24 Şubat 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

24 Şubat 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Silopi'de "Aslan Müzikali" Sahnelendi Şırnak'ın Silopi ilçesinde TRT Çocuk ekranlarının sevilen yapımı "Aslan Müzikali", minik izleyicileriyle buluştu.
Cıbıltepe, Avrupa ile Yarışabilecek Bir Kayak Merkezi'
Cıbıltepe, Avrupa ile Yarışabilecek Bir Kayak Merkezi"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cıbıltepe Kayak Merkezi'ne ilişkin, "Avrupa ile yarışabilecek bir kayak merkezi. Oranın kapasitesini doğaya zarar vermeden nasıl artırırız, ona bakacağız. Buradaki yapılara göre...
Bakanın Aklının İplerini Çözen 20 Rob Gonsalves Çizimi
Bakanın Aklının İplerini Çözen 20 Rob Gonsalves Çizimi
Optik illüzyonlarla aranız nasıl bilmiyorum ama halk dilinde şaşı bak şaşır adı verilen resimler gibi bu çizimler de sizi defalarca ekrana kilitliyor.
Hassas Burunlar'In Sınav Hazırlığı
Hassas Burunlar"In Sınav Hazırlığı
İzmir'de AKUT eğitimcileri, arama kurtarma köpeklerini 2 ve 3 Mart'ta düzenlenecek "Köpekle Doğa Araması Sınavı"na hazırlıyor.
Termal Suyla Çiçek Yetiştiriliyor
Termal Suyla Çiçek Yetiştiriliyor
Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, seracılık faaliyetleri ile kesme çiçek üretimine termal kaynak kullanılarak ısıtılan ve yılın 365 günü bitkisel üretim gerçekleştirilen serada başarılı bir şekilde devam...
Yeşilçam'ın Ustasından Yapımcılara Sitem Yeşilçam'ın usta oyuncularından Eşref Kolçak, "Yeni yapımcılar yalnızca gençlerle çalışacakları yönünde karar almış.
Gaziantepin Lezzetlerine Şiirli Destek
Gaziantep'in Lezzetlerine Şiirli Destek
Gastronomi dalında UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağı'nda yer alan Gaziantep'te 40 yıldır aşçılık yapan Mehmet Ali Durak, kente özgü yemekleri pişirmenin yanı sıra yazdığı şiirlerle de tanıtıyor.
Hamlet Balesi Kapalı Gişe
Hamlet' Balesi Kapalı Gişe
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), William Shakespeare'in ünlü trajedisi 2 perdelik 'Hamlet' balesini kapalı gişe olarak sanatseverlerle buluşturdu.
Osman Hamdi Bey Girişimci Kimliğiyle de Öne Çıkıyor'
Osman Hamdi Bey Girişimci Kimliğiyle de Öne Çıkıyor"
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fatma Ürekli, "Osmanlı bilim, kültür ve sanat dünyasının önemli aydınlarından olan Osman Hamdi Bey, ressam, arkeolog, eğitimci ve müzeci...
İzmirde Minik Öğrenciler Balık Halini Gezdi
İzmir'de Minik Öğrenciler Balık Halini Gezdi
İzmir'de anaokul öğrencileri İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali'ni gezdi.
Günde 5 Bin Öğrenci Kitap Fuarına Ücretsiz Taşındı Ankara Kitap Fuarı'nı düzenleyen şirket, öğrencilerin etkinliğe erişimini kolaylaştırmak için devlet okullarına ücretsiz servis imkanı sağla..
Çok Yaşa Sen Ayşe" Ezgisi Dob Sahnesinde Yankılanacak "Çok yaşa sen Ayşe, köyün yıldızısın, biricik kızısın" sözleriyle hafızalarda yer edinen Ayşe Opereti, Devlet Opera ve Balesi (DOB) sahne..
Kütahya'da Çocuklar Camide Buluştu İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği, "Cami Çocuk Buluşması" çerçevesinde organize ettiği etkinlikte çocuklara Yeşil Camiyi gezdirdi.
Bursa'da "Asım'ın Nesli Gençlik Buluşmaları" Bursa'da düzenlenen "Asım'ın Nesli Gençlik Buluşmaları" etkinliğine Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi yazar Rasim Özdenören..