursa'da bu yıl 17'ncisi düzenlenen kitap fuarı, 9-17 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Almanya'da "5. Mevsim" Karnaval Sezonu Başladı Almanya'da Ren Nehri'nin geçtiği şehirlerde "5. Mevsim" olarak adlandırılan karnaval dönemi etkinlikleri bugün "Kadınlar Gecesi" ile başladı.
Okullar Tatil Olunca Kara Kışı Eğlenceye Çevirdiler Ağrı'da etkili olan kar yağışı dolayısıyla okulların tatil edilmesini fırsata çeviren bazı öğrenciler, kar topu oynayıp eğlenceli anlar yaş..
Balkan Tiyatroları Bursa Sahnesine Taşınıyor
Balkan Tiyatroları Bursa Sahnesine Taşınıyor
BU yıl 6'ncısı düzenlenen 'Bursa Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali', 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde tiyatroseverlerle buluşacak.
Büyükelçi Eşlerinden Başkentteki Satranç Müzesine Ziyaret Başkentteki diplomatik misyon şeflerinin eşleri, iş adamı Akın Gökyay'ın Guinness Rekorlar Kitabı'na giren satranç koleksiyonun yer a..
Engelli Çocuklar "Asker" ve "Polis" Oldu Şırnak'ın Silopi ilçesinde hayata geçirilen proje kapsamında engelli çocuklar, bir günlüğüne "asker", "polis" ve "doktor" oldu.
Öğrencilerden Başsavcısı Akkiraz'a Teşekkür Ziyareti Midyat'ta öğrenciler, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz'a teşekkür ziyaretinde bulundu.
Güneydoğu'da Kültür Sanat GAZİANTEP/ Gaziantep ve Şanlıurfa bu hafta "Romantizma" adlı komedi oyununa ev sahipliği yapacak.
28 Şubatta Kararan Umutlarını 'Makyaj Fırçasıyla' Renklendirdi
28 Şubat'ta Kararan Umutlarını "Makyaj Fırçasıyla" Renklendirdi
28 Şubat sürecinde üniversiteye kayıt sırasında başörtülü fotoğrafı kabul edilmeyince eğitimini yurt dışında tamamlayan 40 yaşındaki Hatice Fidan, istediğinden çok farklı bir alanda meslek sahibi oldu.
İzmirde Caz Festivali Başlıyor
İzmir'de Caz Festivali Başlıyor
BU yıl 26'ıncısı düzenlenecek olan İzmir Avrupa Caz Festivali, 2 Mart 2019 Cumartesi günü Ferit Odman Quartet konseri ile başlayacak.
Evde Bakım Hizmetiyle Hayata Tutunuyorlar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 2 yıl önce başlatılan hizmet kapsamında oluşturulan ekipler, ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç, engelli..
Türk Kızılayına Gönüllü Dopingi
Türk Kızılayına Gönüllü Dopingi
Erzurum'da, Türk Kızılayı Erzurum Şubesi, Genç Kızılay ve üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllüler, kan stoklarındaki düşüş sebebiyle başlattıkları kampanya sayesinde kentteki kan ihtiyacı sorununu büyük oranda...
Otizmli Piyanist Öğrencilerine İlham Kaynağı Oluyor Otizm nedeniyle eğitim hayatında birçok engelle karşılaşmasına rağmen yılmayan, üniversite eğitiminin ardından yüksek lisansa başlayan Buğr..
Kuruyan Ağaçları Sanat Eserine Dönüştürüyorlar NECAT HAZAR/HÜDAYİ GÜMÜŞ - Van'ın Çatak ilçesinde ahşap oyma kurslarına katılan gençler, ekonomik ömrünü dolduran ceviz ağaçlarını işleyerek eko..
Sivas ve Kayseri'de Kültür Sanat SİVAS/ Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) "Düş Yakamdan" adlı komedi oyununu sahneleyecek.
Hayatını Resme Adadı
Hayatını Resme Adadı
BURSA'da, küçük yaşlarda tabelaların üzerine yazı yazıp, figürler çizen Yaşar Kutlu (71), zamanla resimle ilgilenmeye başladı.
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) sezonun yeni oyunu "Baba" ile çocuklar için "Heidi" ve "Kılçık Mahallesi"ni beğeniye sunacak.
Bursa'da Kültür Sanat Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), "Bir İnce Sızı Nisan 1915" ve "Yalan Makinası" eserlerini, Şehir Tiyatrosu da "Fermanlı Deli Hazretleri" oyununu sanatseverlerle buluşturac..
Bu Hafta 5 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 5 film vizyona girecek.
Kenan Doğuludan Bir İlk !
Kenan Doğulu'dan Bir İlk !
Kenan Doğulu 2019'un ilk İstanbul konserinde 360 performansıyla teknoloji ile müziği bir araya getiriyor.
Bursada 'Küllerin Arasından' Oyunu Sahnelendi
Bursa'da "Küllerin Arasından" Oyunu Sahnelendi
Türk tiyatrosunun ustalarından Haldun Dormen'in kaleme aldığı "Küllerin Arasından" oyunu Bursa'da sahnelendi.
Yücelciler İdam Edilişlerinin 71. Yıl Dönümünde Üsküp'te Anıldı Eski Yugoslavya'daki komünist rejim tarafından idam edilen dört Yücel Teşkilatı mensubunun vefatının 71. yıl dönümü nedeniyle K..